Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha házasodsz, szülnöd is...

Ha házasodsz, szülnöd is kell! A boldogító igen. Két ember legbensőségesebb ünnepe, szeretteik, barátaik körében. Illetve csak volt. Jön a Ratkó korszak?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam, hogy visszatérünk a Ratkó korszakba. Pedig most ugyanolyan pressziót érzek a gyerekvállalással kapcsolatban, mint abban az időben volt. A cikkel kapcsolatban pedig: Igen, abban nagy különbség van az emberek között, hogy mennyire érzik magánügynek a szülést. Van, aki úgy gondolja, hogy ehhez senkinek semmi köze (általában akiknek a gyermekkel járó kötelezettségeket viselni kell), míg mások (általában öreg, magukat mindenkinél okosabbnak tartó férfiak) pedig a jövő járulékfizetőit látják a gyermekekben. A kérdés az, hogy akik az ezzel kapcsolatos törvényeket megszavazzák, melyik csoportba tartoznak?

2014. aug. 23. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Tudod Te ,hogy mi volt az a Ratkó korszak,és mi volt a Rákosi rendszer?Szerintem nem,mert nem írnál ekkora marhaságokat.Ma ki tiltja az abortuszt?Senki!Évente 40-50 ezer terhességmegszakítás van ebben az országban...
2014. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Kimásoltál egy kommentet egy másik oldalról? :D


Nem kötelező gyereket vállalni, nem érzek semmilyen nyomást az állam részéről.

A nőkre a társadalom, a család, a "jódindulatú" barátok, rokonok szokták ráhelyezni a nyomást azért, ha még nem szültek.


Aki egy ilyen kis üdvözlő laptól úgy érzi, hogy nyomást helyeznek rá, az nem tudom, hogyan állja meg a helyét az életben, ahol ezerszer nagyobb, valós problémákat kell megoldani nap, mint nap.

2014. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Itt a cikk, ha valakit érdekel:

[link]

2014. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen kimásoltam egy komentet . Tudom milyen volt a Ratkó korszak, hiszen akkor már én is megvoltam. Már 5 éves voltam a Ratkó korszak kezdetén


[link]

2014. aug. 23. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Leírtak valamit a cikkben, ami nagyjából egyezik a tervezettel. Nagyjából. Egyes részleteiben.

Te pedig mélységesen felháborodsz rajta, pedig téged már nem érint. Sőt, korod alapján már a gyerekeidet sem.

"Tudom milyen volt a Ratkó korszak, hiszen akkor már én is megvoltam. Már 5 éves voltam a Ratkó korszak kezdetén"

69 évesen ismerd be, hogy 5-10 évesen nem tudtad megítélni ezeket a dolgokat.

A törvényeket pedig a parlamentben szavazzák meg.

Ha érdekel, hogy kik szavazták meg, nézd meg a parlament összetételét, a szavazáskor pedig azt, hogy melyik párt tagjai szavaztak igennel. Ezután az adott pártok parlamenti tagjainak kori és nembeli összetételét.

A szavazási eredmény megoszlását pedig itt találod: [link]

Mellesleg attól, hogy valaki férfi és öreg, nemcsak a jövő járulék fizetőit látja a gyermekekben (az 52 éves férjem sem támogatja ezt az elképzelést. Igaz, ő még nem öreg: a gyereked lehetne)

2014. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy úgy sarktasz, mintha az öreg nők nem kapnának nyugdíjjat. Vagy mintha ők nem ugyanúgy vélekednének a termelőképes rétegről... A parlament összetétele alapján egy teljes korosztályra kivetteni a tévképzeteidet pedig nem tartom ildomos dolognak.
2014. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

No, meg 5 évesen inkább még csak azt a bizonyos csattogós lepkét tologattad, mint a korszak politikai problémáiban merültél el.

De háborogj csak tovább! Anélkül biztos nagyon unalmas lehet a napod...

2014. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:D én nem háborodtam fel, csak kíváncsi voltam, hogy tinektek mi a véleményetek a cikkel kapcsolatban. Hogy fogy a népesség? lehet, hogy csak ilyen drasztikus lépéssel lehetne megállítani. Nekem most van 1 éves unokám, úgy hogy vissza az agarakkal. Egy témát dobtam fel, és nem közöltem véleményt. Bemásoltam egy hozzászólást, a cikkhez :-( Gyermek párti vagyok. Tudom nem könnyű, több gyereket eltartani. Látom érzem a saját bőrünkön.
2014. aug. 24. 06:29
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdésben voltak provokatív elemek, azért kerültek előre azok a bizonyos agarak.
2014. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocs néha nem veszem észre, hogy provokálok
2014. aug. 24. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!