Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igazából miért fontos, hogy...

Igazából miért fontos, hogy valakinek jó legyen a képzelőereje?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani, hogy az olvasás, a rádió fejleszti a képzelőerőt, a tévé viszont nem. Miért jó az, ha valakinek nagy a képzelőereje? Én most nem azt mondom, hogy nem jó, nem érvelek ellene, csak kíváncsi vagyok az okokra és érvekre.
2014. aug. 29. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fantáziára gondolsz? A fantázia, az olvasáson keresztül meghatározza a beszédét is az illetőnek, a szókincsét, és a választékosságát.
2014. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Többféle módón, jobban ki tudja fejezni magát az ember.
2014. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
sok dologhoz fontos a képzelőerő pl: képzőművészetek, marketing, bűvészkedés, önkifejezés, viccek. szerintem jobb ha az emberek kreatívak, mintsem unalmasak.
2014. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Mért, mi volna a különbség a képzelőerő és a fantázia között?

2014. aug. 29. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a jó minél több helyzettel találkozol(pl. olvasás útján és itt nem azokra gondolok, amiket feltétlen ráderőltetnek) így felkészültebb és talpraesetebb lehetsz. Fejleszti a logikát
2014. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2014. szept. 2. 00:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden helyzetben sokat segít a túlélésben, ha előre látod, hogy mi fog történni.

A jó képzelőerő ennek egyik feltétele.

2014. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ezt más nem alakíthatja ki? csak történetek olvasása/hallgatása?
2014. szept. 2. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:
És gyakorlás, különböző helyzetekben.
2014. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!