Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért él...

Magyarországon miért él rengeteg emberben az a felfogás, hogy a nemi erőszakot a nők provokálják ki?

Figyelt kérdés
Miért gondolják sokan, hogy mentség egy ilyen tettre, hogy egy nő így vagy úgy öltözött? Mitől lesz a szemükben ez felmentő körülmény?
2014. szept. 6. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
NEM mentő körülmény! De ha egy nő kihívóan öltözik, azzal felhívja magára a férfiak figyelmét. Közöttük azokat is, akik erőszakra hajlamosak.
2014. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerencsére nem ez az általános felfogás, csak most pár hülye műsorvezető miatt került elő ez a téma.
2014. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Azért, mert aki lemegy a cigánysorra és kirabolják ne verje a nyálát, egye meg, amit főzött.

A legjobb az mikor szólsz neki, h nem kellene.

De ő azért is.

Hát akkor ahogy írtam, lehet szépen kanalazni....

2014. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak az országban, sok országban.

Az, hogy valaki felvesz egy rövidebb szoknyát, esetleg elmer menni este valahová, akkor az egyenesen azt vonja maga után, hogy meg kell erőszakolni, ha valakinek megakad rajta a szeme?

Vagy ha este kell hazamennem, mondjuk munkából, kocsim nincs, és olyan se, aki el tudna kísérni, és csak 5 percet kell gyalogolnom hazáig, miután leszálltam a buszról, szóval ilyenkor, ha valaki ez alatt az 5 perc alatt rabol ki, akkor én vagyok az idióta, csak mert ki mertem mozdulni? Nem inkább az a bűnös, aki úgy érzi, jogtalanul elveheti más tulajdonát, kihasználva testi-, létszámbeli fölényét? Jó, hát végülis csadorban is lehet járni, meg életünk végéig is bent gubbaszthatszunk a házban.

Nm érzitek, mennyire abszurd?

2014. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van még egy dolog.

Az ember biztonságra vágyik. Aki azt gondolja, hogy AZÉRT erőszakoltak meg valakit, mert kihívóan öltözött, kiprovokálta, stb. - akkor azt is gondolja, hogy ő bezzeg nem öltözik kihívóan, nem provokálja ki, stb. - TEHÁT őt aztán nem is fogják soha megerőszakolni!

Ez egy egyszerű védekező reakció... függetlenül attól, hogy igazából kihívóan öltözik vagy viselkedik-e az illető.

2014. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy rengeteg emberben él ez a felfogás? Én még nem találkoztam senkivel, aki így gondolná. Jobb kérdés, hogy miért gondolod, hogy ez valamiféle általános vélekedés?
2014. szept. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!