Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem Budapestiek tényleg...

Nem Budapestiek tényleg kedvesebbek? (Kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Na szóval,Budapesten laktam,oda is jártam egy ideig suliba.Az osztálytársaim származásom miatt folyton piszkáltak,csúfoltak,és a tanárok SEMMIT az égvilágon nem tettek!!!Családommal Velencére költöztünk,és amióta ide járok suliba,mindenki barátkozik velem,senki sem csúfol,amolyan "vezéregyéniség" lettem.És ha itt valaki piszkálja a másikat,egyből rászólnak a tanárok.Miért van ez?Tényleg igaz hogy a nem nagyvárosi emberek sokkal kedvesebbek?Mert kezdem azt érezni hogy tényleg így van.

Ui:A velencei suli ahova most járok általános iskola.Az előző gimnázium volt.Gimnázium,ahol a tanárok hagyták a másik gyerek megalázását.Érdekes nem?


2011. aug. 7. 23:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
78%

Természetesen igaz. Én is éltem két évet Bpn és hoztam is haza egy közmondást:


"Vidéken az emberek a földet megművelik, de a parasztok pesten laknak." :)

2011. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
utolsó ez k*rva jó xD
2011. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Én is ezt tapasztalom...
2011. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Én meg az ellenkezőjét tapasztalom. A 100 ezres megyeszékhelyemen és a jelenlegi kisvárosban inkább mérnek végig gúnyosan, többször beszólnak, mint Budapesten. Budapesten fél év alatt összesen kétszer néztek rám csúnyábban, amiért lány létemre lány a párom; de kisebb helyen tettlegességre is sor került és abszolút nem érzem az emberek szemében a kedvességet, sőt... azt már nem is várom, csak a fapofát. :/

(Budapesten tanulok, eredetileg egy közepes megyeszékhelyről jöttem és egy Budapest melletti kisvárosban lakom.)

2011. aug. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Én kicsit elfogult vagyok, mert Budapesten nőttem fel, de én is az ellenkezőjét vettem észre. Anno túlsúlyos voltam, amiért a vidékiek rögtön beszóltak. Ha vmi veszekedés volt, az szinte mindig tettlegességig fajult(szerencsére én megúsztam).

Egyébként attól függ, hogy vki mit tekint kedvességnek. Például sok vidéki rokonom arra panaszkodik, hogy a fővárosban a szomszédok nem köszönnek, hidegek az emberek, "társas magány" stb... Én viszont pont ezért szeretem Budapestet. Vidéken nem bírtam, hogy mindenki tudni akart rólam mindent és sajnos meg is szerezték az információt.

A te esetedben lehet, hogy pont rossz sulit kaptál ki, vagy vidéken pont jót. Szerintem ilyen nagyon különbség azért nincs az emberek közt.

2011. aug. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Semmivel sem akartak többet tudni rólad mint egy pesti és semmivel sem szereztek több infót.
2011. aug. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A közmondás jó xD.

Egyébként félreértés ne essék,szeretem Bp-t csak én is kezdem azt tapasztalni,hogy a nem pesti emberek tényleg kedvesebbek.Jó,taplók itt is vannak,de nem annyi.

Egyébként nem hiszem,hogy rossz sulit fogtam ki.Egyik legjobb hírű gimnázium volt a városban.

Erre bemegyek egy kis általános iskolába és ott mennyivel kedvesebbek már.

2011. aug. 8. 08:55
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg igaz hogy a nem nagyvárosi emberek sokkal kedvesebbek?"


nem, nem igaz. olyan is van, ha mondjuk pestről költözöl le vidékre, akkor azért b@sztatnak.

de az ellenkezőjére is.

mindenhol vannak bunkó primitív hülye lumpenprolik.

2011. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:09


gratulálok, taplókám -.-

2011. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" Vidéken nem bírtam, hogy mindenki tudni akart rólam mindent és sajnos meg is szerezték az információt. "


ez sajnos igaz, de ilyenre Bp-n is van példa, bár nem olyan gyakori, mint vidéken.

2011. aug. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!