Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy a tinédzser...

Az miért van, hogy a tinédzser srácok csak az izmokkal/ számítógéppel törődnék, de soha egy könyvet nem vesznek a kezükbe?

Figyelt kérdés
Nem akarok előítéletes lenni, de munkám során elég sok tinédzser fiúval és lánnyal találkozom. Szinte mindegyik gyúr, fehérjeport szed, az alap, de mikor megkérdezem, hogy szokott-e olvasni vagy mi a kedvenc könyve, kb. úgy néznek rám, mintha azt kérdezném, hogy melyik UFO a kedvence. Érdekelne, hogy csak nekem ilyen negatívak a tapasztalataim, vagy másnak is hasonló véleménye van. A könyvek halálra vannak ítélve a felszínesség álcája miatt? Vagy ezek a srácok amúgy sem olvasnának? Hogy lehetne őket motiválni?

2014. szept. 9. 14:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Rossz embereket fogtál ki :) Én, és egyik haverom is sokat olvasunk, pedig egyáltalán nem vagyunk stréberek. Na, nem mintha csak a stréberek olvasnának, de érted, hogy mit akarok mondani. Meg nálam az osztály fele olvas, vegyesen fiúk-lányok.
2014. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nahh ez biztató, remélem, hogy tényleg csak erről van szó:)
2014. szept. 9. 15:10
 3/18 anonim válasza:
100%

Nem várhatod el egy olyan embertől aki szinte még nem fogott sose könyvet a kezében, hogy azonnal bevesse a magát a mélyvízbe és olvasson szépirodalmat.


Motiválni úgy lehet őket, ha olyan könyveket ajánlasz nekik amiknek a témája érdekli őket. Például aki gyúr, annak olyan könyveket kell ajánlani amik vagy ezzel a témával foglalkoznak vagy olyan ember írta aki a testépítők körében híres (Pl Arnold Schwarzenegger).


A számítógépfüggőktől pedig meg kell kérdezni mit csinálnak amikor gépeznek. Ha pl játszanak, akkor meg kell kérdezni, hogy mi a kedvenc játékuk. Beszélgess el velük, hogy miről szól a játék, stb. Sok játék esetén még könyvet is találsz a játék történetéhez. Például a Blizzard játékai is mind ilyenek.


Ha valakit a programozás érdekel, akkor azzal kapcsolatban is lehet jó könyveket találni, nem csak szakirodalmat, hanem híres programozók életrajzi könyveit is. Sőt az ő esetükben rá lehet mutatni hogy a programozás és a versírás nem is áll annyira távol egymástól. Társítani a kettőt meg vicces is :)


[link]

2014. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Én is ismerek olyan kamaszokat/fiatal felnőtteket, akik nem tipikusan könyvmolyok, de azért olvasnak és ez meg is látszik rajtuk. A sport és a szórakozás valóban jó időtöltések , de azért észrevehető valakin az, ha csak ezekből áll az élete. S az sem igaz, hogy nem volna idő az olvasásra, mert pont azok, akiket ismerek és olvasnak, egyben a legelfoglaltabb emberek is; csak van, aki lehetőséget alkot és van, aki kifogást.
2014. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Ez teljes egészében a családi háttéren múlik, sajnos.


Ha végignézel a kötelező olvasmányok listáján, rájössz, hogy azok nemhogy megszerettetni nem tudják az olvasást, de egyenesen megutáltatják azt.


Csupa 150-200 éves írások, hosszú leírások, mai szemmel érthetetlen szövegek, amikkel még sok felnőttnek is meggyűlne a baja, nemhogy 14-15 éveseknek. Jókai, Swift, Moliére, Móricz, Gárdonyi. Egyik sem alkalmas az olvasás megszerettetésére, sőt, elriaszt.


Ezért főként a családra marad az, hogy az egyébként olvasás iránt nem annyira érdeklődő gyerekkel megszerettesse a könyveket. Sajnos sok családban vagy alapból nem olyan a háttér, hogy ez számítana egy kicsit is, vagy a szülők hamar feladják a dolgot.

2014. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

" Ez teljes egészében a családi háttéren múlik " - Mint sok más dolog igazából.


Évek után rájön az ember, hogy az iskola kevés ahhoz, hogy letegye az alapokat valakiben; inkább továbbfejleszti azt, amit valaki otthon megkap és ennek függvényében lesz az iskola is irányadó.

Ha a szülők érdektelenek a gyerek szellemi fejlődésére nézve, akkor minimális esély van rá, hogy a gyereket valaha is érdekelni fogja ez a rész. Minden szülőnek motiválnia kellene a gyerekét, de sokszor nem ez történik.

2014. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez amúgy nagy igazság, hogy a kötelezők egy bizonyos kor alatt csak megutáltatják az olvasást, kb. olyan, mint egy úszni nem tudó embert bedobni a tengerbe, hogy 'na tanuljál úszni'. De szerintem is a legnagyobb szerepe a szülőknek lenne. Nyilván kényelmesebb a gyereket a tévé elé letenni, hadd bámulja, de pont azért lesznek ilyen kis bunkók. És a legborzasztóbb, hogy ők lesznek sok esetben a jövő reál értelmisége...
2014. szept. 9. 16:35
 8/18 anonim ***** válasza:
3%
Isten sem hiszem, hogy olvasással tölti az idejét...
2014. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon felgyorsult a világ, és a gyerek előbb találkozik számítógéppel, mint olvasókönyvvel.

A könyv egyszerűen unalmas neki a számítógép után. Még a tavalyelőtti számítógép is unalmas.

2014. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Én egy darab könyvet sem olvastam 2 évvel ez előttig utóbbi 2 évben meg vagy 30-at kiolvastam és mellette konditerembe is jártam csak most nincs money így marad az olvasás. xD
2014. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!