Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a magyar kivándor...

Mit gondolsz a magyar kivándorlási hullámról? Te lelépsz az országból, esetleg már leléptél?

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Birkaszellemhez hasonló megmozdulásnak tartom. Mindenkinek van az ismerősi körében, aki megtette és bejött neki, de olyan is van, aki megtette, de nem jött be neki. Utólag az ember csak arra a személyre emlékszik és hivatkozik, akinek összejött. Ha 10 ember beleugrana a kútba, de csak kettő élné túl, akkor a tizenegyedik is beleugrana, mert szerinte van lehetőség a túlélésre.

Van először is a tipikus közhelyes mondás, hogy külföldön sem kolbászból van a kerítés. A másik, hogy végig kell gondolni, hogy mit csinál kicsit több pénzért. Mert a végén kiderül, hogy lehet, hogy 150 helyett 300-at keres, de kétszer annyit is dolgozik. Ezen kívül legtöbb helyen jobban rühellik a magyarokat, mint a törököket. Szóval el lehet rajta gondolkodni.

2014. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Leléptem és vissza is jöttem. Egyből diplomaosztó után Angliába vettem az irányt. Lehúztam 2 évet gyorsétteremben, takarítottam is mellékállásban, de olyan is volt, hogy ügynökségen keresztül gyümölcsgyárban voltam ha éppen "szabadidőm" volt. Felsőfokú angol tudással mentem ki és rendezvényszervezői diplomával + 2 év szakmai gyakorlattal, amit a főiskola alatt csináltam. Elvoltam egy darabig, de (nem tudom pl. Londonban hogyan megy) mivel én Manchesterben éltem nem nagyon akadtak lehetőségek, hogy feljebb lépjek a ranglétrán. Nagy volt a munkanélküliség, (még az angoloknak is), és mivel gyakorlatilag minimálbérét dolgoztam úgy gondoltam, hogy inkább hazajövök. Lehet, hogy én leszek az egyetlen, akitől ezt fogod hallani, de én nem bántam meg. Tudom, hogy sok embernek bejön a kinti élet, főleg anyagilag (kezdetben én is így gondolkodtam), de az idő múlásával - számomra - ez mind jelentéktelenné vált. Miután hazajöttem 1 hónap sem telt és kaptam egy nagyon jó állást, friss diplomásként (úgy értem nem használtam még előtte a diplomámat) kerestem 160 at nettóban, ami számomra álom fizetés volt. De ha nem kaptam volna ennyit, az sem érdekelt volna. Hiányzott az otthonom, a családom, a kultúrám. Nem akartam tovább egy idegen országban élni. Akárki akármit mind egy idegen országban az ember mindig csak idegen marad. Hiába szereztem barátokat, akkor is így gondolom. Miután hazajöttem kb.: 8 hónapot dolgoztam, mert időközben már beadtam a jelentkezésemet a főiskolára történelem szakra. Idén februárban pedig majd beadom mesterképzésre, néprajz szakra. Belőlem ugyanis azt hozta ki az egész "kiruccanás", hogy elkezdtem mélységesen tisztelni, imádni, magasztalni a magyar kultúrát. Szeretném bebizonyítani, hogy hazugság, amit a tankönyvekben írnak és szeretnék a részese lenni annak, hogy visszaszerezzük hazánk leáldozóban lévő dicsőségét. És tudom, hogy le fognak pontozni miatta, de úgy gondolom, hogy ha az ember meg akar élni és dolgozni akar, akkor fog is tudni. Aki meg nem akar, az bárhova mehet, nem fog tudni. Mindenhol - kint is - kell az ismeretség és a kapcsolatok. Én soha többet nem mennék el innen. Persze, biztos nagyon sokan vannak, akik máshogy gondolják. Belőlem ezt váltotta ki a távollét. Ennyiből nem bántam meg, hogy kimentem, mert ráébredtem, hogy nekem itt a helyem, még akkor is, ha én leszek az utolsó fiatal, aki itt marad. :) 24/L
2014. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen teszi az, aki kimegy. Én nem tehetem meg.
2014. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En laktam Magyarorszagon, de visszakoltoztem Szerbiaba, mert sztem jobb, legalabb is szamomra :P :)
2014. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Sokan úgy gondolják, hogy aki elmegy, az hazaáruló meg hasonló.

Kicsit bele kéne gondolni, hogy leginkább kényszerből megyünk el.

Nekem is hazám Magyarország, nekem is hiányzik az a város ahol felnőttem.

Nem jókedvem élek külföldön. De az a hely amit a hazámnak tekintek, már annyira élhetetlen, annyira ellenséges, hogy eljöttem, amíg szabadon eljöhettem.

Az anyagi dolgok csak másodlagosak. De amikor már félve mész ki az utcára, amikor azt látod, hogy világháborús tömeggyilkosoknak emelnek szobrot, amikor a kormány szabadon alázhat meg emberi mivoltodban, amikor eljön az a pont, hogy inkább nem csinálod ezt tovább.

Aggasztó, hogy az ország olyasmi felé száguld, amit már egyszer átélt és ami visszavonhatatlanul megnyomorította. Az emberek nagy része még örül is ennek, asszisztálnak hozzá.

Le lehet pontozni egész nyugodtan, de biztosan és nem is olyan lassan, egy új totális diktatúra felé menetelünk.

Nem igazán választás kérdése ma eljönni és magunk mögött hagyni mindent.

2014. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Hú de kemények vagytok, hogy lepontoztatok csak azért, mert elmondtam a VÉLEMÉNYEMET! Ami tudtommal MÉG szabad... pfffff
2014. okt. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 openyoureye ***** válasza:
53%

6 eve leptem le es orulok neki. Egyebkent vicces ez a nagymagyarsag, hogy mindenkinek otthon kellene maradni, de osszefogasrol, hogy jobb legyen a helyzet es akarjon elmenni, ahhoz mar lusta mindenki megmozdulni es inkabb anonymuskent a billentyuzet mellett okoskdik.

Tudom, magyar mentalitas, hogy ha az en tehenem megdoglott akkor dogoljon meg a szomszede is. Kb ennyit rolatok.

2014. okt. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az az ismerősöm aki komolyan gondolta, hogy megkapaszkodik kinn annak sikerült is. És valamiért egyik sem akar haza jönni !

Diplomástól a szakmunkásig.

Van aki továbbra is próbálkozik. Van aki nem mert ... nem részletezte.

Nekem is egyre gyakrabban megfordul a fejemben.

Ha másért nem hát kicsit világot látni.

2014. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tervezek egy hosszabb kint létet aztán majd kiderül milesz itthon és ha jónak tünik lehet,hogy vissza jövök.persz függ atól,hogy ott hogy alakul az életem.
2015. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Idehaza dolgozik az ember szakmunkásként 10-12 órát és heti 6 napot. Minimálbérért, eközben egy sz@rdarabbal egyenlően kezelik. Az utolsó segélyen élő cigányt is többre becsüli az állam. Egy bűnözőt is lassan több jog illeti meg, mint a tisztes melós embert, akit folyamatosan újabb és újabb ürüggyel egyre jobban lehúznak anyagilag. És itt maradni? Kint sincs kolbászból a kerítés. Ez igaz. De! Ennyi munkával kicsit többre lehet jutni, többet lehet keresni és a havi fizetésből is arányaiban véve sokkal több pénz marad zsebben, mint itthon. Kint érdemes elkerülni a honfitársakat. Ugyanis csak érdekből (80%-uk) haverkodnak és jobban átvernek mint bárki más!!! Összetartás kint csak addig van, amíg kell nekik valami és ugyan úgy megy a rosszindulat és az irigység.
2015. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!