Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban keveset olvasnak az...

Valóban keveset olvasnak az emberek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ!

Mit? Szépirodalmat? Azt tényleg kevesebben, de mindenféle mást meg sokkal többen, hála az internetnek. (Ha csak az aktuális tendenciákat követjük, és nem hasonlítjuk más korokhoz...)

Na, meg mihez képest? Kevesebbet olvasnak, mint harminc évvel ezelőtt? Mint a világháborúk alatt? Mint a középkorban? A kérdésed ilyen szempontból túl határozatlan.

2014. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1 Jogos!


A kérdésem pontosítva: 20-30 évvel korábbi viszonyokhoz képest tényleg valóban túl kevés könyvet olvasnak az emberek? A mai fiatalok mennyire vesznek a kezükbe könyveket?

2014. okt. 27. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai fiatalok rengeteget olvasnak. Pár éve olvastam, hogy a legolvasottabb réteg a magyar társadalomban, az a főiskolás/egyetemista csoport.

Szerintem régensem olvastak többet a fiatalok, mint most.

Én egyetemista vagyok, és gimnazista korom óta azt látom, hogy a fiatalok többsége sokszor olvas a saját szórakozására.

2014. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Ezt jó "hallani"! :)

2014. okt. 27. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt ne feledjük el, hogy 20-30 éve még nem kötötte le így az embereket az internet világa. Helyette olvastak. Az internet a mai kor gyermekeinek az, amit az akkori korok fiatalságának a regények jelentettek. Ha megnézed, TV-t is kevesebben néznek, mint akkor, amikor csak a rádió volt a legnagyobb vetélytársa. És ha már rádió: rádiót sem hallgatnak olyan sokan, amióta megjelent a TV, amióta az internet is, azóta még annyian sem.
2014. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amióta e-ink kijelzős e-book olvasóm van, sokkal többet olvasok, mint előtte, és főleg szépirodalmat. Azt nem tudom, hogy ezzel javítok-e a statisztikán, vagy még az átlag alatt vagyok-e.


Mondjuk a vonaton nem sok utast látok könyvvel (vagy e-book olvasóval), de azért mindig akad egy-kettő. Igaz, ez nem a legjobb mérce. :)

2014. okt. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!