Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti szerettek olvasni? Miért...

Klaus7 kérdése:

Ti szerettek olvasni? Miért olvasnak olyan keveset ma már a fiatalok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap vettem meg a Trónok harcát, már le is daráltam majdnem 200 oldalt. Sok könyvet olvastam már. Keresztapa sorozat, Da Vinci-kód, Angyalok és démonok, Harry Potterek, Gyűrűk ura, csak, hogy egy pár példát említsek. Szerintem azért nem szeretnek ma olvasni a fiatalok, mert a sok ratyi kötelező olvasmánnyal kapcsolják össze az olvasás élvezeti faktorát. Ha mindenki maga választhatná meg, hogy mit olvasson el, és nem ráerőszakolnának egy olyan száraz és jócskán elévült politikai eseményeket taglaló művet gyerekfejjel, mint mondjuk a Kőszívű ember fiai, akkor sokkal jobb emlékek fűződnének hozzá.

18/F amúgy

2013. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szeretek olvasni.

Mert egyszerűen készen kapni egy játékot, filmet, könnyebb, mint napokon át olvasni, az agyadat dolgoztatni.

2013. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én imádok olvasni. Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy könyvtáros leszek, bár ez a szakma csak "kihalásos" alapon működik. :D Nem tudom, hogy a fiatalok alatt melyik korosztályt érted pontosan, de szerintem a tizenéves kiscsajok mostanában nagyon rákattantak ezekre a love storykra (szjg,fantasyk). Jó nem egy hű de nagy kultúra fejlesztő könyvek, de legalább megszeretteti velük az olvasást és később értékesebb regényeket olvasnak. Velem is ugyanez történt csak én a Harry Potter-sorozaton nőttem fel ... A fiúknál (osztályomban pl.) rengeteg sci-fi könyvet látok, meg ilyen szerepjátékos könyveket (nem tudom azok mik pontosan), jó mondjuk ők elég durván kockák... Akik meg végképp nem is olvasnak azok, meg hét napból nyolcon buliznak. Szerintem főjenek meg a saját butaságukban, hogy a nyolcadikon nem tudnak nyugodtan ücsörögni egy könyvvel. Uff

17/l

2013. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 yolo. válasza:
Én szeretek olvasni. Egyedül a kötelezőket szenvedem végig mindig, de szerintem mindenki. Olyan jó mikor beleképzelheted magad egy másik világba, és másnak a helyébe. Néha azért jó másnak lenni, és valami kis varázslatot vinni a világodba.
2013. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na uraságod 18 és fél vagyok és olvastam több könyvet Hrabaltól,Szerbtől,Mórától,Jungtól,Freudtól,Joycetól,Capotétól,Fitzgeraldtól,Manntól,Bulgakovtól,Sartretól,Musiltól,Szolzsenyicintől és a régebbi olvasmányaim 10-16 éves kor Rejtő,Asimov,Lem stb. még nem is mondottam, nosza, bár ami azt illeti tény, hogy ilyeneket az én korosztályomból a kutya se olvas.
2013. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rengeteget olvasok *-*

Büszkeség és Balítélet, Gyönyörű sorscsapás, Mentsük meg Júliát!, Értelem és Érzelem, Jane Eyre, Trónok Harca, Királyok Csatája, Tökéletes, Vérmacska, Szent Johanna Gimi, A Da Vinci-kód, Wass Albert-kötetek... bármi :DD


Én néha a suliban is olvasok, ha úgy hozza a kedvem. Egyszer valaki megkérdezte tőlem:

- Te miért olvasol?

- Miért ne? Szeretek.

- De legalább ne nyilvánosan. Tök gáz.

Na... Olyan WTF fejjel még életemben nem néztem senkire.


Van az első példa. Mert "gáz". Vagy mert a "gáz"-ak olvasnak. Vannak azok a dolgok, amit ha egy "menő" gyerek kezd csinálni, akkor az szintén "menő". Amit egy "kevésbé menő" gyerek, az szintén egy "kevésbé menő" dolog lesz.

Bár, nem vagyok egy zárkózott típus, és szerintem pont azok a "gáz"-ak, akik le "gáz"-ozzák az olvasást, és egész nap a facebookon lógnak a lopott idézeteikkel :DD

Én soha sem hagytam abba az ovlasást, bármit is mondjon bárki, és már be sem mer szólni senki, mindenki elfogadta, hogy igenis, EZ az én életstílusom, ha tetszik, ha nem.


Második verzió: lusták. Lusták használni a képzeletüket, ott van a virtuális, megalkotott XBOX-játék, még csak kreatívkodni sem kell...


Harmadik: időigényes. Már, nem mintha ne lenne idő a nyári szünet időtengerében. De, például, vannak, akik így állnak hozzá:

- Ha az Üvöltő Szeleket meg tudom nézni 2 óra alatt DVD-n, akkor miért pazarolnék rá 10-et?


Hát... Én attól még könyvforgató maradok!^^

2013. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ó, bocsi. 14/L
2013. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kötelezők jók arra, hogy megutáltassák az olvasást. Sok helyen nem is tanítják meg rendesen olvasni a gyerekeket, egyharmaduk funkcionális analfabéta.


Másrészről pedig olvasni az átlag ember otthon, magányosan szokott, így nincs rá tanú, könnyen hihető, hogy nem is vesz könyvet a kezébe.


Külön poén, hogy a hatvanas korosztály is sokszor hallhatta, hogy nem olvasnak eleget, túl sokat rohangálnak inkább a szabadban stb. Az idősebbek általában lenézik a fiatalabb korosztályokat, panaszkodnak, hogy nem elég jók, értelmesek, intelligensek, elhivatottak... Régebben hallottam egy olyan osztás a fiatalokról, amit mai is gyakran ismételnek, pedig 1900-ból való. Szóval a generációs problémák állandóak, az idősebbek mindig úgy képzelik, ők jobbak voltak.

2013. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3 fő oka van, hogy az EMBEREK nem olvasnak ma már szinte (nem csak a fiatalok)


1. Mert nem látták otthon. Munkámnál fogva sok család otthonában jártam, és engem megdöbbentett, hogy nagyon soknál gyakorlatilag egyetlen árva könyvet nem láttam a gyerekek tankönyvein kívül. Nem voltak könyvespolcok, stb... én gyerekként több száz könyv közül választhattam, volt köztük mesekönyv, ismeretterjesztő, mindenféle regény, albumok, enciklopédiák... regények tekintetében saját ízlésem alakult ki, és én mindig is könyveket kértem ajándékba egészen kicsi koromtól kezdve. Elképesztő mennyiségű háttéranyagot olvastam anno a suliban tanultak mellett történelem, irodalom, fizika, kémia, biológia és elméleti matek témában első sorban, mert ezek érdekeltek mindig is. Szerencsére sosem kellett tanulnom, mivel érdekelt a dolog, a többségét már az órán megtanultam, sőt, nagy vonalakban már előtte is tisztában voltam vele. Ezért nálam a délutáni tanulás abból állt, hogy a könyvtárban, az otthoni könyvek között illetve a neten háttérinformációkat, érdekességeket olvastam az adott tananyagról, vagy épp egy jó regényt kezdtem el, ami arról szólt.

Tudod nagyon fontos, hogy az ember mit látott a környezetében. Apám mindig újsággal a kezében rohangált, folyton olvasott, ha volt egy szabad perce, anyám meg regényekkel, rejtvényújságokkal foglalta el magát. Én meg mint kései, legkisebb gyerek, akinek az idősebb tesói már el is költöztek, ovis koromban beültem közéjük a mesekönyvemmel, képes állatos könyvemmel, stb...


2. A kötelező olvasmányok nem jók. Ezt nem fejteném ki hosszan, sokan, sokszor megtették már. Egyszerűen nem megfelelőek az adott korban.


3. A felnőtt emberek és a tizenévesek több mint fele (nem harmada) funkcionális analfabéta, tehát gondot okoz nekik egy hosszabb szöveg értelmezése.


Rakjuk össze: sosem olvastak semmit, nem tudnak rendesen olvasni, kínszenvedés az egész, és emellett megkapják életük első könyvélményeiként a elhető legrosszabb, nehéz nyelvezetű, számukra érdektelen regényeket. Csodálkozunk, hogy nem olvasnak?


Az, hogy a film, játékok, stb ilyen elterjedtek és könnyen elérhetőek, csak egy kis dolog, egy választás. Én imádok olvasni, a mai napig tömegközlekedéssel járok, épp azért, mert így tudok közben olvasni. Este lefekvés után legalább egy órát olvasok, és nincs olyan szabadnapom, hogy ne ülnék ki a kertbe egy jó könyvvel vagy folyóirattal. De nézek filmeket és játszom játékokat is, mert ugyanolyan élvezeti forrás lehet mindhárom. De ha nem tudnék olvasni, gondot okozna a szövegértés, akkor nyilván a háromból kiesne az olvasás azonnal. Elvégre nem szoktam hokizni sem, mivel még csak korcsolyázni sem tudok, ezért valószínűleg a legkevésbé sem élvezném :)

2013. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

"Ti szerettek olvasni?"

Én igen.


"Miért olvasnak olyan keveset ma már a fiatalok?"

És miért hordanak csúnya, előnytelen, drága, kényelmetlen és nem is praktikus ruhákat? Miért hallgatnak idegesítő, jellegtelen, színvonaltalan "zenéket"? Miért tartják menőnek azt, ha az ember 15 évesen már dohányzik és rendszeresen fogyaszt alkoholt?

Mindez összefügg: azért, mert eltorzult az értékrendjük, nem gondolkodnak, hagyják, hogy a média befolyásolja őket, kimossa az agyukat, esztelenül vásárló és minden szemetet elfogyasztó zombivá tegye őket. Elhiszik a kereskedelmi tévé- és rádióadóknak, hogy az a jó, aki divatosan öltözködik, divatos zenéket hallgat, és vagy nem olvas semmit, vagy ha mégis olvas, akkor csakis divatos könyveket.

Hálás vagyok, hogy én még megtanulhattam otthon az olvasás és általában a kultúra értékét, és elszomorít, hogy a világ értékrendje ennyire eltorzul manapság.

Éljen a kultúra, a műveltség és az igényesség mindörökké!

2013. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!