Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kategorizálják be...

Miért kategorizálják be csúnyának és szerencsétlennek azokat, akik szeretik a számítógépes játékokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkoztam már ilyen előítélettel, hogy aki "kocka", szokott számítógépen játszani, netalántán még WoW-ozik is, az csak pattanásos, ápolatlan, igénytelen, emberi kapcsolatokra alkalmatlan lúzer lehet.


Főleg lányokkal szemben - rajtam legalább is nagyon sokszor meglepődnek (akit élőben ismerek meg, azok azon, hogy játszom, akit nem személyesen, azok meg azon, hogy átlagos külsejű vagyok, nem pedig bányarém). A legközelebbi barátaim (igen, bevallom, szoktunk lanpartyzni xD) szintén kockának nevezhetők, de a többségükkel szintén nincs semmi baj (mármint nem kövérek, nem pattanásosak stb).


Szerintetek miért van ez a kategorizálás?


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett. ^^"


L/20


2010. jan. 26. 00:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert megszállottak, akik külön világban - virtulis - élnek, és elszakad(hat)nak a valóságtól, amihez ezáltal nem tudnak rendesen alkalmazkodni.
2010. jan. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Sokak számára csupán kikapcsolódás illetve szórakozás, de amint az előttem szóló is megfogalmazta, többségük egy külön világban él és ez az emberi kapcsolatok rovására megy a "való világban"...talán emiatt.
2010. jan. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
80%
elkezdi valaki mondjuk egy nyaron es nagyon kocka lessz mikor a suli kozdodik akkor meg leszoljak meg minden es ezert mikor hazamegy a jatek vilagaban sikeres es ezert nem birja abbahagyni
2010. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"megszállottak, akik külön világban - virtulis - élnek"


Minden ember megszállott és virtuális világban él, csak nem mindenki komputerizáltban. Ugyanis minden ember folyamatosan fantáziál, tele van vágyakkal és reményekkel, az emlékeit megszépíti, nemlétező hőstetteivel dicsekszik, álmodozik, másokkal való kapcsolatait és a tényeket fikciókkal és kellemes hazugságokkal átszínezi. Ez százéves közhely, bővebben ld. Freud és Jung munkásságát arról, hogy az ember hogyan és mennyi valóságot bír elviselni és mennyi fikcióval, elhallgatással stb. kell kipárnáznia a világát, hogy élni tudjon benne. És ez csak az, amit nap közben csinálunk, mert este ráadásul még álmodunk is, ami a virtuális valóság legtökéletesebb esete.

2010. jan. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

"Ugyanis minden ember folyamatosan fantáziál"


- Ez egy eléggé erős általánosítás. Nem mindenki fantéziál ugyanakkora mértékben, és ez leginkább a midennnapi cselekedeteikben látszik meg. Aki egy napon akár már 3-4 órát is eltölt egy ilyen játékkal, az ismeretségi körét gyakran az ottani játékosok teszik ki nagyrészt, az már egyértelműen egy fantáziavilágról szól.

2010. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

07:32


Napi 3-4 óra az már valami? Egy átlag magyar háziasszony hány órát tévézik-rádiózik naponta? Minimum 5-6. És valószínűleg takarítás és főzés közben sem csak a feladatra koncentrál, hanem elkalandozik pillanatokra, vagy bevillannak neki emlékképek.


Valójában ha valamivel mérni lehetne, hogy az emberek naponta mennyi időt töltenek "itt és most" és mennyit fantáziák vagy emlékek között, akkor szerintem egyértelműen az utóbbi nyerne.

2010. jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

"Napi 3-4 óra az már valami? Egy átlag magyar háziasszony hány órát tévézik-rádiózik naponta? Minimum 5-6. "


Én eddig átlag magyar háziasszonynak képzeltem magam. Napi 0 percet tévézek. Még a kábeltévét is kiköttettem. Ha tévéznék, valószínűleg nem tudnék mással foglalkozni. Szeretek 100%-osan arra koncentrálni, amivel éppen foglalkozom. Ja, és fantáziálgatni elég kevés időm/energiám marad terhesen két gyerek és egy lusta férj mellett egy háztartásban. Ha ki akarok kapcsolni, inkább relaxációs gyakorlatot végzek, amiben ugye "nem illik gondolkozni".

2010. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
A kérdésre válaszolva: a média miatt.. :)
2010. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sztereotípia. Mint ahogy a szőke nő buta, a rocker igénytelen trágár disznó, az informatikus pattanásos "szerencsétlen". Nem jelenti, hogy mindegyik informatikus igénytelen, pattanásos, tesze-tosza, ez egy előítélet, ami tapasztalataim szerint olykor-olykor megállja a helyét, de ismertem már kivételt jelentő informatikust. Az emberek szeretnek általánosítani. Sőt, az általánosítás létfontosságú dolog. Pl. ez az alma ehető Tehát valószínűleg az összes alma ehető.

Az emberekkel is így vagyunk, a média pedig csak rátesz egy lapáttal, ami erősíti a sztereotípiákat.

2010. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

09:18


Elmondásod és az időmérlegkutatások szerint sajnos nem vagy átlagos. Ez van.

2010. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!