Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kategorizálják be...

Miért kategorizálják be csúnyának és szerencsétlennek azokat, akik szeretik a számítógépes játékokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkoztam már ilyen előítélettel, hogy aki "kocka", szokott számítógépen játszani, netalántán még WoW-ozik is, az csak pattanásos, ápolatlan, igénytelen, emberi kapcsolatokra alkalmatlan lúzer lehet.


Főleg lányokkal szemben - rajtam legalább is nagyon sokszor meglepődnek (akit élőben ismerek meg, azok azon, hogy játszom, akit nem személyesen, azok meg azon, hogy átlagos külsejű vagyok, nem pedig bányarém). A legközelebbi barátaim (igen, bevallom, szoktunk lanpartyzni xD) szintén kockának nevezhetők, de a többségükkel szintén nincs semmi baj (mármint nem kövérek, nem pattanásosak stb).


Szerintetek miért van ez a kategorizálás?


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett. ^^"


L/20


2010. jan. 26. 00:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Egy része tényleg sztereotípia, de nem az egész!

Aki "kocka" az nem feltétlenül ronda vagy igénytelen, mert ez nem ennek a függvénye!

DE! És itt a lényeg:

- Aki 20-on felül is napi 5-6 óráig játszik és beleéli magát, ott valami nincs rendben! Nem a játékról van szó, játszhat az ember 60 évesen is, de nem fél napokat! Hogy miért nem normális ez? Egyrészt, ha van családod, akkor időd sem naygon van rá. Ha dolgozol, úgyszintén. Én nem mondom, hogy mindegyik ingyenélő, vagy eltartják, de aki aktív életet él (család, munka, stb.) annak nincs ideje ilyenre. Ha valami csoda folytán mégis van, akkor pedig affinitása nincs. Bocsi, most sokakat fogok sérteni, de akinek általában volt gyerekszobája az úgy 20-25 éves kora között kinövi a játékszenvedélyt. Egy érett embernek nincs igénye annyi játékra (nem kell belekötni, itt az "annyi" szón van a lényeg!)

- A másik egy személyes tapasztalat. Én erősen militarista vagyok, érdekelnek a katonai dolgok, fegyverek, de max. olyan ismerősökkel beszélek erről, akiket szintén érdekel. Ha egy átlag haverral találkozom, nem használok nekik szakszavakat, mert úgy sem érti vagy úgy sem érdekli, és akkor semmi értelme a beszélgetésünknek! De van pár "kocka" ismerősöm, és nem nagyon tudom díjazni amikor ÉLŐBEN úgy beszélnek velem, hogy "lol, te láttad azt a csajt a tv-ben, hú de leintegrálnám, na brb".....Erre mondom hogy ráment az agyára, és akár bevalljátok, akár nem, a kockák többsége ilyen.

2010. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Napi 3-4 óra az már valami? Egy átlag magyar háziasszony hány órát tévézik-rádiózik naponta?"


- Csak nem akarod egy kalap alá vonni a tévézést/olvasást, és egy internetes szerepjátékot? Nem igazán látod a különbséget.

2010. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hűű, köszönöm szépen ezt a sok választ. :) A véleményetek érdekel, úgyhogy mindenki kapott egy zöld pipát, éss akkor néhány reagálás.


A tévés-rádiós dolog nagyon érdekes, főleg azért, mert én személy szerint be se kapcsolom a tévét, sose nézem, ha rajtam múlna, be se lenne kötve. :) Sokkal szívesebben gépezem akkor már, ez legalább nem egyirányú kommunikáció (multiplayer játékra gondolok itt például :D).


Részemről egyetemre járok (nem informatikára ^^), mellette dolgozom úgy heti 12-16 órában, a fennmaradó időmben vagy élőben találkozom a "kocka" barátaimmal, vagy játszom - nekem ez kikapcsolódás. Persze, nem számoltam bele az olyasmiket, mint házimunka, evés, alvás, stb. :) A tömegközlekedésen meg olvasni szoktam, hagyományos, papíralapú fantasyt, sci-fi-t, és (meglepetés) szépirodalmat. :)


Napi olyan 2 órát mindig rászánok egy kis játékra, mert pihentet, mert feldob, mert sikerélményt ad. Ha nagyon sok a szabadidőm, (vizsgák után, de még az új félév kezdete előtt pl.), akkor viszont van, hogy 6 órákat is gép előtt ülök. Persze, csinálok mást is, házimunka ilyenkor is van, meg néha meg kell mozdulni.


Szerintetek akkor ez már deviáns dolog, nem normális? Mi a normális? És mi ezzel a baj? (Nem támadásképpen, érdekelnek a válaszok.)


Örülök, hogy eddig többféle véleményt is kaptam. :)

2010. jan. 26. 13:58
 14/17 A kérdező kommentje:
Jahm, és a valóság-fantázia dolog nagyon érdekesnek hangzott, ennek biztos, hogy utána fogok olvasni. :)
2010. jan. 26. 14:00
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Van 1 ismim aki nagyon wowozni - Sose gondoltam róla emiatt ilyeneket. Vagy azt másról h emberi kapcsolatokra képtelen,csak azért mert sokat netezik. Elég felszínesnek és előítéletesnek kell lenni ahhoz h vki így gondolja!
2010. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Pattanasos? Apolatlan?

Hat az en palim a WOWzik, de olyan teste van, hogy ketszer vagod magad foldhoz eleg kemenyen !!!! xD

Most komolyan :D

Ez csak egy sztereotipia, mint hogy a minden roma lop, vagy minden negernek nagy * van :D

Altalanositas, ami meg kb 99% teves!

Nyugi, aki kocka es ugy erzi jol magat legyen.

Majd ha mar nem erzi ugy jol magat akkor valtoztat. :)

Udv

2010. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Itt félre értesz valamit....

Két óra még nem sok.

6-nál már gondok vannak, de csak akkor, ha mindennapos!

És azért nem biztos hogy csak buta általánosítás, mert én középsuliba nagyon sok ilyet láttam.

2010. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!