Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érezheti magát valaki...

Miért érezheti magát valaki szerencsétlennek miután a pszichológusánál járt? Sosem megerősítést kapok, hogy jól csinálok dolgokat hanem úgy teszi fel a kérdéseket, hogy megkérdőjeleztet saját magam számára, miért teszi ezt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

NE járj pszichológushoz soha! Ha jót akarsz magadnak, akkor inkább pszichiáterhez járj.


A pszichológusok nyomorult bölcsészek, fogalmuk sincs semmiről, a pszichiáterek viszont orvosok: ők tudnak segíteni.

2011. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Mivel az ember akkor megy pszichológushoz ha gondja van, elakadt, és ezért Te magad is bizonytalan vagy éppen azért érzed azt, hogy nem kapsz megerősítést, de azt hiszem, hogy egy jó pszichológus inkább el kellene, hogy indítson egy úton amiben Te is hiszel, nem pedig úgy gyere el Tőle, hogy valami feszültséget okoz Benned. Akkor szerintem érte el a célját a terápia.

Hát, lehet akkor váltani kellene:)

Én is jártam egy időben, Ő inkább támogatott, hogy legyen erőm kilépni egy adott helyeztből, nem mondta soha, hogy jó vagy rossz amit teszek, nem aról beszéltünk, hogy mit fogok csinálni, és mik a terveim, azok valahogy mindig maguktól jöttek. Inkább a saját magam megismerése volt a cél, mert onnan tudtam elindulni a döntések felé, hogy tudjam amit teszek, amerre elindultam azt azért teszem, mert ez nekem a legjobb. Megtanultam, hogy az én adottságaimmal, hogy tudom a legjobb döntést meghozni. Nem éreztem magam soha szerencsétlennek, sőt...

2011. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első hozzá szólóhoz szólnék:


Neked miről van fogalmad? Érdekelne.

2011. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez vezet az önismeret felé, hogy megtudd mi a tetteid mozgatórugója. A sok "miért?" kérdés után talán te is mélyebbre tudsz ásni magadban, és cselekedeteid valódi okát tudod meg, nem azt a felületes magyarázatot, amit sokszor magunknak is mondunk.

Mondjuk az szerintem a pszichológusod dolga lenne, hogy ne zúdítson rád egyszerre ennyi terhet. Már, ha mindig szerencsétlennek érzed magad utána, talán néha biztathatna is. Mindenképp mondd el neki ezeket az érzéseidet!

2011. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

"Neked miről van fogalmad? Érdekelne."


Például arról, hogy mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között - amit sokan nem tudnak.


Kérdésedből gondolom, hogy nem tetszett neked az első válaszom, ezért kifejtem kicsit bővebben: a pszichológusok a bölcsészkaron tanulnak, leginkább történelmet, elméleteket, de nincsen tapasztalatuk a ködös elméletek valós testi-idegrendszeri hátteréről. A test és az elme egymástól elválaszthatatlan dolog, ezért egy orvosra van szükség ahhoz, hogy a pszichét eredményesen kezelni lehessen.


Személyes tapasztalataim alátámasztják ezt a véleményemet: jártam pszichológusokhoz és pszichiáterekhez is. A pszichológusok nem tudtak segíteni semmiben, fel sem fogták a problémáimat, a legegyszerűbb közhelyeket tudták csak ismételgetni. Példa: olyan mélyen depressziós voltam, hogy képtelen voltam többek között dolgozni járni is. Erre a legjobb tanácsa az volt, hogy menjek el dolgozni. Semmi egyéb értelmes tanácsot nem tudott és nem is akart adni: hogyan szedjem össze magam, hogyan rázódhatnék vissza a normális életbe, hogyan legyen lelkierőm ismét munkába állni - semmit.

Aztán végül ultimátumot adott: menjek el munkát keresni, csak akkor fogad majd legközelebb. Akkor szépen elbúcsúztunk.

A pszichológusok csak elmélyítették a depressziómat, még kilátástalanabbá tették az életemet, megerősítették az öngyilkos késztetéseimet.


Akik igazán segíteni tudtak, azok pszichiáterek voltak. Ők értelmes, kézzelfogható tanácsokat adtak, többirányú pszichoterápiában részesítettek, gyógyszert is kaptam tőlük (a pszichológusok nem írhatnak fel gyógyszert sem), így végül sikerült teljesen legyőznöm a problémáimat, és ma már boldog ember vagyok.


Ha a pszichológusokon múlna, már régen bevettem volna három doboz barbiturátot, és évek óta halott lennék.

2011. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14:29-es, szerintem Te rossz pszichológusoknál jártál. Hiába bölcsész, neki fel kéne ismernie, ha gyógyszeres kezelésre is szorul a beteg. Ráadásul tanácsot, (elvileg) nem is osztogathatnak, csak rá kell, hogy vezessenek a probléma gyökerére, meg a helyes útra kell terelgetnie, de nem úgy hogy megmondja mit csinálj. Szóval azt se mondhatja, hogy szerinte így vagy úgy tegyél, hogy visszarázódj a normális életbe, na meg azt sem, hogy menjél el munkát keresni, és majd azután jelentkezz... Ilyet se hallottam még! Nem csodálom, hogy ezek után rossz a véleményed róluk. De hidd el, nem ilyen az igazi pszichológus.
2011. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Én is csalódtam a pszichológusomban, nem jutottunk egyről a kettőre. Váltottam orvos pszichoterapeutára, sokkal jobban vagyok, gyógyszer nélkül is. Nagyon tud a doki!
2011. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
A "sima" pszichológust én se sokra értékelem, inkább klinikai szakpszichológushoz menj, aki rendes terápiát tart. Vagy pedig pszichiáterhez, ők is sok esetben tartanak terápiát.
2011. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 14:29

Én pedig végzett, gyakorló pszichopedagógusként hagyjuk hogy hány gyereket szoktattam le a xanaxról, rivotrilról, frontine-ról, stb-ről, amit a drága pszichiáterek írtak fel, hogy ne kelljen foglalkozni velük.

2011. ápr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés de én is ugyan ezt tapasztaltam pedig többnél is jártam
2019. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!