Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire föl ez a Halloween őrület?

Mire föl ez a Halloween őrület?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy ez egy rakat pénz a kereskedőknek, de mi fantáziát látnak az emberek abban, hogy tököt faragnak, rémségeknek öltöznek és elmennek partyzni mert az USÁban is ezt csinálják? Ha annyira be akarnak öltözni és partyzni menni akkor ott a farsang... bezzeg akkor senki se olyan lelkes mi? akkor még a maszkot is nyűg beszerezni.
2014. okt. 29. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Így van. Tévé, amerikai film, halloween, kismajom néz, kismajom utánoz.
2014. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Tökfaragás már a gyerekkoromban is volt (ok, nem volt olyan húderég, de azért már annak is két évtizede :( :D )

Amúgy szerintem inkább az, hogy a nyirkos szomorkás hónapokban jólesik egy kicsit partyzni. (ok, ez az idei évre nem igaz, mert kb. az elmúlt 2 hetet leszámítva nagyon jó idő volt)

2014. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert most mindenben Amerikát kell utánozni, ez a menő.
2014. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

"A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt.


Az ünnep őse a pogány kelta boszorkányok, kísértetek és egyéb démonok ünnepe a samhain volt október 31-én, amely egy kelta halálisten, a druidák istene Crom Cruach(en) kultuszában gyökerezik.

A kereszténység terjedésével az ókerkeresztény szokásokat a pogány ünnepekhez igazították az ősi szokások betiltása helyett. Így a egykori kelta halottkultuszhoz kapcsolódó téli napforduló időpontjában megtartott pogány ünnep a keresztény mindenszentek ünnepe lett (omnium sanctorum). III. Gergely pápa a 800-as években „a Szent Szűz, minden apostol, vértanú, hitvalló, s a földkerekségen elhunyt minden tökéletes igaz ember” emléknapját november 1-re helyezte át. [3]


Szent Patrik működésének hatására, aki az 5. század második felében tevékenykedett misszionáriusként Írországban, a kereszténység és a kelta pogányság keveréke, a Culdee-i kelta kereszténység (en) jött létre. Az ősi druida hit megfért az új tanításokkal és egészen addig virágzott, míg az angol hódítók el nem foglalták és meg nem semmisítették. Írországban október 31. éjszakája a mindenszentek éjszakája All Hallow's Eve nevet kapta. November első napja volt a keresztény ünnepnap a mindenszentek napja All Saints' Day vagy All Hallow's Day."


Ebből is látszik, hogy nem amerikai ünnepről van szó, sokkal régebbi hagyomány, mint hogy a kereskedelmi szempontok szerepet játszanának a kialakulásában.

Magyarországon azért nem volt sokáig, mert a kommunizmus alatt nem lehetett ilyet csinálni.

2014. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Újabb alkalom a jókedvre, vidámságra. Mire föl a vidámság?
2014. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
nem értem az ilyet, neked fáj? ártanak vele? naugye..
2014. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,és egyes válaszolók....irigyellek titeket,hogy az a legnagyobb problémátok ,hogy ki mit csinál Halloween-kor.
2014. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, hogy őrület-e vagy sem, én egyelőre őrületet nem látok körülötte, de én is kedvelem. A mi családunkban az utóbbi években amúgy is jellemző a jelmezes buli, legyen az farsang vagy akár csak egy szülinap, és a Halloween is egy kiváló alkalom az efféle partizásra. Úgyhogy mi az idén már tartottunk is egyet (bár tudom, hogy autentikusan ma kellene, de ma nem tudtuk megoldani), és remekül sikerült. Mindenkinek jó bulizást kívánok!
2014. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Csak tudnám miért hiszi azt mindenki hogy a Halloweennek bármi köze is van Amerikához??!!Egyébként én(meg a barátaink)már évek óta "tartjuk"ezt az ünnepet.Jólesik egy kicsit lazulni,bulizni egyet,egy kis színt visz a szürke hétköznapokba.:D Nem tudom hogy ezzel mégis mi lenne a baj?!
2014. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!