Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagxon félek, hogy ez végett...

Nagxon félek, hogy ez végett ki fognak közösíteni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szlovákiában lakom, de nem sokára elköltözünk Győrbe, és ott fogom folytatni tanulmányaimat. A középiskolában mennyiben fogja befolyásolna az, hogy honnan jöttem, hogy szlovákiai magyar vagyok azt, hogy hogyan fognak velem barátkozni? Esetleg a tanárokkal ez végett, , probléma, ,?
2014. nov. 1. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A tanárokkal nem probléma, viszont a középiskolában hogy ki fognak közösíteni az majdnem biztos. Ez mindig így megy. Túl kell élni, vagy be kell illeszkedni.
2014. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! :)
2014. nov. 1. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rajtad is múlik a dolog. A lényeg, hogy bátor legyél és olyan, akinek öröm az aki. Ne ijedj be :)

Ha már előre bocsánatot kérsz magad miatt, akkor az egy nem jó indulási alap :D Szóval ettől a félelemtől kell megszabadulnod.

2014. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak.Ha kimutatod a félelmeidet,és előre azzal mész oda,hogy látják rajtad a sebezhetőséget,akkor ezer százalék,hogy céltábla leszel.


Engem óvodától kezdve általánosig piszkáltak,ami a középiskolás életemre is hatással volt.Emlékszem,évnyitó után senkire nem mertem ránézni,nem mertem szólni senkihez,csak ültem kukán,mert féltem,hogy valaki megpróbál leégetni.Az első tanítási napon lerobbant a buszom,és utolsóként értem be,csak egy szék maradt,én pedig sírva fakadtam,és nem mertem leülni,mert féltem,hogy valahogy megbütykölték,és ha ráülök akkor beszakad vagy ilyesmi.És ez csak egy a sok közül.Ezek után,hogy így kimutattam a gyengeségem minden árnyalatát,már másnaptól kezdve direkt kivitték a plusz széket és szívattak ott,ahol tudtak.Bármennyire is befolyásolta a múltbéli fricskázás a személyiségemet,ha újrakezdhetném,akkor mindent másképp tennék attól kezdve,hogy átléptem a középiskola kapuját...


Próbálj nyitott lenni,de mégse túl harsány.Ha valaki közeledik,akkor fogadd,próbálj beszélgetni minél többet,ez a kulcs.Amikor kérdeznek,akkor ne csak válaszolj,hanem kérdezz vissza,tudakold a partnered kedvenceit,hátha akad olyan,amit mindketten szerettek,vagy,ha ő nem is,akkor egy barátja,akinek bemutathat.Ha az első napon pozitív benyomásokat tudsz okozni,akkor nyert ügyed van.:) Még ha valakinek problémája is lenne a korábbi lakhelyeddel,biztosan lenne aki kivédene.És ami még fontos,hogy add önmagadat!

Legyél erős és sok sikert kívánok neked!

Minden osztályban vannak érettebbek és butábbak is.Az is biztos,hogy párszor megszellőztetik ezt a szlovákia témát az elején,de ne törődj velük,saját,alapos tapasztalatból mondom,hogy aki másokat bánt,az magával nincsen kibékülve.

2014. nov. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fognak emiatt kiközösíteni. Elképzelni nem tudnám, hogy miért tennék. Az hogy felvidéki vagy, senkit sem fog zavarni, sőt szerintem még érdekes is leszel nekik, tuti megkérdezik, hogy milyen ott élni, meg hogy tudsz-e nekik pár szót szlovákul mondani vagy hasonlók. Ha nem a legutolsó gyűjtő középiskolába mész, akkor azért már 14 évesen van annyi eszük a gyerekeknek, hogy ilyenen nem akadnak fenn. Amúgy meg ha nagyon félsz, akkor szimplán nem kötöd az orrukra, hogy honnan jöttél és kész.
2014. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne arra készülj, hogy kiközösítenek! Nem valószínű, hogy a leendő osztálytársaid mind összetartók, egymást kivétel nélkül kedvelők. Ők is különbözőek. Biztosan lesz, aki kedvel, lesz, aki elfogad, és lesz, aki nem kedvel. Valószínűleg lesz, aki, ha másért nem, kíváncsiságból keres majd kapcsolatot veled.

Nem akarom tovább terhelni a lelked, de valószínűleg nagyobb gondod lesz a tananyaggal, bizonyára sok az eltérés. Ez majd leköti annyira az energiáid, gondolataid, hogy nem az osztálytársaid lesznek a fő gondod.

Ne aggodalommal menj az iskolába, és ne lásd bizonyítva a félelmed, ha valaki netán megbánt. Aki olyan, azzal nem is lenne érdemes jóban lenned. Tekintsd inkább egy kalandnak a változást!

2014. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak külhoni osztálytársaim. Tudtuk róluk, honnan jöttek és senkit nem érdekelt. Néha beszélgettünk róla egyikkel-másikkal, hogy milyen sokat kell utaznia emiatt, de ennyiben kb ki is merült a téma.
2014. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően első 1-2 hétben fog eldőlni a dolog, ha bármi miatt is kóstolgatnak és hagyod magad akkor biztos lehetsz benne, hogy célpont elszel, ha kiállsz magdért akkor hamar belátják, hogy nem érdemes szórakozni, mert úgy se találnak fogást és szórakozást rajtad.
2014. nov. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!