Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet valami összefüggés az...

Lehet valami összefüggés az Afrikai és Dél-Amerikai piramisok között?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehet valami összefüggés a Dél-Amerikai és Afrikai piramisok között?

2014. nov. 19. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Dél Amerikában, vannak olyan fák amikből, ősi technikákkal is lehet olyan vitorlást készíteni amivel át lehet hajózni Afrikába. (Igen valaki ezt is kipróbálta.) Szóval a lehetőség adott a két kontinens közti ókori kapcsolatfelvételre.

Szerintem inkább technológiai okai vannak a piramisépítészet elterjedésének. Inkább matematikai mint fizikai ismeretek kellenek hozzá. A felépítése nagyon egyszerű. Gyakorlatilag egy mesterséges hegy, amiben van pár barlang, akkoriban egy szobákból álló összetett épülethez még nem voltak meg az ismeretek.

Fontos, hogy a Dél Amerikai piramisok áldozati templomok, az egyiptomiak síremlékek, a közel keleti Zikkuratok pedig csillagvizsgálók voltak.

2014. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
A tudósok, sőt senki, a mai napig nem tudja, hogy kik, hogyan, miért építették a piramisokat! Ezért a köztük lévő esetleges kapcsolat is vitatott. Sőt akkor ideveheted a kínai, európai piramisokat is, akkor még talányosabb a dolog. (Kínában több száz piramis van, amikről sokan még nem is hallottak.)
2014. nov. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magas és tartósan stabil dolgot akartak építeni, erre ez a forma a legalkalmasabb a világ minden táján, szerintem ennyi az összefüggés. Ha próbálkoztak is mással, az idővel összedőlt, a piramissal ez nem igazán tud előfordulni.
2014. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"a közel keleti Zikkuratok pedig csillagvizsgálók voltak"


ez azért ebben a formában elég meredek.

2014. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

ma 08:57

Pontosan. A választ a matematika (illetve a térgeometria) adja meg.

2014. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Én pár hónapja láttam egy ismeretterjesztő filmet pont erről a témáról. A hitelességét nem tudom megítélni. Itt a link:


[link]


(az első film)

2014. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez inkább ismeret-erjesztő film.

Súlyos tévedésekkel, félremagyarázásokkal, elhallgatásokkal teli.

2014. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, az, hogy ugyanolyan építmények. Idővel mindenhol rájöttek, hogy ilyen épületekre van szükségük.
2014. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!