Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van régebbről színházi élménye...

Van régebbről színházi élményed, ami eltérést mutat a mai kor és a, , régi" társadalom viszonyában a színházhoz?

Figyelt kérdés
Egy pályázatra készülök, a címe: A 21.sz. viszonya a színházhoz Magyarországon. Ehhez lenne szükségem viszonyítási alapra korábbi történetekből. Nagyon megköszönném a segítséget.
2010. jan. 30. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Pld ilyen 40 évvel ezelött nem fordult elő hogy egy régi drámát 20.századi ruhákban adtak elő.Ezt az agyamentséget valamelyik marha kitalálta és ész nélkül használják. Nekem Cézár csak tógában hiteles! Hűlyén néz ki zakóban nadrágban Cézár vagy bármelyik drámahős. Kivétel akkor ha valaki részleteket ad elő a drámából. Hogyan néz ki III. Richard náci egyenruhában?Nekem hülyén!
2010. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mai társadalom elég buta bármit be lehet adni neki mert erős a Pomádé király szindróma, nem mondok rossz véleményt nehogy azt higyjék buta vagyok, nem értek hozzá.Az előre lépés fejlődés hiánya miatt elképesztő a sznobizmus sokkal nagyobb mint ötven évvel ezelőtt.

mlékszel az új Nemzeti megnyitásán a Tragédiára? Az nem az Ember Tragédiája volt hanem a józan észé! Az egy szinházi szemét volt! Éva egy kivénhedt kiélt prostinak nézett ki és pisztollyal hadonászott, Ádám is ronda alkalmatlan színészecske volt aki Boeinggel érkezett egy színbe.Én azt vártam hogy legalább 15 perc után elkezdenek a nézők elmenni semki fel se állt.

2010. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

már régóta nem vagyok dunaújvárosi, de amíg ott éltem, a Bartók Színházban voltak olyan előadások is, amik pici kamarateremben voltak előadva, jelmez nélkül. a színészeken egyszerű fekete ruha volt. az Antigoné nagyon élvezetes előadás volt számomra. a színdarabot előre elolvastam, így pontosan tudtam, melyik előadó melyik szereplőt játsza, és az az igazság, hogy néhány jelenetet ott az előadáson értettem meg. (zárójelben jegyzem meg, hogy érettségin pont az Antigonét húztam ki, és remekül sikerült a vizsgám)

valójában engem nem zavart a „jelmeztelenség”

2010. jan. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!