Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Raboltak már ki az utcán?

Raboltak már ki az utcán?

Figyelt kérdés

Vagy vertek már meg? Azért kérdezem, hogy nagy rá az esély, hogy utcán fényes nappal, oda állnak elém, hogy adjam oda az értékeimet? És melyek azok a helyek, ahol sok rablás van, akár szórakozóhely, kis utca... Szóval értitek, mely helyeket jobb elkerülni, és mit kell csinálni? Ha oda adom a telom, meg ilyesmi, akkor vajon békén hagynak-e? Vagy még megis verhetnek utána...

Ha van valakinek tapasztalata, elmondhatná, mi történt, vagy mit ne tegyek.


2010. febr. 3. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

NEM! Még soha, pedig már 54 éves vagyok, Bp-en élek...


Én hiszek abban, hogy a potenciális áldozatok maguk provokálják ki a megtámadásukat : feltűnő vagyontárgyakkal, ékszerrel, feltűnő viselkedéssel, óvatlan magatartással, stb.


Pl.:

- nem tartom a pénztárcám a farzsebemben, válltáskámban, olyan helyen, ahonnan az könnyen kiemelhető...

- nem öltözködöm drága, feltűnő ruhákba...

- nem teszem ki az ékszereimet forgalmas vagy gyanús helyeken... (Moszkva tér, Keleti pu., Garay piac, kínai piac, stb)...

- nem járkálok éjszaka az utcákon egyedül...

- nem megyek szürkület után parkokba, bokros területekre...

- figyelek, hogy hol veszem elő a telefonom, ez is lehet oka a rablásnak...

- nem járkálok Bp. azon területein, ahol tudom, hogy bármikor megtámadhatnak (Havanna lakótelep, Kőbánya, 8.kerület bizonyos részei, stb.)...

- ha vásárolok valami értékes cuccot, azt semleges zacskóban, elrejtve viszem haza, ne lássák mi van nálam...

- a házunk kapuján, mikor belépek, figyelek, hogy ne álljon mögém idegen, ismeretlen, aki velem együtt be tud lépni a lépcsőházba és ott simán kirabolhat...

- ha ismeretlen ember áll mellettem a liftre várakozva (a lakóházunkban) akkor nem szállok be mellé, hanem megvárom, míg ő felmegy, addig én úgy csinálok, mintha a leveleimet szortírozgatnám a levélládámban...


Szóval, megfelelő viselkedéssel elkerülhető, hogy megtámadjanak!

2010. febr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rabolni még szerencsére nem raboltak ki.

Ha egy jó nagy mafllás megverésnek számít, akkor azt már kaptam.

Egy nemnormális, tőlem jóval magasabb/erősebb "férfi" jött velem szemben (naná, hogy nyócker), és dühöngött (egymagában), hogy őt elhagyta meg megcsalta a felesége. Mikor odaért elém, csak annyit mondott, hogy te is csak egy kis qrva vagy, és akkora pofont kaptam, hogy majdnem a fal adta a másikat.

Mindez fényes nappal, úgy, hogy jártak is az utcán.

Megjegyzem, más a foglalkozásom, csinosan, de szolídan öltözködöm, soha nem vagyok kihívó. (nem azért mondom, hogy ha valaki prosti, lengén öltözött, azt lehet pofozni, csak tényleg semmi provokatív nem volt bennem.)

2010. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pár svéd bodzaszedő már próbált.
2010. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem a Westend bejárata előtt próbált kirabolni 3 cigánygyerek, én hetedikes-nyolcadikos voltam akkoriban, ők velem kb egykorúak vagy fiatalabbak lehettek.


Jövök ki a Westendből (Lehel tér felőli kijárat), ők meg körbeálltak és letereltek a fűre. Az órám kellett nekik (ami érhetett akkor is vagy 3000.-et), és azzal fenyegettek (figyelem:) hogy 1. ha nem adom oda az órámat vagy fizetek nekik akkor megölnek, 2: ha meg megpróbálok elfutni akkor elvágják a torkomat! :D

Nem mozdultam, csak farkasszemet néztünk mint egy szoborcsoport, míg végül arra sétált egy rendőr és ők meglátták és elszaladtak. Semmi nem volt nálam és nem viselkedtem kihívóan (mégis úgy szólítottak meg hogy "Mit keménykedsz, tee?"). IDŐPONT: délután ÖT óra (nyáron).


Ez Budapest, XIII. kerület.

2010. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!