Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Nemzeti Művelődési Intézetné...

A Nemzeti Művelődési Intézetnél csak protekcióval lehetett bekerülni a kultúrális közfoglalkoztatásba?

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy fideszes pártkönyv is segíthet.
2015. jan. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem. 1. fogod az önéletrajzod, elmész a megyei irodába, és odaadod az irodavezetőnek. 2. megkeresed a helyi művelődési házakat, civil szervezeteket, egyházat, alapítványokat, segélyszervezeteket, önkormányzatot, stb., oda is elviszel egy önéletrajzod, odaadod lehetőleg az intézmény vezetőjének, és megkérdezed, hogy van-e lehetőség ott dolgozni kulturális közfoglalkoztatás keretében.
2015. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már megtörtént. Pont ezért kérdeztem. Mert partnerintézményt kellene találnom ami csak protekcióval lehetséges.
2015. jan. 11. 19:46
 4/8 anonim válasza:
Miért kéne ehhez protekció? Az biztosan előnyt jelent, ha a partnerintézménnyel már korábban volt valamilyen kapcsolatod, pl. önkéntes voltál náluk, gyakorlaton voltál ott, de ez nem protekció.
2015. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Azért írtam, hogy keresd fel a művelődési házakat, civil szervezeteket, stb., mert partnerszervezet bármelyik lehet, ha az alapfeladatai között szerepel a kulturális tevékenység.
2015. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már felkerestem őket nyáron illetve ősszel. Beszéltem a területi intézményvezetővel is aki azt mondta keressek magamnak partnerintézményt mert ők nem foglalkoznak közvetítéssel. Csak akkor szólnak majd nekem ha valaki engem kér tőlük. Szerintem ez egyenlő a protekcióval az alapján amit a protekcióró fogalmáról olvastam az interneten.
2015. jan. 15. 18:13
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Régebbi a kérdés, de gondoltam azért válaszolok.

Sikerült már intézményt találnod azóta?

Én hétfőn (március 18.) kezdek. Csak annak köszönhetem, hogy engem választottak, hogy még januárban jelentkeztem oda önkéntes munkára. Még aznap hívtak is dolgozni, de azóta nem. Viszont így találkoztak már velem, elégedettek voltak, így engem választottak.

2015. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- Ahhoz, hogy bekerülj, nem kell protekció!

vannak pályázati lehetőségek, sima önéletrajzzal lehet jelentkezni, és várni, hogy értesítenek. sikerülhet, minden előzetes nélkül is!

Amiről te beszélsz, az az, hogy:

- Ha van protekciód, akkor be is kerültél, ahova lehet.


Remélem érezhető a különbség! A protekció, garancia, de nem törvényszerű. Úgy is szokták mondani másra vonatkoztatva egy állás megszerzésénél, "előny, de nem feltétel" :)


Igen. A Fidesz kapcsolat lehet előnyös, amíg a mutyi megy.

A pártkönyv már nem biztos, mert ha ideológiát vált az ország, akkor kimondottan hátrány lesz. ;)

2017. nov. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!