Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkik nagyon ragaszkodnak...

A yorkik nagyon ragaszkodnak a gazdihoz? Különbséget tesznek a többi ember- és a gazdájuk között?

Figyelt kérdés

Mert olvastam, hogy van olyan faj is, akinek majdnem mindegy...

A yorki ilyen, vagy inkább preferálja a gazdáját??? :)


2009. ápr. 14. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
nekem volt yorkim vele aludtam meg minden...de a lényegre térek igen jól mondod nagyon ragazkodik a gazdájához sőt,volt h elutaztam egy hétre 2 napig sírt utánam utána márcsak szomoru volt ne tud meg mi volt mikor haza mentem :D
2009. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jó!!:) Az én kutyim is velem alszik és úgy tűmik szeret engem nagyon, de kiváncsi vagyok mások tapasztalataira is...:) Hogy ugye mindenkivel nem lesz olyan "odaadó", mint velem?! :)
2009. ápr. 14. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
első vgyok:és mennyi idős,mondok neked vlamit vagy meg fogadod vagy nem de elmondom:ne csak te etesd a kutyát hanem mindenki a családban mert aztán hozzászokik h te eteted az én kutyámat 2 évig én ettetem csak aztán elmentem és nem volt hajlando eni csak amikor már nagyon éhes volt akkor is nagynehezen anyáék már majdnem elvitték az orvoshoz szovalmnnki ettese persze ne mindenki egymás után menjen oda enni adni neki!!ha van vlami kérdésed írj: butha_2@freemail.hu (és ha bárkinek van kérdése írjon nyugodtan) :D
2009. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Nekem van egy 3 éves yorki fiú bébim.:) Míg fősulira jártam, gyakran kellett telefonon felhívni a kutyámat, hogy ne legyen annyira depressziós. Ekkor tiszta zizi volt, ugatott a telefonnak, és mikor hazaértem, mindig majd' megőrült az izgalomtól.:) Nagyon tudnak ragaszkodni.:) Tudom, viccesen hangzik, de így volt.

Azóta férjhez mentem, nekem is van családom, páromat szereti, de képes nekimenni, ha ő "bántani" akar. Ha én belemélyedve rakom a kirakót a földön, a kutya mögém telepedik, s vigyáz rám. Egyszer egy ilyen alkalommal, férjem mögém osont, és meg akart ijeszteni, de mihelyt felém nyúlt Roky (mert így hívják) ezerrel ugatott, hogy figyelmeztessen a "veszélyre". Emellett, kimondottan nagy "erénycsősz". Ha idegenek jönnek hozzám, akik ezt - meg azt szerelnek, legutóbb épp a kábeltévések voltak, hogy a hálószobába lehozzák a tv antennát, meg az internet kábelt. Az én kis ölebem nem szarozott, a maga 1,6 kg-s súlyával ugyan, de elkezdte cibálni a gatya szárat! Nem engedte beljebb a munkásokat, csak a konyháig. Mit kellett csitítgatnom a kutyámat, hogy ne "ölje" meg a szerelőket! Szóval, igen leleményes, és gazdi függő. Én vagyok a "mindene", de emellett a páromat is szereti, meg most már a gyerekünkért is "oda" van a maga módján. Bár tartottam tőle, hogy féltékeny lesz rá, de elfogadta, és most már ott tartunk, ha bármelyik családdtagom, akár a nénikém, akár anyukám csak megközelíti a babakocsit csipkedi a nadrágjuk szárát, hogy hagyja a gyereket. Még akkor is őrzi a kocsit, és a manóm dolgait, ha a picim, aki már 9 hós alszik a gyerekszobában. Igazi kis "családfelügyelő" lett.:) Imádnivaló ez a fajta, nagyon szeretnék majd még egy társat az enyém mellé, de csak akkor, ha kisfiam nagyobbacska lesz. Ő még másképp mutaja ki egyenlőre a kutya felé a szeretetét....:) Szerintem minden yorki egy külön egyéniség. Mindenki másképpen mutatja ki a gazdi felé a szeretetét, mindegyiknek más más a saját kialakított tulajdonsága...És még nem is említettem, hogy ha szól a telefona yorkim, elkezd vonyítani, hogy ha esetleg én nem is hallanám.(sajna akkor is csinálja, ha a picim alszik, ez mondjuk nem mindig jó) Pedig már egy zeneszám az, ami csörög, de ha a rádióban hallja, akkor nem reagál rá így, csak ha a mobilomból hallja ugyan azt a dallamot...

KoBa

2009. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az enyém 5 hónapos, kislány. Még elég picike. :)

És igen, többen adunk neki enni a családból, habár az evéssel kapcsolatban lehet ki fogok írni még 1 kérdést, mert a száraz tápot alig eszi, a kenyeret imádja ezért mostanság azt kap, "feltuningolva".

De édikék a ti kutyusaitok is...:) Az én Drágám is olyan ari, és szeret engem de a tesómmal is jól eljátssza az időt. Nem vagyok féltékeny, csak szeretném, ha hozzám ragaszkodna leginkább!!:) Mivel tehetném még szorosabbá a kapcsolatunkat?:)

Köszi a válaszokat!

2009. ápr. 14. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Ragaszkodnak és tökéletes különbséget tud tenni nagyon sok ember között. Az a gazditól függ, hogy mennyire ragaszkodik hozzá a kutya. Ha sokat foglalkozol vele, tanítod, sétáltatod, kirándultok, akkor Te leszel számára az igazi. A sok mozgás és a tanulás nagyon fontos.

Rá kell őt szoktatni a tápra, mert még kicsi, fejlődésben van a szervezete. A táp tartalmazza a számára elengedhetetlenül szükséges anyagokat, a kenyér ezeket nem pótolja. Elsőre nem eszi meg, de ne adj neki mást. Keverd össze hússal vagy a konzervvel és úgy meg fogja enni, sőt megszokja, megszereti az ízét. Ne ő legyen a főnök, próbálj Te lenni az, az ő érdekében.

2009. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma még CSAK tápot evett...na jó, azért adtam neki egy ici-pici sonkát mikor főztem, úgy nézett a két szemecskéjével, nem tudtam ellenállni...:)

Remélem azért engem fog leinkább szeretni, ma is szaladtunk egy csomót, aludtunk utána egy nagyont meg ilyenek...:)

Köszi a válaszokat!!!

2009. ápr. 15. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!