Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a jobb: falu vagy város?

Melyik a jobb: falu vagy város?

Figyelt kérdés
Miért?

2015. jan. 19. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tizenhárom éves koromig városban laktam. Szerettem a helyet, hogy ha például nyáron szívesen ennék fagyit akkor nem kell buszoznom mint a faluban. Meg egyéb apróságok. Itteni barátaimmal bőven volt lehetőségünk kikapcsolódni, szórakozni. Amit viszont utáltam a városban azok az emberek. A közösség. Ha városban láttak valakit, hogy úgy mondjam szerény ruházatban akkor kinevették elfordultak. A faluban segítettek. Például akinek nagylánya van a faluban az a kinőtt ruháját odaadja egy kisebb lányos családba. Meg ilyenek. Viszont a faluba utálom az állandó bűzt. Bár mindenki azt mondja, hogy a falu levegője egészségesebb de az nem 86-os út mellettre gondol fűtési szezonba+ trágyaszag. blee. A faluban még azt is utálom, hogy pl.: ha friss kenyért akarsz enni a boltba a már nincs akkor vagy a kenyeres autó után futsz amikor cseng vagy éhes maradsz míg városba egyszerűen csak lemész a legközelebbi boltba. Én valahogy így összegezném.:)
2015. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem falu ha van autód. De ez a kérdés nem egyszerűsíthető ennyire mindegyik kategóriában vannak jók és rosszak + sok szubjektív dolgon múlhat.
2015. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Városban több a lehetőség szerintem. Sok tényleges faluban (1000 fő alatt), csak bolt, posta és kocsma van (még gyógyszertár sincs). Ilyen is létezik. Ahol én lakom az agglomeráció egyik nagyközségében itt elvileg minden van, de szórakozóhely nincs (ahová huszonévesen elmennék). 1,5 órát kell ingáznom mindennap oda, 1,5-et vissza, ki vagyok szolgáltatva a MÁV-nak. Én ezek alapján városba költöznék (nem lakótelepi panelba lehetőség szerint, hanem kertvárosi részre, ahol max 4 család lakik egy tömbben).
2015. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jön be. Sőt, még az ember is változik. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, kinek mi a fontosabb...


Én szinte csak falun éltem. Aztán 19 évesen kolesz egy nagyvárosban. Akkor tetszett, rossz volt utána hazajönni és a porfészekben élni. Most megint vágynék városba, de nem nagyvárosba.

2015. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szempontból. Más a válasz, ha a nyugalom, a csend a fő szempont, és más ha a pörgés. Más ha a tiszta levegő és más ha az éjszakai élet. Más ha a tér a fő, és más ha a közeli bolt, posta. Más ha a munkalehetőség és más ha a bérleti díj. Szóval az hogy jobb, az mindenkinek mást jelent. Egyértelműen nem lehet meghatározni, mert ez az egyik legszubjektívebb jelző, hogy "jobb".
2015. jan. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:

Kisvárosban jó sztem, ahol nem annyira rossz a levegő és nincs nagy dugó, de azért vannak programok, van élet.

Falun akkor jó, ha van a közelben város és van autód.

Mindegyiknek lehet számos előnye és hátránya. Falun olcsóbban tudsz házat venni, vagy bérelni, azonban ha városba jársz dolgozni, sokat fogsz utazásra költeni. SZóval ezt a kérdést több oldalról is érdemes megvizsgálni.

2015. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!