Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy szellemi fogyatékos...

Egy szellemi fogyatékos kaphat jogosítványt? Van egy ismerősöm, akire azt mondják, hogy szellemi fogyatékos, de mégis van jogosítványa.

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez melyik falu?
2015. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A TE ismerősödre mások mondják, hogy szellemi fogyatékos. Mostanában sokan nagyon könnyen minősítik idiótának meg szellemi fogyatékosnak az embereket. Az ismerősöd, ha meg tudta tanulni a kreszt, és levizsgázott, akkor kaphatott jogosítványt. Aki szerint fogyatékos, az honnan veszi? Van róla igazolása? Szerinted is az?
2015. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok fajta fogyatékosság létezik. Van olyan, hogy az illető alig tudja magát kifejezni, talán beszélni is alig tud, de "belül" teljesen tiszta elméjű, normális ember.

Egyébként én sem értem ezt az "azt mondják" dolgot. Ha a te ismerősöd, akkor te miért nem tudod? :)

2015. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Értelmi fogyatékos is megszerezheti, ha megfelel az ott támasztott elméleti és gyakorlati követelményeknek.
2015. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy tisztázzuk, nincs olyan státusz, hogy szellemi fogyatékos. Értelmi fogyatékos létezik, mint fogalom. A szellemi fogyatékos kifejezést csak hozzá nem értők használják, akiknek halvány lila f..juk sincs az egészről.
2015. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És "értelmi fogyatékos" státusz, ahogy írod, létezik? Persze jogi értelemben. Szerintem csak olyan van, akinek a "cselekvő képessége" korlátozott, gyakorlatilag az, aki úm. gondnokság alatt áll bár felnőtt korú. Ezek szerintem nem vezethetnek autót, mert pl. nincs náluk a személyi igazolványuk. De ha valakinek van érvényes vezetői engedélye és később gondnokság alá kerül, a gondnok hozzájárulásával vezethet autót, legalábbis miért ne?
2015. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!