Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mikor Magyarországra...

Nektek mikor Magyarországra tértek vissza külföldről, milyen érzéseitek támadnak?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 10:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mikor átlépem a határt, na végre újra itthon vagyok. Inkább külföldön szoktak gondolataim ébredni. Például Ausztriában az, hogy vajon miért nem ilyen Magyarország is. A nyugati országokban ébredek rá igazán hogy hazámban minden csak arról szól hogy az emberből hogyan tudnak minél több pénzt kisajtolni ellenszolgáltatás és ellenérték nélkül. Például Ausztriában vannak olyan tanyák, ami nem csak teljesen rezsimentes, hanem még napelemekkel termelt áram eladásáért még nekik fizet a szolgáltató. Ekkor jut eszembe idős édesanyám csekkgyűjteménye amit befizetett eddig a különböző rezsire a nagy semmiért, mások ingyen megélhetéséért.

Meg az is feltűnik külföldön, hogy ott a tisztességes emberekből lettek a gazdagok. Mikor összebarátkozom némelyikkel, elcsodálkozom hogy nahát, ő épp olyan ember mint én és nem közpénzek lenyúlásán, nem olajszőkítésen, nem ÁFA-csaláson, nem túlfizetett állami megbízás megkaparintásán jár az esze hanem azon hogyan tehet pozitívot országáért. Ilyenkor elfelejtem megszokott hazámat, eltörpül a haza fogalma és arra gondolok hogy az olyan tisztességes környezetbe kellene költözni mert az az igazi haza. Míg a hazám úgysem az enyém hanem a kleptomániásoké.

2015. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 sancyka válasza:
Büdös csicska Magyarország CSak süllyed lefele mint a Titanic az emberek meg meg akik megakarnak itt élni muszaly hogy elfogadjak a kritikat mert ha nem éhrn halnak ezegy kutya orszag de nem hagyhatja el mindenki de a végé úgxi ez lesz a kutya orbán majd azon veszi észre magát hogy elfogynak az emberek az arabok meg felvásárolják majd az országot ez lesz higgyetek nekem :D es még mindig joban élek angliában mint a kutya Magyarországban :D majd rájösztök . csak idővel haljon itt éhen aki akar én ebből nem kérek köszi :D
2015. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
utolsó, biztos jó neked Londonban nyomorogni a pakikkal! Sokan irigyelnek szerintem!
2015. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 sancyka válasza:
biztosan sokan lennének a helyemben valószínűleg te is sárga vagy az irígységtől ;)
2015. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Igen. Nagyon irigyek vagyunk rád hogy a Nyugaton tudsz érvényesülni :) Reméljük már milliomos vagy! Persze nem fontban, csak forintban. Attól döglik a magyar.
2015. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

10-es, én komoly kritikusa, sőt ostorozója vagyok a hazai közállapotoknak, de ennyire undorító, ostoba, általánosító hozzászólást már rég olvastam. Ez pont olyan, mint h milyen hülye az összes amerikai; nyilván az sem igaz, mint ahogy ez sem.

Az Egyesült Államokban élsz, de valamiért olthatatlan gyűlölet él benned az iránt a közösség iránt, ahová korábban tartoztál. Valami nem stimmel. Vagy semmi sem.

2015. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Igen megmondom ki nem stimmel: van egy kis porbafingó szar semmi kis ország valahol valami nagy heygek között egy kis szarf**szú barom minimanó diktátorral amely ország azt hiszi ő fújja a passzátszelet és világhatalom.

És a benne levő gerintelen birkák még tapsolnak is hozzá. A segghülye balf***ok.

Meg is érdemlik. Lopja le róluk a kleptokrata rezsim a szaros alsógatyát is (ld magánnyugdíj) megérdemlik!

Pusztuljanak!


"Valami nem stimmel. Vagy semmi sem."

2015. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

És mi van azokkal, akik nem kormánypártiak, mint ahogy pl. én sem vagyok az?! Kicsit olyan a logikád, mint a terroristáknak: mindegy, h valaki banki vezérigazgató vagy biciklis futár (a hozzájuk képest) nyugati társadalmakban: egykutya, része a rendszernek, tehát bűnös.

Nyilván azt gondolod, Babits-csal szólva, h "vétkesek közt cinkos aki néma". Persze. Nyilván lehetne aktívabb az átlag magyar polgár. De aki 47 ezerből él, és retteg, h azt is elveszíti, mert a helyi "nagyúr" kegyeitől függ, az nem fog forradalmat csinálni. Miért búvalbéleltek a magyarok? Nem tudom. Tényleg azok, én is rosszul vagyok a villamoson, mennyi keserű arc vesz körül. De az már tényleg off lenne, ha azt elemezgetném, h miért ilyen pesszimista (és depressziós) az átlag magyar.

2015. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Igen így van.

A hazug és korrupt rendszerek egyetlen ok miatt maradhatnak fenn: a benne élők passzivitása miatt. Az ilyen rendszereket a benne élők működtetik és azért lehet olyan a politikai "elit" azért élhet egyáltalán mert a rendszerben élők szemlesütés és fülbefogás mellett hagyják hogy ilyen legyen.

Igen, bűnös aki felül van és bűnös aki alul van az is.

De nem kell forradalmat csinálni. Épp azt kell csinálni amit én: ki kell lépni a rendszerből szarni az egészre és hagyni megrohadni ahol van!

És igen: megvetni és lenézni azokat akik benne rohadnak és hagyják működni a rendszert mert ők is bűnösök.

És azokról még nem is beszéltem (ld birkamenet) akik meg még tapsolnak is hozzá.



"vétkesek közt cinkos aki néma"

2015. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Akkor ha jól értem, te most megveted és lenézed az összes magyar állampolgárt (0-99 év)?? Köztük mondjuk engem is, akit egyáltalán nem is ismersz. Nem sértődöm meg, csak kérdezem.

Valahogy olyan ez a "gondolatmenet", h vannak népek, akik nem érdemlik meg, h demokráciában éljenek (oroszok, magyarok, észak-koreaiak, etc.) De ha már itt "beszélgetünk", kíváncsi lennék, mit gondolsz a legújabb kori történelem állatorvosi lováról, a német népről? Ha megnézed a korabeli képeket, nemcsak férfiak, hanem nők és gyerekek is szerelmes ámulattal nézték a Führert, a lakosság egy nagyon kis részétől eltekintve senkinek nem volt eszében, hogy élhetnének történetesen demokráciában is, mint teszem azt az angolok. Nem zavarta őket a zsidók, ellenzékiek jogfosztása, majd likvidálása, az agresszív bel- és külpolitika, a háború (egészen addig persze, amíg az első bomba le nem hullott a német városokra, ill. Sztálingrádig). Aztán a háború után a keleti rész cseberből vederbe esett, a nyugati rész pedig lassan Európa egyik legfejlettebb demokráciája lett.

Más. Felvetetted a magán-nyugdíjpénztári pénzek lenyúlását. Tudom, hogy ez lopás, a magántulajdon elvétele. Szerinted mit kellett volna tennem? Úgy, hogy családom van, akit el kell tartanom, a közszférában dolgozom, és tudom, hogy semmiségekért "nyírnak ki" embereket. Bennem is felmerült, h ki kéne menni Nyugatra élni, de közel 40 évesen ez már elég nehéz. Látatlanban azt mondom, te nem lehetsz több 25-nél. Persze, ha mondjuk 2018-ban a jobbik győz, kénytelen leszek megtenni. Akkor végképp elqródna minden.

2015. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!