Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért terjesztik azt az...

Miért terjesztik azt az intereten hogy Nyugaton nagyon jól lehet élni egyszerű betanított munkásként is, miközben ez hazugság?

Figyelt kérdés
Nem szégyellik magukat azok akik ilyeneket terjesztenek és hülyítik az otthon élőket?
2015. ápr. 23. 00:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
27%

fugazasert 3200 euro netto?


persze :)

2015. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"A 12 euros oraber az kabe 2000 euros brutto. Abbol az eletben nem lesz 1500 euros netto, alapesetben 1357 eurot kapsz kezhez. Semmilyen nagyobb osszeget nem kapsz vissza kesobb, miert kapnal? "


Attól függ, milyen adókulcsba esel és milyen jó a könyvelőd, aki az adóbevallást intézi. Ez persze csak akkor áll, ha magad vallod be az adód és magad kötsz szerződést. Ilyenkor gyakori a 13. havi fizetés is.

Képzeld el, programozóként, amit ráadásul nem is neveznék kvalifikált munkának, mert igazából jobbára adatrögzítés volt, alig valami értelmes és érdekes programozói tevékenységgel, szóval ott alap a három rongy, öt, hatezer az átlag havonta.

A feleségem orvos, neki meg hatezertől indított, csak aztán elváltunk, de ez már más kérdés.

2015. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

nade arrol beszeltunk hogy betanitott munkas...


Sem a programozo sem az orvos nem tartozik ezek koze. Bar az ott irt szamok is erosen a felsobb kategoriaba tartoznak es messze nem szamitanak atlagnak.


Alapesetben I. Steuerklasseba tartozol, ha otthon van a feleseged akkor III.as es az tenyleg jo, ha mindketten dolgoztok akkor meg alapesetben IV-IV, de az alig kulonbozik az I.estol.


A netto amit beirtam az I. Steuerklassehoz tartozo netto, ha nem fizetsz egyhazadot.

2015. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Hát jó, csak megemlítettem az orvost.

Lehetséges, hogy a McDonaldsnál más a munkadíj, de a gépiparban gyakori a több műszak, különösen ilyen munkák esetén, mert a CNC ket hajtják. Esetleg előfordul túlóra is, nálunk mindig volt, amikor én ilyen munkára kényszerültem, mert előfordult. Pótlékok is léteznek, meg eleve a magasabb óraszám több fizetést adhat.

Kb. nyolc év külföldi munka van mögöttem, zömmel Németországban, van tapasztalatom.

240 ért is béreltem már szobát, igaz olyan helyen ahol közös volt a konyha és a fürdőszoba és valóban lakást inkább 400 felett lehet bérelni valamennyivel, de ennyiért sem lehetetlen, csak az olcsóbbra azonnal rácsapnak, illetve abban semmilyen bútor nincs.

Régiónként is van kis különbség, nekem eddig dél Baden-Württemberg tetszett a legjobban, igaz, messzebb van itthonról, de nem rossz hely, jobb, mint Bayorország, bár ott is vannak jó helyek, csak ki kell fogni.

Nézni kell a hirdetéseket, tartani a kapcsolatot a barátokkal, volt kollégákkal.

A legjobb Svájc.

2015. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

najo, de CNCvel dolgozni sem eppen betanitott munka, az erosen szakmunka, raadasul elegge keresett.


Arra gondolj hogy valakinek semmilyen relevans szakmai vegzettsege sincs, es igy probal meg munkat keresni. Az tuti nem fog havi 2000 bruttot megkapni, de meg 1500at sem.


En Münchenben lakom lassan 9 eve, itt egy ketszobas lakas berleti dija rezsivel 1200-1400 euro, es a vonzaskorzetben sem sokkal olcsobb. Nyilvan lehet szobat is berelni, de oda hogyan mesz a csaladdal?


Szoval nem olyan egyszeru ez.


Svajc tenyleg a legjobb, csak oda munkavallalasi engedely kell, betanitott munkaskent azt el is felejtheted.


Soha nem a kiugro dolgokat kell nezni, hanem a nagy atlagot.

2015. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

"najo, de CNCvel dolgozni sem eppen betanitott munka, az erosen szakmunka, raadasul elegge keresett. "


A nagyobb cégeknél, vagy ahol sorozatgyártás van külön van a CNC programozó, ami inkább mérnöki meló, a gépbeállító, ami szakmunka és a gépkiszolgáló, vagyis a betanított munka.

Nem egy helyen törekedtek arra, hogy ez a munka csak annyira legyen bonyolult, hogy kicseréli a melós a munkadarabot és megnyomja a zöld gombot. Még a tolómérőt sem kellett ismernie, nem is volt nekik, mert minden sablonokkal volt mérve, kaliberekkel. Esztergályosként ez persze jobban megvalósítható, a marós munka már jobban kötődik a szakmához, de ott sem lehetetlen a betanított meló.

Voltam ilyen helyen Einsteller is, Maschinenbediener is, tudom mit beszélek.

Az, hogy valaki programozza, beállítsa a gépet és dolgozzon is rajta, inkább csak kisebb cégeknél van, családi jellegű vállalkozásoknál, de az sem rossz, csak ott kevés volt az órám. Az első négy napon 9 órát dolgoztunk, pénteken ötöt, szombaton soha, de legalább állandóan fitt voltam és üde. Csinálni mindent kellett, hagyományos esztergán is volt ez, az, köszörülni, marni, CNC ken dolgozni és egyáltalán nem hajtottak, kényelmes meló volt 15 Eu órabérért.

2015. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Különben Münchenben én is éltem három évig, még a márkás időkben, az tényleg elég drága manapság. Ingolstadt környékén már hasonló a helyzet, amit írtam, se Stuttgarttól nyugatra biztosan.

Az árak meg szerintem olcsóbbak. A Brie Spitz nincs egy Euro, itthon meg hétszáz Forint, de minden egyéb kint olcsóbb, talán csak a hús van hasonló árban, illetve némelyik egy kissé drágább. A minőségi kaja az kint is drága, de sok esetben ami itthon már ez a kategória, az kint alacsonyabb minősítéssel olcsóbb és az alapdolgok is kint simán kevesebbe kerülnek. Vannak persze meglepően méregdrága dolgok, például a cseresznye lehet, hogy dél-Amerikából származik, mert olyan az ára (biztos a Torgyán súgta nekik meg a Chilei ötletét), de egyébként én most itthon vagyok és meg vagyok döbbenve az árakon (meg a fizetéseken).

Katasztrófa!

2015. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

A hus jelentosen dragabb, a pekaru es a zoldseg-gyumolcs is.


A tobbi kabe ugyanannyi, nyilvan lehet peldakat hozni erre is meg az ellenkezojere is.


Ami szerintem olcsobb az a szemet kaja, fagyasztott pizza, csipsz, ilyenek.


Az teny hogy otthon is eleg draga mar minden, de a megelhetes itt azert jelentosen dragabb. (ingatlan, szolgaltatasok, energia).


A legjobb az ha az itt keresett penzt otthon koltod el, nade az megint nem igazan tarthato hosszu tavon, ha normalis csaladi eletet is akarsz.

2015. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Én is Nyugaton élek, és társbérletben kell nyomorogni hogy egyáltalán maradjon pénz hó végére az ajnározott nyugati bérből. Mert ugye ha nem marad pénzem akkor minek szopatom itt magam lenézett külföldiként? Szegény otthon is lehetnék, nem? Jelenleg nővéremmel nyomorogok egy garzonban! 37 nmen élünk ketten, én a konyhában lakom!! Borzalmas életszínvonal, de legalább így csak 200 euró a lakhatásom számlákkal. Ha normálisan élnék(egyedül egy patkánylyukban, sokaknak még az is egyenlő a nyomorral) 450-500 alatt nem úsznám meg! Szerintem otthon így kb az avasi cigányok élnek. Igaz most munkanélküli vagyok, de mikor dolgoztam se kerestem olyan jól. Pedig húztam az igát egész nap mint az állat. 170 óra kemény izzadás a konyhán, cserébe nettó 1087 euró (évente 14 szer). De ha hozzárakod hogy egy patkánylyuk is 500 euró számlákkal akkor máris sokkal szarabbul hangzik ez a bér. Az lehet jobban lehet élni belőle mint mondjuk Nagykanizsán 70 ezerből, de ahogy olvasgatom a netet, otthon a gyári melósok is 110-120 ezer körül keresnek már. Ahhoz képest én nem érzem ezt sokkal jobbnak. Otthon is fenn lehet tartani egy fos 25nmes patkánylyukat egy normálisabb gyári melós bérből vidéken. Fővárosról meg ne is beszéljünk. Bécsben egyszerűen nem tud megélni a melós ha normálisan akar élni! Ott marad a fetrengés egymás hegyén hátán.


De a legtöbb Nyugaton élő hasonló szar körülmények között él. Felnőtt, dolgozó emberek 3-4-5 en egymás hegyén hátán egy lakásban, borzalmas...


Látom nap mint nap a város facebook csoportját, 30 éves emberek lakótársakat keresnek....nem kommentálnám. Aztán megy a vetítgetés is hazafelé az euróval meg a fos roncs 10 éves kocsikkal

2015. ápr. 23. 13:21
 20/35 A kérdező kommentje:

"CNC ken dolgozni és egyáltalán nem hajtottak, kényelmes meló volt 15 Eu órabérért."


Én 7,8 eurós órabérért dolgoztam Európa egyik legdrágább országában (Ausztria). Ébresztő! A cnc egy sztárszakmunka, abszolút nem az átlag keres így.


Bezzeg Dániában a melósnak is tudnak 13 eurós órabért adni és alig alig drágább ország mint Ausztria. Szánalmas.

2015. ápr. 23. 13:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!