Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért terjesztik azt az...

Miért terjesztik azt az intereten hogy Nyugaton nagyon jól lehet élni egyszerű betanított munkásként is, miközben ez hazugság?

Figyelt kérdés
Nem szégyellik magukat azok akik ilyeneket terjesztenek és hülyítik az otthon élőket?
2015. ápr. 23. 00:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Az osztrákokat mindig utáltam, ott soha nem akartam dolgozni.

A németek jobbak és tényleg csak a gépiparban dolgoztam, illetve egy rövid időben programozóként, erről tudok beszélni.

Ami a zöldséget illeti, én Pesten lakom és itt négy db paradicsom hétszáz froncsi az Intersparban, de a kenyér is bazi drága, a háromszáz forintos ehetetlen, de hat hétszázat nem mindig tudok rá költeni, kenyeret ritkán is eszem, olyan lepényféléket szoktam sütni lisztből, aminek 400 tól indít a normálisabbja, meg tojásból, ötszázért/10 stück.

Mindez olcsóbb kint, de az öteurós szalámi itthon három rongy felé tendál.

Különben én nem azt mondom, hogy kint olyan vidám az élet, szó se róla, mindenhol szorulnak a prések a szocializmus bukásával természetesen mindenhol romlik az életszínvonal, de itthon már az éhhalállal néznek sokan szembe, a teljes tönkremenetellel és lepusztulással, de semmi sem akadályoz, hogy hazagyere és kipróbáld.

Részemről veszem a kalapom és ágyő, vagyis mindent megteszek, hogy megint kijussak, csak már nem vagyok túl fiatal, kint sem könnyű a dolgom, de még mindig jobb, mint itthon, mert ez csak a kiválasztottak paradicsoma, akik a többiek rovására tömik a zsebeiket és alig löknek valami alamizsnát a kemény munkáért cserébe.

2015. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik országban van ez, amit leírtál, de valamit nagyon rosszul csinálsz, ha nyomorognod kell. Vagy a szükségleteid túl nagyok, vagy nem tudsz bánni a pénzzel, esetleg mindkettő.

Azt most hagyjuk, hogy munkanélküliként sírsz itt, ha nem dolgoznék, én is lehet nyomorognék, de mindegy. Szóval azt mondod, 1087 eurót kerestél, és ebből nem tudtál rendesen megélni. Én most Írországban élek, leírom, mire mennyit szoktam maximálisan költeni:

- Lakbér rezsivel 400 euró, barátommal ketten bérelünk egy 2 szobás házat.

- Kaja kb. ugyanannyi, mint Magyarországon, számoljunk 5 euró/fő/nap összeggel, azaz kb. 150 euró egy hónapra, és akkor már szerintem sokat mondtam. De persze ez úgy, hogy magadra főzöl, nem éttermekbe jársz.

- Tisztálkodás, sminkcuccok, tisztítószerek stb. magasabb árkategóriás termékekkel kb. 100 euró, de ilyeneket nem veszünk minden hónapban.

- Szórakozás, ha minden hétvégén fizetős helyre megyünk vagy elutazunk, akkor kb. 100 euró/fő.

A te 1087 eurós fizetésedből még így is megmaradna 337 euró, ebből ha valami kell, ruha, cipő, gyógyszer, háztartási gép stb., kényelmesen kijön. És emellé hozzáteszem, hogy Írországban a minimálbér nem is 1087, hanem 1400-1500 euró körül van. Nem igazán látom, hol van itt az általad emlegetett nyomor.

Oké, annyiból jó nekem, hogy olyan helyen lakom, ahonnan gyalog vagy biciklivel mindent meg lehet közelíteni, utazásra gyakorlatilag nem költök, csak ha pl. hétvégén más városba akarok menni.

Oké, hogy vannak drágább országok/városok, de nem oda kell menni, ilyen egyszerű. Mondjuk már éltem Londonban is, ami köztudottan Európa egyik legdrágább városa, és ott is tudtam félretenni minimálbérből, pedig egyedül béreltem egy kis lakást. Te magad írtad, hogy Dániában jobb a fizetés, miért nem mész akkor oda ahelyett, hogy itt panaszkodsz?

2015. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

" Lakbér rezsivel 400 euró, barátommal ketten bérelünk egy 2 szobás házat. "



Írországban kétszobás ház 400 rezsivel? Hazudj másnak.

2015. ápr. 23. 19:16
 24/35 A kérdező kommentje:

"És emellé hozzáteszem, hogy Írországban a minimálbér nem is 1087, hanem 1400-1500 euró körül van."


Akkor Íroszág biztso sokkal gazdagabb mint Ausztria..jó tudni...mert ott több a kulibér. Akkor költözzön mindenki oda?

2015. ápr. 23. 19:17
 25/35 A kérdező kommentje:

" Mondjuk már éltem Londonban is, ami köztudottan Európa egyik legdrágább városa, és ott is tudtam félretenni minimálbérből, pedig egyedül béreltem egy kis lakást."


Anyád! 950 font a minimálbér és Londonban egy kis lakás is 800 font legalább. Hazudj másnak.

2015. ápr. 23. 19:18
 26/35 A kérdező kommentje:

" Kaja kb. ugyanannyi, mint Magyarországon, számoljunk 5 euró/fő/nap összeggel, azaz kb. 150 euró egy hónapra"


Hazudj másnak. Legalább 200 euró egy főre az étel ha főzöl magadra és viszonylag normálisan eszel.Írországban drágább amúgy a kaja mint Ausztriában, nézz utána.


Össze vissza hazudozol.


Nem azt mondtam hogy nem tudtam megélni hanem hogy társbérletben kell élni hogy ne legyen csupasz a seggem hó végére. De biztos csak Ausztriában van ilyen csöves életszínvonal, Írország meg a tündérkert..

2015. ápr. 23. 19:22
 27/35 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Írországi lakbérekre csak egy példa (ebben a megyében lakom, amire rákerestem): [link]


Egyesült Királyság minimálbér: [link]

Ha érdekel, kb. 700 font volt egy hónapra a lakbérem rezsivel együtt, 3-as metrózónában.


Írországi kaja: nem Tescóba járok, mert az itt nem olyan jó, mint Magyarországon, de összehasonlíthatod a kilós árakat: www.tesco.ie és www.tesco.hu

Pl. a sárgarépát megnéztem neked, itt 0.79 euró, Magyarországon pedig 289Ft a legolcsóbb kilós ár.


Arra meg még mindig nem válaszoltál, mért nem mész Dániába 13 eurós órabérért ahelyett, hogy itt bőgsz, hogy nyomorban kell élned.

2015. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

"Ha érdekel, kb. 700 font volt egy hónapra a lakbérem rezsivel együtt, 3-as metrózónában. "


Előbb még Írországban éltél...nevetséges. Össze vissza beszélsz.

2015. ápr. 23. 20:02
 29/35 A kérdező kommentje:
Ja benéztem...szóval 700 font...a kulibér viszon 950 font körül van ott...remek életszínvonal lehetett tényleg...
2015. ápr. 23. 20:10
 30/35 A kérdező kommentje:

"

Arra meg még mindig nem válaszoltál, mért nem mész Dániába 13 eurós órabérért ahelyett, hogy itt bőgsz, hogy nyomorban kell élned."


Akkor ezek szerint Ireland is lenyomja Ausztriát mint állat. Szegény osztrákok csak álmodoznak az ír életszínvonalrl

2015. ápr. 23. 20:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!