Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Látta valaki Saul Fia című...

Trafó1 kérdése:

Látta valaki Saul Fia című filmet? Megérdemli a kiemelt figyelmet?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Most muttaták be Cannes-ban, szinte kizárt hoogy bárki is láthatta innen. De ha az egyik legfontosabb szakmai helyen elismerést kap, akkor bizonyára jogosan kapta.


Ettő persze még nem biztos, hogy a közönségnek is tetszeni fog; ha megnézed a listát, kevés ma is klasszikusnak számító sikerfilmet díjaztak eddig.

2015. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Tegnap láttam, még ma is sokk alatt vagyok. Ez tipikusan az a film, amelyikben nem a kivitelezés, hanem a mondanivaló a lényeg. Mindenképp ajánlom, hogy megnézd, de arra számíts, hogy meg fog döbbenteni!
2015. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha összejön, holnap meg fogjuk nézni....majd megírom ,tetszett -e.

Jópár éve a Sorstalanságon én sírtam, olyan megrázó volt, és a zene is hozzá...

Azóta már megedződtem lelkileg...

2015. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na megnéztem, sokkoló volt....de azért 1-2 dolog nem tetszett benne.Csak a főszereplőre fókuszált a kamera, körülötte homályos bolt minden...hatáskeltés volt ez is,gondolom,de zavaró volt nézni.Rengeteg hangeffektus is,nekem egy pár szép aláfestő zene jobban tetszett volna.

Mint film, elég vontatott volt, és a cselekménye is elég fura...ahelyett, hogy a menekülésre koncentrált volna, mindenáron rabbit akart keríteni, eltemetni a fiút, aki talán nem is a fia...nekem kicsit életszerűtlen...


Egyszer meg lehet nézni, de nem ájultam el tőle...

2015. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
58%

Pedig itt pont azon kellene elképedni,hogy milyen érzés lehet,amikor a szemed láttára ölik meg a fiadat.A kamera pedig nyilván azért volt mindig a főszereplő háta mögött,a háttér pedig elhomályosítva,mert egyszerűen Magyarországon ennyike pénzből nem tudják megteremteni azt a hátteret,ami akkor volt.Sem barakkokat nem tudtak építeni,sem hasonló feliratú óriási kerítéseket,de attól függetlenül szerintem remek film,nekem a történet is tetszett.Habár úgy gondolom,kicsit bemutathatta volna jobban az ottani életet,mert a főszereplőből nem nagyon tűnik ki,hogy Sonderkommandós volt.Persze,biztos nem akarták elijeszteni ezzel a népet,na de akkor is,megtörtént és kész.

Egyébként néhány jelenetnél a mellettem ülő 50+-os férfi meg-megijedt.:D

2015. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon vártam, hogy láthassam, de számomra csalódás volt... szerintem borzasztó unalmas!!!

"A mondanivalója a lényeg" - hát nem tudom, ki az, akinek még tudnak újat mondani a holokauszttal kapcsolatban?

2015. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
36%
Nem.
2015. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Ha még nem láttad, előre figyelmeztetlek, hogy spoiler is lesz. Szóval, úgy ültünk be a moziba, hogy ez a film egy valóságos thriller...(a sajtóban megjelent recenzió alapján) Ehhez képest a cselekmény első harmadában a főszereplő rabbit keres, a második harmadában a holttesttel téblábol, míg az utolsó harmadban sikerül neki a lágerből való menekülés közben elveszteni egy folyóban, és noha az egész film cselekménye a végtisztesség megadása körül forog, csodálkozva állapítottam meg, hogy amint a testet a folyó elsodorja, a főhős milyen hamar megbékél a helyzettel, mintha már nem is érdekelné annyira a fiú méltó eltemetése, amiért annyira küzdött a film megelőző kétharmadában...Ehelyett a saját életét menti, végül bebújik egy faházikóba, rányitja az ajtót fiatal lengyel fiú. Az utolsó képek egyike, ahogy bénán mosolyog a fiúra. Ennyi lenne a történet. A végén úgy éreztem, hogy átvertek. Ez egy fantáziátlan, tehetségtelen rendező műve, aki hülyének nézi a nézőket, és azt hiszi, hogy a téma pótolja a tisztességes rendezői és színészi munkát. Ebben a témakörben rengeteg, valóban kiváló film született, például Roman Polanski Zongoristája, és ebből a filmötletből is sokkal, de sokkal többet ki lehetett hozni. És ez a film esélyes Oscarra???
2015. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Pocsék film.
2016. febr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!