Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában óvadék ellenében...

Amerikában óvadék ellenében kiszabadulhat bárki, akkor aki gazdag, bármit megúszhat?

Figyelt kérdés
Egy csomó filmben láttam, hogy lecsuktak valakit és kis idő múlva jöttek, és közölték, hogy valaki fizetett és így szabadon távozhat. Én értettem félre valamit?

#Óvadék
2015. máj. 29. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvadékot fizettek. De attól még nem úszták meg a bírósági tárgyalást, és a büntetést.
2015. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiszabadulhat, hanem szabadlábon vár a tárgyalás(ok)ra!
2015. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan bűncselekmények, amikor nem lehet óvadékot letenni.
2015. máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
ráadásul azt midig egy bíró szabja ki több dolgot is figyelembe véve
2015. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én olyan filmet is láttam, hogy valakit megcsípett egy pók és szuperhős lett, szóval csak ésszel.
2015. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
54%
szegycsont az nem kamu engem egy radioaktív pocok harapott meg ÉN vagyok Pockember biztos hallottál már rólam :D
2015. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Kerdezo, azert ezt te sem gondolod, komolyan ugye? Vagy nagyon fiatal lehetsz (es tul sok filmet nezel) vagy sik buta vagy. Ha nem inged nem veszed magadra, szoval ne kapd fel a vizet, de gondolj mar bele a kerdesedbe.


Kirabol Jancsi egy bankot, de csak szorakozasbol, mert amugy apuci ko gazdag leteszi az ovadekot es megussza a bortont?


Ez nem igy van. Az ovadekot azert fizetik ki, ahogy fentebb valaki mar irta, hogy a targyalasig szabadlabon maradhasson. Ha nem tudja kifizetni, vagy nagyon sulyos buncselekmennyel gyanusitjak, akkor nincs ovadek, es elozetesben varja a targyalast.


Ha a targyalasrol egy napot sem hianyzik, akkor az ovadekot (minusz ilyen-olyan koltsegek) visszakapja. Ha csak egy napot is hianyzik, uszott a zseton.


Aki nem tudja lerakni az ovadekot, az kolcsonker un. "bondsman" uzeletektol, akik ezert dijat szamolnak fel. De meg mindig megeri a csaladi ekszereket zaciba adni, hogy az ovadekot ado cegnek tudd a dijat fizetni, mint lakat alatt varni a dontest.

2015. máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem sértődök meg! Köszi a válaszokat! Utolsó válaszolónak írnám, hogy akkor sok filmben miért van, hogy valamiért bezárják, ott ül szomorúan, és egyszer csak jön az őr és mondja, hogy valaki fizetett, és most már szabad. Hirtelen nem tudok filmcímet mondani, de emlékszem. És ott nem úgy voltak, hogy azt mondták, hogy szabadlábon védekezhet, hanem teljesen kiszabadult. Most akkor kamuznak a filmekben?
2015. máj. 30. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

jön az őr és mondja, hogy valaki fizetett, és most már szabad. Hirtelen nem tudok filmcímet mondani, de emlékszem. És ott nem úgy voltak, hogy azt mondták, hogy szabadlábon védekezhet, hanem teljesen kiszabadult. Most akkor kamuznak a filmekben?


Ez sok mindentol fugg. Filmcim es pontos jelenet ismerete nekul, az alabbi dolgok tortenhetnek:

a sertett nem tesz, vagy visszavonja a feljelentest

Pl. apu szetveri anyu fejet, a szomszed halja az uvoltozest, kihivja a zsarukat, latjak anyu veres orrat, aput beviszik "domestic violence" cimmel. Anyut is bekeretik, hogy mondja el mi tortent, ha anyu ugy dont hogy agresszioja ellenere szereti aput es nem akarja, h bortonbe jusson, akkor nem tesz feljelentest (press charges) ilyenkor aput hazaengedik


A masik pedig hogy barki, meg egy vadidegen is kifizetheti akarkinek az ovadekot, ilyenkor az illeto hazamehet. Szo sincs arrol, hogy a kirakat megrongalasaert, vagy az onkormanyzat epuletenek osszegraffitizasaert nem fog semmi buntetest kapni, hanem arrol van szo, hogy a targyalas napjaig nem kell a huvoson ulnie.


AMikor az or azt mondja "you are free to go" az nem azt jelenti, hogy buneid megbocsajtva, csupan annyi, hogy amig a biro ugy nem dont hogy bunos vagy es xyz letoltendo lesz a buntetesed, addig hazamehetsz es elheted az eleted (de pl. az allamot nem hagyhatod el)


De ha eszedbe jut vmelyik film cime amiben ilyet latsz, szolj es megnezem es megbeszeljuk mi tortenik ;)

2015. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!