Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg létezik az, hogy az...

Tényleg létezik az, hogy az erdélyi magyarságot, magyarul beszélő románoknak nézitek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy pár kérdést, és hozzászólásokat...hát megdöbbentem...

Tudtam, hogy vannak vélemények, nézetek stb.

De ezt még sose hallottam, hogy én lévén erdélyi magyar, valójában magyarul is beszélő román vagyok.

Mélyen megsértett..

Tényleg, vannak akik ezt komolyan gondolják?


2015. jún. 2. 15:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy büszke vagyok e vagy sem?


De te látod is amit írsz?


Ha romániában élek, és az anyanyelvem magyar akkor miért is vagyok román?

Csupán az állampolgárságom az? Nem ugyanaz a nemzetiséggel.


A magyarok akik ki mennek Angliában és ott szülnek gyereket, azok automaticé echte angolok lesznek vagy mi????

2015. jún. 7. 18:46
 12/16 A kérdező kommentje:
S ha japánnak születtél magyarországon akkor magyar vagy?:))
2015. jún. 7. 18:47
 13/16 anonim ***** válasza:
Előző: Elcsatoltak-e területeket a japánoktól japán lakosságú területet akaratul ellenére? Mert Magyarországtól igen. Ha magyar vagy, és nem japán, akkor ezt igazán megérthetnéd.
2015. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Döntés


„Úgy döntöttem, hogy ma cingár leszek!” – mondta a Cingár.


„Hát eddig?!” – kérdezték Mások.

„Hát tegnap?!” – kérdezték Egyesek.


„Eddig csak úgy voltam cingár, most meg akarom is immár!”


(Sokszor van, hogy nem a tények: csakis a Döntés a lényeg…)


2. oldal

Fodor Ákos – Rózsa Edit: Képtelenkönyv

2015. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Létezik. Nekem is van ilyen budapesti ismerősöm, aki azt hiszi, hogy az erdélyiek románok. Szerinte Arany János is román volt és Kosztolányi Desző meg szerb. (Nem túlzok, tényleg ezt hiszi.) Meg azt, hogy mindenki, aki Romániában született az román, rosszabb esetben román cigány. És azt is hiszi, hogy a "román" csúnya szó, és nem szabad nyilvánosan használni.
2019. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Néhány éve Erdélyben jártam, Korondon. Ott beszélgettem egy helybéli asszonnyal erről a témáról, ő mesélte nekem a következőt:


Egyszer egy magyarországi turistacsoport ment Korondra kirándulni. Közülük az egyik 50-es hölgy teljesen el volt képedve (jó értelemben), nem győzött csodálkozni, mert nagyon tetszett neki, hogy a magyar határtól több száz km-re mindenki magyarul beszél. Ő csak simán azt hitte, hogy Romániában románok élnek és punktum.


Ezért nem is kell feltétlenül megvetni az említett hölgyet, mert amikor ő járt iskolába, akkor trianon még tabutémának számított. Így sok esetben, ha egy erdélyi magyar lerománoznak, abban nincs semmi rosszindulat, hanem egyszerű tudatlanság. Az én lakóhelyemen (Borsod-megye) is él egy Erdélyből áttelepült hölgy, akit mindenki csak "román asszony"-ként ismer. Mindenki szereti őt, tehát nem rosszindulatból mondják rá.

2019. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!