Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Történelem emelt szintü...

Történelem emelt szintü szobeli érettségin nehéz összeszedni 30pontot?

Figyelt kérdés
Aki volt màr esetleg tapasztalatok?
2015. jún. 6. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ mit húzol és azt mennyire tudod. Nekem nem volt nehéz, lovagi kultúrát húztam anno, a vizsgáztatók is normálisak voltak, max pontot adtak. De mondjuk egy mai magyar demokrácia működése tétellel nem nagyon tudtam volna mit kezdeni. Szóval kicsit függ a szerencsétől is.

Mindenesetre ne parázz rá, kapsz forrást, meg időt is és az egyetemmel ellentétben itt a vizsgáztatóknak nem az a célja, hogy megbukj.

2015. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen megtanulod a tételeket, akkor nem. Én is anno emelteztem belőle, egyáltalán nem volt vészes. Legyen rendesen felépítve, és akkor sima ügy.
2015. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát tanulom a tételek meg minden de van olyan ami felett hiába ülök egész nap nem megy :/ nekem meg mindenképpen kellene 30pont és ettől tartok hogy egy ilyenbe belehuzok
2015. jún. 6. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá. Ha abszolút nem megy akkor tanuld, ami igen és hátha szerencséd lesz. A lényeg, hogy többet tudj, mint amennyit nem. Meg persze ha lesz időd, akkor fuss neki újra. Bár gondolom más nincs sok hátra.
2015. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként melyikkel van gond?
2015. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát az Ensz a reformkor meg USA alkotmányos fejlődésével és az athéni spártai tételtől is tartok legfőképpen ezekkel a többihez azért hozzátudok szolni meg gondolom forrás segitségével majdcsak segitenek ha nem megy
2015. jún. 6. 22:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, elég száraz témák. ENSZ-hez, Amerikához, meg a poliszokhoz szokott lenni egy ábra, azt tanuld meg jól, a reformkort meg olvasd amíg bírod. Az a baj, hogy a történelemben egy téma vagy érdekel, vagy nem, ha utóbbi akkor nem igazán igazán lehet mit kezdeni.
2015. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen. törökös tételeket se annyira szeretem de inkább azt huzzam ki mint ezeket
2015. jún. 6. 23:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek is. Az a jó stratégia, ha mindenből legalább amennyit tudsz megtanulsz, ami meg megy az még jobban. Inkább mindenből tudjál valamennyit, mint legyen olyan amit nem tudsz. Annak a valószínűsége pedig, hogy pont azt a 3 tételt húzod ki, elég kicsi.
2015. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!