Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Személyiségi jogot sért-e ha...

Személyiségi jogot sért-e ha azt a képet amit egy személy kirakott egy közösségi oldalra magáról majd azt én meg szerkesztem és kirakom a saját oldalamra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egy akt képet szerkesztek az ő fürdőruhás képéből

2015. jún. 11. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ritka az olyan összeszerkesztett kép, amin nem látszik hogy kamu.

Tedd fel magadnak a kérdést: valakit le akarsz járatni, nagy nyilvánosság előtt megszégyeníteni, nem létező dologgal rágalmazni. Vajon morálisan és főleg jogilag problémás lehet-e? Szerintem te is tudod a választ.

2015. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De ezt az irigy elmehábodott pedofil nyomik nem tudják megérteni, akiket zavarnak a bugyiban pucsító kis lányok.
2015. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem pedofil mert +18 as lányok és korom beliek :D egyszerűen jo Photoshoppos vagyok és egy ilyen oldalnak nagy a látogatottsága szóval lenne értelme csinálni :D nem járatnám le és ki lenne írva hogy nem eredeti kép csak szerkesztett :D szóval így is illegális?
2015. jún. 12. 01:17
 5/11 anonim ***** válasza:
4 Így is.
2015. jún. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Anasztázia*.* válasza:
Talán, kérdezd meg tőlük! Nem tudom te mit szólnál ha valaki ezt csinálná a barátnőddel, vagy az egyik rokonoddal.... Biztos megosztanád nem??!
2015. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2013.évi V. törvény:



2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


2:51. § [Felróhatóságtól független szankciók]


(1) Akit személyiségi jogában megsértenek, a jogsértés ténye alapján - az elévülési időn belül - az eset körülményeihez képest követelheti


a) a jogsértés megtörténtének bírósági megállapítását;


b) a jogsértés abbahagyását és a jogsértő eltiltását a további jogsértéstől;


c) azt, hogy a jogsértő adjon megfelelő elégtételt, és ennek biztosítson saját költségén megfelelő nyilvánosságot;


d) a sérelmes helyzet megszüntetését, a jogsértést megelőző állapot helyreállítását és a jogsértéssel előállított dolog megsemmisítését vagy jogsértő mivoltától való megfosztását;


e) azt, hogy a jogsértő vagy jogutódja a jogsértéssel elért vagyoni előnyt engedje át javára a jogalap nélküli gazdagodás szabályai szerint.


2:52. § [Sérelemdíj]


(1) Akit személyiségi jogában megsértenek, sérelemdíjat követelhet az őt ért nem vagyoni sérelemért.


(2) A sérelemdíj fizetésére kötelezés feltételeire - különösen a sérelemdíjra köteles személy meghatározására és a kimentés módjára - a kártérítési felelősség szabályait kell alkalmazni, azzal, hogy a sérelemdíjra való jogosultsághoz a jogsértés tényén kívül további hátrány bekövetkeztének bizonyítása nem szükséges.


(3) A sérelemdíj mértékét a bíróság az eset körülményeire - különösen a jogsértés súlyára, ismétlődő jellegére, a felróhatóság mértékére, a jogsértésnek a sértettre és környezetére gyakorolt hatására - tekintettel, egy összegben határozza meg.


2:53. § [Kártérítési felelősség]


Aki személyiségi jogainak megsértéséből eredően kárt szenved, a jogellenesen okozott károkért való felelősség szabályai szerint követelheti a jogsértőtől kárának megtérítését.

2015. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem zavarná-e őket :D amúgy amit bemásoltál oké de az arra szól ha én fotózom le vagy "megszerzem" az egyik nem megosztott képét és én megosztom. De az nincs le írva ha ő megosztja nyilvánosan a képét (magyarul bárki megoszthatja mert NYILVÁNOS)

Újság is oszthat meg facebook ról képet mert nyilvános viszont ha megszerkesztem azt akkor mivan

2015. jún. 12. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsit el vagy tévedve! Az, hogy egy általa megosztott képet tovább osztod, az egy dolog, de te a képet manipulálni akarod, és máris nem arról a képről van szó! Nem szeretnék a helyedben lenni, amikor ez kiderül! A kérdésedre válaszolva ..IGEN!
2015. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg illegális, személyiségi jogot sértesz vele.


,,amúgy amit bemásoltál oké de az arra szól ha én fotózom le vagy "megszerzem" az egyik nem megosztott képét és én megosztom."


Ez nem igaz. Te képmást akarsz készíteni, így tökéletesen ideillik az idézett szöveg.

2015. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!