Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik személyeskednek ahelyett, hogy a munkájukat végeznék? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Konkrétan a helyi védőnőnkről van szó, akihez mennünk kell a kisbabámmal, de ha nem megyünk pár hétig, akkor ő jön. Nem ezzel a kötelezettséggel van bajom, hanem a hölgy stílusával és viselkedésével. Nem azért jön, hogy a babámat megnézze, hanem engem kritizálni és olyan butaságokat hord össze, hogy a hajam égnek áll. Több anyukától is ugyanezt hallottam és van, aki be sem engedi, de akkor naponta oda jár és csenget, ha kell egész nap. Mindenkit csak kritizál valamiért (súly, kinézet, ruházat, smink stb). Nekem még olyat is mondott, hogy biztos nehéz a pici gyerek mellett főzni, így lefogadja, hogy pizzát szoktam rendelni, ami nagyon rossz szokás. Soha nem rendelünk kaját, mindig főzök minden nap és nem pizzát, szóval nem tudom, hogy ezeket a dolgokat honnan szedi. Sokszor úgy jön, mint aki teadélutánra hivatalos és persze bejelentés nélkül. Még soha nem volt olyan, hogy ne tett volna rossz megjegyzést és nem a kicsire vagy az én anyaságomra, hanem ettől valami teljesen független dologra (még az én édesanyámra is, mikor ott volt nálunk!). Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? Sokan fel vannak háborodva, vannak, akik elengedik a fülük mellett, de már annyira tarthatatlan ez a dolog, hogy én lépni szeretnék valamit az ügyben. Mit lehetne csinálni? Mindenki utálja ezt a nőt. Ezt nem rosszból mondom, de én még ilyen utálatos nővel nem találkoztam és csak ő van a faluban védőnő, szóval nem tudunk máshoz menni. :(
2010. márc. 1. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg úgy kell megmondani neki, hogy ne haragudjon meg rád (mivel monopolhelyzetben van ott), de vegye alapot. A legegyszerűbb talán ha nem őt, hanem ezt a tulajdonságát kritizálod egy másik (akár kitalált személyen) keresztül.

pl.: kritizálja a hajad, hogy ideje lenne elmenned fodrászhoz, mert rosszul nézel ki.

Erre te: Jahh, igen nem nagyon van rá időm. Tisztára olyan mint fősulin. A vizsgaidőszakban ott is elhanyagoltam magam. Volt is egy osztálytársnőm, aki állandóan megjegyzéseket tett. Uhh, de utálta őt mindenki.

Nem azt mondom, hogy ez 100%-os, de sokak azért magukba néznek.

2010. márc. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szedd össze azt a mindenkit, aki utálja, írjátok le ugyanezt, amit itt leírtál, és vigyétek vagy küldjétek el a főnökének, jó sok aláírással.
2010. márc. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első: ez szépen hagzik, de szerintem az ilyen emberekre nem hat, ugyanis nem veszik észre, hogy róluk van szó. Szerintem.
2010. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Naponta? Kijár? Ez már hobbi lehet nálla..
2010. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehh, ilyet még nem hallottam. :D

Szerintem az a nő kicsit zizis, próbáld nem komolyan venni, mást aligha tudsz tenni. Ne figyelj rá, hadd mondja a magáét.

2010. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig meg kéne mondani neki, hogy szeretnéd előre megbeszélni, hogy mikor fog jönni, és hányszor egy héten, mert nincs rá szükséged minden nap, és szeretnéd beosztani az idődet.

Netán menj ki jó kócosan, ásíts az arcába, mikor bejelentés nélkül jön, és mondd azt, hogy éppen mind a ketten aludtatok a kicsivel, és még tulajdonképpen bírtátok volna.

2010. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Zizis - ez a szó épp rá illik. Tegnap aki panaszkodott rá, épp ezt a szót használta. Mi is gondoltunk rá, hogy aláírásokat fogunk gyűjteni, más megoldást nem látunk, mert nem veszi magát észre. Ő ilyen megmondó embernek hiszi magát, aki tökéletes és mindenki mást megszól.
2010. márc. 1. 23:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Diktafon, panasz az elöljárójánál. Fel kellene fogni: ezeket az embereket a rólunk lehúzott nagyon súlyos adókból tartjuk - már, ha te is értékteremtő munkát végeztél/végzel. Ők pedig farokként azt képzelik, hogy szabad a kutyát csóválni.
2010. márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!