Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek, miért nem becsülik...

Az emberek, miért nem becsülik meg a munkájukat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a mai világban tényleg nehéz munkát kapni (főleg a vidéki helyeken) és amikor mégis akadna valami normális, tisztességes (bejelentett állás, nem nehéz fizikai munka, nem szükséges nagy szellemi képesség, rendes vezetőség, normális körülmények, jutalék) kockáztatják a munkájukat azzal, hogy lopnak! De miért? Nagyon sok helyről hallom ezt, de én nem értem, hogy miért van ez. én is dolgoztam sok helyen és nem vagyok egy tutyi-mutyi alak, de soha nem loptam semmit sem és nem is akarok. Egy ruha üzletben pl.: az alkalmazott (vagy, ha nem is lop, de használja a ruhákat és vissza rakja olyan állapotban, láttam ilyet nem is egy helyen), egy nagykereskedésben, mindenki, amit éppen mozditani lehet, a sofőrök, főleg a kamionosok a benzint adják el olcsóbban, egy étteremből az alapanyagokat viszik el stb.... Miért? Én tartom magam annyira normálisnak, hogyha már lehetőségem van dolgozni, akkor nem szúrom el ilyen hülyeségekkel. Vajon ezeknek az embereknek megéri? Persze, amikor rajta kapják őket, még a bizonyitékok ellenére is tagadják a dolgokat, csak akkor ismerik be mit is tettek, amikor a rendőrséget akarják ráhivni. Szinte könyörögnek, hogy vegyék fel őket, mert igy meg úgy bántak velük a másik munkahelyen, meg sirva mentek és jöttek el onnan minden nap és még a végén ki is rúgták őket. de akkor, ha normális helyre kerülnek, miért nem tudják becsülni azt? és próbálják hülyének nézni a vezetőséget, ami sztem szánalmas. Valaki elmagyarázná nekem?
2010. márc. 25. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

"és amikor mégis akadna valami normális, tisztességes (bejelentett állás, nem nehéz fizikai munka, nem szükséges nagy szellemi képesség, rendes vezetőség, normális körülmények, jutalék)"

Itt már felborul az egész. Neked hány ismerősöd van, aki olyan helyen dolgozik, hogy minden említett opció passzol? Szerintem fél kezed is sok lenne megszámolni.

Manapság ugyanis az ilyen munkahely olyan ritka, mint a fehér holló. Ami viszont nagy általánosságban stimmel: tisztességtelen, mert kizsákmányolnak, minimálbéres bejelentés (jobbesetben) plusz kiszúrják a szemed X ezer ft feketével, bár irodai munka, azért dcipekedj nyugodtan (papírt, gépeket, stb), mert szükséges, abszolút inkorrekt vezetőség, jutalék, kafetéria meg zéró. Túlórázz, de pénzt nem kapsz érte, majd egyszer lecsúszod. Ezek a jellemzőek. Ami pedig a legsz*rabb, hogy ezt is meg kell becsülnöd, mert ha nem, koldulni fogsz.

De a kérdésnél maradva, ha mégis lenne olyan munkahely, amit te mondasz, akkor is vannak olyan emberek, akik valamiért hiányolnak valamit, legyen az bármi. Kompenzálandó a jómagyar mentalitással, elvesszük a cégtől, mert nekik úgysem hiányzik.

2010. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez reméljük nem egy általános dolog.Valóban meg kell becsülni a munkát,és tisztelni a munkaadót,amibe az is beletartozik,hogy nem okozok kárt neki semmilyen formában.Aki mégis megteszi,azért teszi,mert valami "többlethez" akar jutni,és még nem tapasztalta meg milyen az,ha őt lopják meg.
2010. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kommunista örökség. Az előtt nem volt ilyen, becsülték a munkájukat, és általában egymást az emberek. Most meg azt látják, hogy ha a kormány lophat, akkor "ők miért ne"? Sajnos, szerintem ez is politika inkább...
2010. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is az előző rendszer erkölcsi öröksége. Akkor ugyanis nem volt szabad, nem lehetett gyarapodni anyagilag. Ezt az akkori "fizetések" nem is tették lehetővé. Csak a munkahelyen "összfusízott" és onnan kilopott dolgok adtak valami pluszt.

Ez az átkos örökségünk egyike. Sajnos.

2010. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nos, 1-es válaszoló! Képzeld akad ilyen munkahely! Ráadásul nagyon jól idéztél a szövegemből, mert azt szedted te is ki, hogy "amikor mégis akad"!!! Képzeld én egy ilyen munkahelyen dolgozom, be vagyok jelentve (a fizetésem magas), jutalékot kapok a munkám után, és a főnökség nagyon korrekt, mint itt mindenkivel! nem ordibálnak, ha elrontok/tunk valammit nem szidnak, hanem elmagyarázzák újra (természetesen nem a végletekig, mert, ha valaki már egy jó idő után sem jön bele, akkor sajnos menniük kell), akkor megyek szabadságra, amikor én akarok menni (pedig, nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem a 70 %- át a főnök szabja ki). Szóval, nyugodt körülmények vannak. és igen, vannak olyanok, akik minimálbérért dolgoznak és ugyanezeke a feltételek vonatkoznak rájuk is. és akkor? ez nem jó? inkább megy valaki munkanélkülire? hát az ilyen naplopókról meg van a véleményem. szóval, ha valaki biztositja ezeket a feltételeket neked, akkor miért kell lopni? jah, és mi nem vagyunk politikusok, akik milliókkal játszadoznak, ők már megszedték magukat az idő alatt. de egy átlag ember, képes kockáztatni mindent?
2010. márc. 25. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljesen igaza van.Mit tiszteljen egy munkavállaló a munkaadójában hogy ha az kihasználja??Te örülj neki hogy ilyen klassz munkahelyed van.De amikor minimálbérért dolgoztatják az embert 12 órába vagy 3 műszakba addig ne csodálkozzon senki hogy ha ezt azt elemelnek a munkahelyről.Sajnos minimálbérből nem lehet megélni.Főleg egy családos embernek.
2010. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nah, erre megint csak az, hogy van olyan ismerősöm, aki egy nagy konyhát üzemeltet és a dolgozóknak reggel 6-ra kell menniük és délután 2-ig vannak. 80.000 Ft-ot kapnak és bejelentett állás. A főnök nagyon normális, ismerem, nem ordibál velük, semmi. Ennek ellenére mégis lopják (tojás, liszt, olaj stb...) Ő is megérdemli? nincs itt semmi kihasználás. És én most nem azt kérdeztem, hogy az alkalmazottakkal rosszul bánó munkahelyeken miért lopnak! hanem, hogyha van egy tisztességes állása, jó körülményekkel!
2010. márc. 25. 12:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem azért, mert nagyon nehéz megélni "normális" minimálbérből vagy ahhoz közeli összegből! Hogy ez általános-e? Nézzétek! Az én szüleim szakmunkások (apu diplomával!), hatan vagyunk testvérek! Nem cigányok!! Én vagyok a legidősebb, egyetemista. A kisebb tesóim tanulnak. Bizony előfordult, hogy anyu a konyháról hazalopott sajtot, stb-t!! És a másik anyuka is hazalopott, merte gyedül nevelte a lányát, tartott fenn albérletet, 70.000 ft-ból! Ez megélhetési bűnözés! Szerintem! Ha nem értetek egyet velem, légyszíves ezért ne pontozzatok le! 22/L
2010. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Jó körülmények? Hát, ha kiszámolod 8 főre, kaja, ruha, suli, még két 250.000-es fizetés sem jómód. Tudom, benne vagyok. És azért vagyunk ennyien, mert mikor anya elvállalta az ikereket, apunak még a szakmájában volt munkája, de leépítették a kora miatt. :(
2010. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nézd, én sajnálom, hogy apukádnak nincs a tudásához megfelelő munkája, de nem biztos, hogy én az ő helyükben elvállaltam volna-e még két gyereket. Ráadásul, akkor sem megoldás a lopás! legalábbis a mi családunkban ez nagyon nem divat. Anyukám nekem is konyhán dolgozik, de csak olyat hoz haza, ami kimarad (nem mások által meghagyott maradék!), vagy pl.: kenyeret, mert azt már holnap ők nem adhatják ki stb... és a főnöke tudja is! de ez nem lopás, viszont tény, hogy sokat segit a mi konyhánkra. Azt szokták mondani, hogy "sok kicsi, sokra megy" és ez nagyon igaz. Lehet számolgatni, ha egy konyhán mondjuk dolgoznak 10-en és minden nap haza visznek fejenként 1 kg cukrot, 5 tojást, 1 kg lisztet, másnap 4-5 szem hagymát, 1 l olajat (hiszen annak a hülye főnöknek úgyis sok van, és amúgysem fogja észrevenni), nah, akkor számold ki az árukat és, hogy az a főnöknek mennyi minusz lenne!? persze szépen lassan kezd majd leépülni az egész vállalkozás és ez annak is nagyon köszönhető lesz, hogy az alkalmazottak csak egy kicsikét loptak! de majd mikor csődbe megy a vállalkozás, akkor egy darabig tuti nem lesz honnan lopni... Forditott esetben, te mit tennél, ha te vezetnél egy céget és az alkalmazottaid meglopnak? hagynád? vagy még segitenél is neki, hogy vidd csak tudom, hogy 5 gyerek van otthon?! kiváncsi lennék, akkor mit gondolnátok!
2010. márc. 25. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!