Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyugdíjasok miért sietnek?

A nyugdíjasok miért sietnek?

Figyelt kérdés

Ha reggel megyek a boltba munka előtt, akkor tele van nyugdíjassal, akik nagyon sietnek, nyomulnak, durakodnak és türelmetlenkednek. A pénztárnál előre mennének, mert ők sietnek. Ti nem vettétek észre?

Ha én nem sietek a munkába menet, akkor ők miért?

És miért türelmetlenek? És egyébként mi a bajuk az élettel?


2010. márc. 3. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Mert azt modnják: "Neked még ráér..."
2010. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
A Tena nem tart soká...sietni kell :D
2010. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg már megszokták, hogy mindig mindent sietve kell elintézni. Egész életükben dolgoztak, sietni kellett, hogy mindent el tudjanak rendezni. Talán félnek, hogy közeledik az utolsó óra és még sok mindent beleszeretnének sűríteni az életükbe. Én ezt tartom valószínűnek. De nem vagyok nyugdíjas, emiatt nem tudok érintettként nyilatkozni.
2010. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyon dühítő tud lenni. Nyitásra már mindenhol ott vannak, mintha nem lenne ott az egész napjuk. Anyósom is ilyen. Ha reggel 7-re nem ér le a boltba, teljesen rosszul lesz. Pedig egész nap a főzésen kívül semmit nem csinál, nem is jár dolgozni.
2010. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jaja, reggel 7-re hoznak a sarokra házi tejet. Természetesen az összes nyugdíjas már ott toporog 7 előtt, az ember alig tud bemenni a boltba. Nekem is tele a hócipőm ilyenkor. Szoktam mondani, amikor durakodnak: "Nyugodtan dúrodjon, én nem sietek, csak munkába megyek."
2010. márc. 3. 09:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is többször átéltem már. Iszonyú érzés amikor sorban állok s hátulról lökdös mert attól talán előrébb jut néhány centit. A buszra felpréseli magát, amely komoly fizikai munkát jelent, egyszer egy öreg csaj miatt visszaestem, pedig rendszeresen edzek, futok. A buszon hely nem volt ott meg rosszul érzem magam szerepet eljátszotta, mert ő milyen öreg és beteg. A villamost az egyik úgy elérte, áh, akár olimpiára is mehetne a sprintjével, mert alig tudtam utol érni. Tehát az idősek sietnek, hogy valami utol ne érje.
2010. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az persze eszükbe sem jut, hogy a sarkon vett házitej ára a te munkádból levont nyugdíjból van :) Szerintem amúgy azért tolakodnak, mert azt hiszik, hogy az, hogy öregek, különleges bánásmódra és tiszteletre jogosítja fel őket. Félreértés ne essék, tisztelem a normális öregeket, de ők nem is várják el, hogy csupán a koruk miatt tiszteljem őket. Pl. egyszer ebédidőben a gyógyszertárban elém tolakodott egy nyugdíjas (beállt elém a sorba - én 1 féle gyógyszert vettem volna és 2 perc alatt végeztem volna, ő 10 percig ott totojázott), és egy másik nyugdíjas teremtette le, hogy mit képzel magáról, amikor úgyis ráér, minek tolakszik (persze nem állt el onnan, és még ő volt felháborodva). Szóval vannak normális nyugdíjasok is - gondolom ők azok, akik elértek valamit az életben, és az életkorukon kívül van más ok is, amiért tisztelni lehet őket. Akik nem értek el semmit, csak azok játszák meg a hűdefontos, tiszteletreméltó kiskirályt öregkorukban.
2010. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
09.43 vagyok újra: a "valamit elérést" természetesen nem anyagi, hanem erkölcsi értelemben értem.
2010. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

1)A nyugdijasok azért sietnek, mert sokan vannak és mindegyik első akar lenni.... valamiben.

2)reggel 7 re már az orvosnál ülnek. Mehetnének du4-re is amikor még dolgoznak akik dolgoznak.

3)türelmetlenek2.gyerekkor mindent azonnal

4)

2010. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Hát ezen én is sokat gondolkodtam! Például ha reggel orvoshoz kell mennem és ugye sietek egyetemre, szóval nem nagyon érek rá... és már ott ül kb öt-hat bácsi/néni :P

De megnyugtatlak, mind ilyenek leszünk! Majd tedd fel ezt a kérdést úgy 50 év múlva :P

2010. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!