Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudom hová tenni ezt az...

Nem tudom hová tenni ezt az új helyesírási szabályzatot. Miért volt erre szükség?

Figyelt kérdés
Ugye idén szeptembertől változik a magyar helyesírás. Egyszerűen nem értem, miért kellett megváltoztatni. Miért nem volt jó a "Mariannal", miért lett belőle "Mariann-nal", illetve az "1-jén" miért nem volt jó úgy, ahogy volt, és az "ésszerű"-"észszerű" átalakítást sem gondolom indokoltnak. Nem vagyok nyelvi szakértő, magyartanár vagy hasonló, pusztán igyekszem igényesen használni a nyelvet, és minél kevesebb helyesírási hibát véteni, úgyhogy mint laikus kérdezem ezt.

#magyar nyelv #írásmód #új helyesírás #magyar helyesírási szabályai
2015. szept. 3. 18:51
1 2
 1/14 |Orfeusz| ***** válasza:
0%

Amin én kiakadtam, az az, hogy MINDEN más nyelv / terület, pl. a ma már nagyon meghatározó informatika konvencióival ellentétesen, az ábécében a kisbetűk kerültek a nagyok elé. Erre miért van szükség?

Látszik sok módosításon, hogy próbálnak kicsit következetesebbek lenni, vagy könnyíteni. (1-i, 1-ei, 1-jei). Ugyanakkor meg egy csomó olyan hülyeséget is csinálnak, aminek igazából semmi haszna nincs, nem a következetesség a célja, nem ésszerű... Csak a saját perverzióikat élik ki vele.

2015. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Clark Kent.. ***** válasza:
19%
Az írás és a nyelv folyamatosan változik a történelem során, ezt már igazán megszokhattad volna.
2015. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
11%

Emlékszek 2. osztályos koromba két esszel írtam valamit(kiírtam a z-t is).Azóta megszoktam a 'jó' helyesírást...Én is felvagyok háborodva.


Elméletileg azért mert ha egy fiatal nem ért egy szót(helyesírásilag) beírja a guugléba és amelyikre a legtöbb találatva azt használja.Magyarul sok az írástudatlan diák.

2015. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Rendesen magyarul egy magyar se tud. Gyökereiben baromság és logikátlan az egész nyelv. Persze cserében egyedi meg változatos meg szép.
2015. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Fenét logikátlan! Attól hogy nem vagy elég intelligens ahhoz, hogy megérts egy rendszert, nem a rendszerben van a hiba.
2015. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Itt is lehetne sok embernek tanulni helyesírást. Főleg mikor ékezet nélkül írnak. Még van pofája oda írni hogy ,jajj bocsi az ékezetért. Meg vok. ! Azon meg különösen kiakadok amikor az : unokatestvér helyett uncsitesót ír. Vagy volt olyan: 3rom. Egy kicsit nem árt rendezni a helyesírást.
2015. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értek egyet ezzel.

Undorító az egész!

Azért van, mert már nem tudják, hogy mit csináljanak. Eddig internet nélkül is lehetett írni, és minden egyéb papírt kitölteni.

Az meg, hogy tudatlanok a kölykök, vesse a szülő magára.

2015. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

"Fenét logikátlan! Attól hogy nem vagy elég intelligens ahhoz, hogy megérts egy rendszert, nem a rendszerben van a hiba."


Rendszer ? Rendszer ? Rendszer ? Miről beszélsz ?


Javaslom: https://www.youtube.com/watch?v=vPHZuYg2K6o

2015. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%
Szerintem ezek logikusak amiket változtattak, ez a 3 példa.
2015. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Én helyeslem a változásokat, teljesen logikus és magától értetődő minden. Majd megszokod. ;)
2015. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!