Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből gondolják hogy a vikinge...

Miből gondolják hogy a vikingek jól kijöttek volna a magyarokkal?

Figyelt kérdés
régebben került itt szóba hogy elméleti síkon persze hogy viszonyultak volna a honfoglalás előtti ősmagyarokhoz az akkori sikerüket élő pusztító fosztogató vikingek, és azt írták hogy nem hiszik hogy harcoltak volna hanem inkább kereskednek, kérdés ez mire lehetett feltételezve, a mi kincseink nem kellettek volna? ennyi erővel ugyanúgy ellenségesen is felléphetnek. vagy lovasnomád törzseket nem érte volna meg kifosztani sem?
2015. szept. 23. 23:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy vannak e bizonyítékok, vagy sem, de én is hallottam h az európába érkező magyarokkal a vikingek kereskedtek. Ha találkoztak egyáltalán nincs kizárva a kereskedés. Tény h mai szemmel nézve az akkori magyarok és a vikingek "barbárok" voltak, de nem hülyék. Ha úgy ítélték meg, hogy fölösleges csatázni, akkor miért tették volna? Bornholm szigetéről érkeztek vikingek pannóniába a hunok idejében, a kölpények akik szintén skandinávok voltak nagy segítség voltak az Árpád-háznak. Szóval a skandináv népeknek valóban jó kapcsolata lehetett a sztyeppei népekkel.
2015. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!