Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit teszel a környezet védelme...

Mit teszel a környezet védelme érdekében?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szelektíven gyüjtöm a hulladékot, komposztálom a szerveset, nem permetezek és pusztítom az alkoholt.
2010. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szelektíven gyűjtöm a hulladékot.
2010. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hehe, pusztítom az alkoholt, ez tetszett:D:D:D

Én sajnos nem tudom szelektíven gyűjteni a hulladékot, mert elég messze van tőlünk a szelektív-konténerek (pedig bp.-i vagyok).

Ha tehetem nem vásárolok nylon-zacskót, anyagból készült "táskával" vásárolok be. Fogmosás, illetve fürdésnél szappanozás közben elzárom a vizet.Nem használok légfrissítőt, hajlakkot.

2010. márc. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kérek nejlonzacskót, amikor tehetem szelektív hulladékgyüjtőbe dobom a szemetet (sajnos ahol lakom, ott ilyen nincs), igyekszem minél kevesebb hulladékot termelni, ha nem muszáj nem nyomtatok ki dolgokat papírra, nem fogadok el olyan szórólapot, amiről tudom, hogy csak a kukában végezné, még mások által használható dolgokat nem dobok a szemeteseb, hanem inkább elajándékozom, vagy felrakom teszveszre 1ft-ért.

Nekem ugyan nincs autóm, de a családi autóban bioetanolt használunk üzemanyagként.

Amikor nem muszáj, akkor nem használok vegyszert, pl ecetet vízkőoldó helyett.

Elem helyett akkut (tölthető elemet) használok.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még...

2010. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nincs autónk, tölthető elem, szelektív hulladékgyűjtés, turkálóban vásárolok, a családon belül csereberéljük a ruhákat és egyebeket (sőt, barátok között is), a férjem elzárja a tust amíg szappanoz (én jobban fázom).

Fúrt kútból locsoltunk amíg le nem égett a szivattyú:))

Van szemétdombunk, a tyúkok is megeszik a konyhai maradékot, plusz a macskák.

Nylon zacskót nem nagyon veszünk, magunk termesztjük a zöldséget-gyümölcsöt, ha lehet biciklivel járunk.

Télen ugyan vegyestüzelésű kazánnal fűtünk, de a pet-palackokat akkor is külön gyűjtjük, és a műanyag csomagolást is (nyáron a papírt is.)

Visszaváltható üvegeket veszünk.

Igen, és az alkoholpusztítás is fontos:))

Én néha szemetet is szoktam szedni, de leginkább ha nem látják. Sajna ez van. Viszont szívesen vennék irgalmatlan pénzbüntetést a szemetelőkre, a közterületre öntött szemét mennyiségével egyenes arányosan.

2010. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, ha tehetem a tömegközlekedést használom, vagy biciklizek.
2010. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!