Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jószomszédi iszony? Van mit...

Jószomszédi iszony? Van mit tenni a nyugalom érdekében?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A probléma amit felvázolok, egyrészt jogi kérdéseket vet majd fel, másrészt olyanokat, melyek a családi kapcsolatok olvasóközönségének szólnak. Szóval a kategória szándékos, mert "emberi" és nem csak jogi lépések érdekelnek!


Az a helyzet, hogy a szomszédunkban áll egy 90 milliós villa, ami sok évig lakatlan volt, de lassan 1 éve élvezzük a szomszédaink válogatott hülyeségeit. Egy tök nyugis környék amúgy, nagyrészt régi házikókkal, kertvárosi rész, de az elmúlt 10 évben sokan betelepültek Bp közelsége miatt. Leginkább újgazdagok (nem találok rájuk jobb kifejezést), akik építkeztek, így a környék ebben az időben alapból nagyon zajos volt az építkezések miatt, pedig előtte nem volt nagy szám itt élni (nem fogom leírni, hogy hol). Szóval felépült a szomszéd villa is, és már vannak lakói is.

Első kérdés: A kerítésünktől 1 méterre helyezték el a jacuzzit. Felőlem bármit elhelyezhetnek a saját telkükön (és a jog szerint is ugye), amíg nem zavaró. De szokásuk éjjelenként ott ülni és zenét üvöltetni, meg ők is hangosan beszélnek, nevetgélnek, üvöltöznek. Ez az egész úgy hangzik, mintha a szobába keveredett volna egy ittas társaság, akik ott buliznak, míg a család és én aludnánk, mert másnap munka, gyerekeknek iskola. Borzasztó zavaró. A zenét már lejjebb vették a sokadik szólásra, de így is sok. Más lenne az is, ha az ilyen bulik hétvégére korlátozódnának, de hétköznap vannak.

Második kérdés: kint ültettem a kertben, amikor figyelmes lettem rá, hogy egy szakember jött felmérni a terepet egy medence szempontjából. Persze füleltem, mennyire érint ez minket (lásd jacuzzi), és természetesen érint, mivel ez is bő 1 méterre kezdődne a kerítésünktől. Nem mehetek át, hogy hallottam, medencét terveznek. Erre nincs valami jogszabály, hogy milyen távol kell lennie a kerítéstől?

Harmadik kérdés: a mi házunk már vagy 40 éve épült itt, a kerítése is egyidős vele, kovácsoltvas, alul kő perem. Ez fut a két telekhatár között. Gondolkoztunk rajta, hogy lecseréljük egy teljes kőkerítésre, hátha akkor annyi hang nem szűrődne át. És mert: jacuzzizás közben előszeretettel teregetik rá a törülközőt, bikinifelsőt száradni, amit volt már, hogy a szél átfújt, és eddig mind a 3szor visszavittem, de megalázó a helyzet, hogy más fürdőruháját én szedegessem össze a kertből, mert flegmán a kerítésre teszi. Ilyenkor a kerítés terveiről értesíteni hogyan kell őket? A saját oldalukat nekik kell kivakolni, festeni? Vagy az is a mi feladatunk? Ez lenne a legfontosabb kérdés végülis, mert talán a legmegoldhatóbb az összes közül.


Szóval, mik a jogi és emberi határok, míg másokat zavarhatunk a nyugalmukban? Mit lehet tenni? Saját tapasztalatok, vélemények? Hogy csinálnátok? Nagyon várom a válaszaitokat! Ha valamire még kíváncsiak vagytok, leírom. Köszönöm!!


2011. ápr. 17. 17:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az még hozzátartozik, de kifelejtettem, hogy azért van a mi kerítésünk mellé zsúfolva a szórakozásukat biztosító jacuzzi és leendő medence, mert a telek maga nagyon kicsi. Errefelé ha jól tudom, a telek 15%át lehet beépíteni, de ők ezt jelentősen túllépték, így máshová szinte nem tudnák ezeket tenni, mert lejt a telkük a másik oldalon. Gondoltam, ez számít.
2011. ápr. 17. 17:59
 2/11 anonim válasza:
nem vagyok jártas jogi ügyekbe, de szerintem is azt építenek építési engedéllyel a kertjükbe amit akarnak, de viszont éjszaka csendsértésért fel lehet őket jelenteni,ők amugy nem dolgoznak, h így bírják az éjszakázást hétközbe?
2011. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem dolgoznak, az anyjukkal él a két kamasz. Ők szerintem már érettségin túl vannak, de nem hiszem, hogy tanulnának valahol. Az anya mindig otthon van, így szerintem ő sem dolgozik.

Mi a férjemmel dolgozunk, minden nap 5:45-kor kelünk, és ez elég nehéz tud lenni, ha 3-ig megy a buli. És ha zene nincs, de ittas hangos társaság, az is ugyanolyan zavaró, mert mintha a szobában beszélnének!

2011. ápr. 17. 18:06
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Szia! Ne haragudj, hogy ezt mondom, de te iszonyú rosszindulatú vagy. Semmi jelentősége, hogy mennyi pénzük van nekik és annak sincs,hogy ki mennyiből él. Nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy ne haragudjatok, nem lennétek halkabbak, mert másnap dolgozom? Azt kapsz, amit adsz. A fürdőruháról is lehetne beszélni, de ez annyira semmi kis valami. A medence meg főleg..hallgatóztál, ez iszonyú csúnya dolog.

A jogi oldalát nem ismerem, de ne haragudj meg,ha nem így van és én látom félre a dolgokat, de te szerintem nem ezért nem szereted ezeket az embereket.

2011. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként tényleg ne haragudj, ha félreértettelek, de sajnálom, első olvasásra ez jött le. Süss nekik egy tányér süteményt. Levették a zenét, nem téged akarnak bosszantani, ha barátkoznál velük másképp viszonyulnának hozzád.
2011. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kerítéshez nem kell külön engedély, főleg ha már meglevőt építesz át. A trv szerint a bejárattal szemben állva a jobb oldali a tied, azt kell neked építened, a másikat a szomszédnak. (legalábbis nálunk, mi nemrég építettük át.) Minden építmény építéséhez engedély kell, a szomszédokkkal nálunk alá kellett íratni, csak azután engedélyezte az önkormányzat. Ez valami zártkert? Mert ott vannak ilyen beépítési tilalmak, hogy pl. csak a terület 15 %-a építhatő be.

A hangoskodás miatt beszélj velük, ha nem hoz eredményt, valami erőteljesebb dolgon kellene gondolkozni.

2011. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy rosszindulatúnak tűnök a számodra, de én csak egy családanyának és dolgozó nőnek látom magam, akit a nyugodt élethez való jogában akadályoznak ilyen link ingyenélők. Gondolod, hogy alapból így álltam hozzájuk? Tévednél. Igyekeztem tenni azért, hogy mi se legyünk a terhükre, például ha a gyerekeknek átjöttek a barátaik és estig kint voltak a kertben, zenét hallgattak stb, előre szóltam nekik, hogy tudjanak róla, és ha zavarja őket, hívjanak. Gondoltam, hogy ha én ilyen gesztust teszek feléjük, ők is ilyet fognak (igen,én is azt hittem, azt kapom,amit adok). De közel sem ez lett, és a helyzet mára elmérgesedett, mert egész nap fáradt vagyok, a munkám nem tudom rendesen elvégezni, nincs energiám a háztartást is vezetni úgy, hogy jóesetben 3 órát alszom a héten 7 napból 3-4 nap. Ősszel, télen jó a helyzet, akkor nincs minden nap kerti parti. De most kezdődik a szezon, és bele is csaptak a közepébe, és NEM akarom szeptemberig ezt a lármát, hanem kipihent akarok lenni. Ez NEM rosszindulat!
2011. ápr. 17. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Az anya is iszik velük?? Mert ha nem, akkor talán neki szólhatnál.
2011. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Ohh, ez esetben bocsánat, ha valóban ilyen gesztust tettél, akkor én "ismertelek" félre. A legjobb tanács pedig továbbra is az, hogy ápolj velük jó viszonyt, de komolyan, az ellentét ha szigorúbban lépsz fel csak még inkább kiéleződik. Tudom, mert voltam gyerek, az a szomszéd, aki az élő fába is belekötött, hát hozzá lazán becsengettük éjszaka, de aki normális volt őt imádtuk és a kedvéért még a másik utcába is átmentünk volna hangoskodni.
2011. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami. Én nem nagyon szeretem, ha belátnak hozzánk, ezért nálunk elég sok sövény, lugas, stb. van. Az egyik legjobb a mogyoróbokor. Ültess arra a sorra a kerítés mellé mogyoróbokrot, 1-2 éven belül jó sűrű és magas lesz. Ha szeretitik a mogyorót, a termése miatt is jó, azon garantáltan nem lehet átlátni, de még a hangból is elég sokat felfog. Ráadásul olcsóbb is, mint egy új betonkerítés építése, meg magasabbra is nő.
2011. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!