Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kilépnétek erről a munkahelyrő...

Kilépnétek erről a munkahelyről, vagy csak én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Vállaltam egy mellékállást,hogy több pénzem legyen, a főállásom mellett.

Igazából nem nagyon értették meg,hogy főállásom is van, és erőlködtek,hogy menjek be olyan napokon is amikor nem érek rá.

Körülbelül 20 ember dolgozik itt, a nagyfőnökkel sosem találkoztam, a kis főnök pedig korrekt, szimpatikus ember.

Van 5-6 munkatárs aki tudomást sem vesz rólam, velük nincs bajom.Van 5-6 akik kedvesek,segítenek, elbeszélgetek velük,ők szimpatikusak,velük jól érzem magam.

Van 3-4 akik viszont kipécéztek, és nem egyszer hallottam,hogy a hátam mögött kritizálnak, leginkább a külsőm miatt.

Semmi extra nincs a külsőmben, nem vagyok egy szépség, de ronda sem, egyszerűen valamibe beleakartak kötni, és ezt sikerült kihozni.A magánéletemről is kitaláltak dolgokat, és bár semmit nem tudnak róla, de beletaláltak, és ez fáj.

Számomra ez általános iskolai sebeket tépett fel, ott éreztem ezt utoljára,hogy tudom,hogy rólam beszélnek, nevetnek,kritizálnak, de mégsem teszik olyan nyíltan,hogy szólhassak.Ha meg szólok?Még jobb, mert akkor azt úgy veszik,hogy felvettem a kesztyűt, lehet ütni.

(a maradék ember semleges, egy-két "szia,igen,nem" című szóváltás, nem tudom őket sehová se besorolni)


Nekem ez mellékállás, az eddigi pénz jól is jött, a munka nem a legjobb, de lehetne rosszabb is, tehát tűrhető.

2 hete vagyok ott, kb 5-6 napot dolgoztam le eddig, most fizetés nélküli szabadságon vagyok.(de egyébként nem vagyok bejelentve, csak szünetet kértem a főnöktől)

Már hívogat,hogy menjek, de nekem így átérezve a dolgot,többet ér a szabadidőm, és nem szívesen vagyok olyan helyen ahol ilyen munkatársak is vannak, én ezt nem tűröm el.

Elkeserít,hogy annyi év után húszon évesen ezt újra át kell élnem.Pedig azt hittem többé már nem lesz ilyen.

Szerintetek ez "gyávaság" és csak menekülés, avagy érthető?

Nagyon gondolkozom a felmondáson.


Első körben a szemétkedések miatt, és a második,hogy hiányzik a szabadidőm.

A kettő meg együtt azt hozza ki,hogy le akarok lépni.


2015. nov. 5. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kell-e neked ez a munka, az egy kérdés, és nem keverendő a másikkal. Ha fontosabb a szabadidő, mondj fel.

Egy közösségben, amit nem te válogatsz össze, egészen természetes, hogy vannak primitívebbek, kötözködők, stb. Sőt, ez egyre inkább így van, mert az oktatás csődben, a néphülyítés magas szinten zajlik. Nem szükséges viszont ezekkel szoros kapcsolatot tartani, akkor se, ha közös éppen a munka. Hogy a háta mögött mit beszélnek az emberről, azt nem kell figyelembe venni. Aki értelmes, úgy is a tettek alapján ítél, aki pedig az ilyesminek hisz, annak nem számít a véleménye. Túlságosan érzékeny vagy, túl kishitű. Próbálj felülemelkedni ezen, mivel később csak több problémát okoz.

2015. nov. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a szabadidő hiányzik, akkor lépj ki. Szabadabb leszel.

Ha viszont a s.fejek zavarnak, akkor ne húzd meg magad, hanem add ki ami fáj. Max eljössz. De ne nyomd el a rossz érzést.

2015. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Sőt, ez egyre inkább így van, mert az oktatás csődben, a néphülyítés magas szinten zajlik."


- Mert aztán a tanárok tehetnek róla, ha valakit otthon rosszul neveltek...

2015. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha a megélhetésemről lenne szó, biztos,hogy maradnék, és egyszer csak leállnak.De nekem ez a hely nem élet-halál kérdés, ezért is erősíti,hogy menjek.

De a pénz meg tényleg kéne, a magasabb életszínvonal miatt.

(egyedül élek, a két munkával vagy 300 ezret keresnék havonta, ami elég szép)

2015. nov. 5. 17:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Mettől meddig dolgozol? És élvezed a napod?
2015. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben biztos nem szívesen dolgoznék ilyen emberek között. Szóval szerintem keress más mellékállást, ha muszáj.
2015. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mellékállás mint olyan, déli 10-től hajnalig, az utazás oda-vissza 1 óra.

(heti 2x)

A reggeli órákban fáradt vagyok, vannak holtpontok amikor legszívesebben húznék haza, úgy egyébként gyorsan telik az idő, 20 órától pedig kifejezetten jól érzem magam, mert akkor már csak a távozás jár a fejemben.A kedvenc részem amikor indulhatok, és hasítok az üres utcákon.

2015. nov. 5. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ott. Az egészséged fontosabb. Ennyit nem ér a pénz. Vagy dupla ennyit kérnél érte.
2015. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A magasabb életszínvonalnak drágán megfizeted az árát, ha lelkileg leamortizálnak. Az élet lényege nem a dúskálás.
2015. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!