Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék tőletek véleményt...

Szeretnék tőletek véleményt kérni a kis versemre amit angolul irtam. Kezdő vagyok még. De kiváncsi vagyok, hogy mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Nyugodtan mondhattok negativ és pozuóitiv véleményt is. Nemharagszom meg . :) Itt a vers:

I had a paper,

I wrote for you a letter.

When the phone was ringing,

I was exciting.

You were on the line

I started to cry.

I told you that what I want to

write to the letter for you.

You put down the phone.

Why you dont love me?!



2015. dec. 7. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha a write (wrote) ige és a letter tárgy mellé egy for elöljárót teszel, akkor az azt jelenti, hogy írtál a számára egy levelet (amit például ő majd aláírhat és elküldhet a helybéli postahivatalnak, hogy nem kapta meg a nyugdíjat).

Az a fajta levélírás, mikor neki írsz valami tudomásulvehetőt, amit ő elolvas majd, az to-val megy.


De ha már ennyit veséztük, jelen esetben az meg tökmindegy, hogy elől van a tárgy s hátul a részeshatározó, vagy fordítva, csak utóbbi esetben kell az elöljárószó (wrote me a letter vagy wrote a letter to me). Sok igénél ez felcserélhető, és van, mikor nem.

2015. dec. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha a hangsúly azon van hogy Neked irtam a levelet, akkor ebben az esetben a for ezt hangsúlyozza.
2015. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!