Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítene valaki angolul jól...

Segítene valaki angolul jól tudó akinek van pár perce és mondana véleményt a levelemről? (nyelvvizsga)

Figyelt kérdés

Írtam egy levelet mert szeretnék készülni angol nyelvvizsgára, de nem tudom h ez mennyire jó. Telc minta feladatai közül írtam ezt, és azt szeretném tudni, hogy ez kb mennyire jó a nyelvvizsgán? Hány pontot adnátok rá?

Magamtól készülök, most fogok majd könyveket venni.


Ez volt a feladat: [link]


2010. nov. 4. 12:55
 1/9 A kérdező kommentje:

És a levél:


Dear Sir/Madam!


I have read an advertisement about your language school in one of language magasines which became interesting for me.I would like to take the english exam in February. Now my english knowledge is about level „B” but I need more practise in grammar and improve my listening skills because it is still a little weak.

The reason why I am writing you now that the advertisement mentioned a homestíy program. Actually, that would be the ideal opportunity for me because of the scool and working hours. I do both of school and work int he same time, so I do not have too much spare time. Could you give me please more information about the homestay program?

I think it doesnt depend on time. Can I choose the time to the language lessons?


I am looking forward to hearing from you,


X.Y.

2010. nov. 4. 12:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A leveleknél mindig nézik a címzett/feladó elhelyezését, megírását is.


A megszólítás után a magyar felkiáltójelet tesz, az angol vesszőt.


A lezárásra is vannak formulák, amiket be kell magolni (yours sincerely/regards/best regards stb.), ezeket be kell magolni, én meg már elfelejtettem.


A szöveg érthető ugyan, de néhol magyarizmusokkal éltél, jobbat én sem tudnék írni, de attól még tudom, hogy nem helyes.

2010. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azert van par hiba benne - helyesirasi es nyelvtani is, foleg a vonzatokkal (pl. magazine, school, at the same time es "could you please give me" a szorend, "for" helyett vonzatkent sok helyen "to"-k illenenek oda inkabb, az actually pongyola egy ilyen levelbe, kellene lezaras is, mint pl. sincerely, sincerely yours stb stb). Ilyen alap dolgokat jo lenne kijavitani, mert egyebkent egy kozepfokura ez nem rossz. Az mondjuk meglep, hogy ilyen kanadai szoveget adtak, igy pl. "program"-nek nevezik az angol "programme" szot es ilyen hulyesegekert is le szoktak vonni, de hat ok irtak eredetileg is "program"-nek, szoval gondolom, hogy igy varjak a leveledben is.


Egyebkent ugy javitjak, hogy tobb tanar is megnezi, tehat nem 1 ember donti el, hogy hany pontot kapj, hanem egy atlagpontszamot kapsz. En a helyesirasert, fogalmazasert, picit szegenyes szohasznalatert par pontot levonnek. Mivel nem tudom, hogy hany pontbol kell nezni, inkabb %-ban mondanam, hogy kb. 70-75%-ot adnek ra, de ehhez mas szempontokat is meg kell vizsgalni, tobbszor elolvasni stb.

2010. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amugy en igy irnam ezeket: "Dear Sir/Ma'am," (vesszovel a vegen)


"I look forward to hearing from you." (mert ez formalisabb a folyamatos jelennel)

2010. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
A zárás az "yours faithfully" legyen, mert ismeretlen a címzett (ha ismert akkor "sincerely"), és szntem inkább "mentioned as a homestay..." Amúgy nem rossz, de még gyakorolj sokat, és esetleg ha meg tudsz kérni egy angol tanárt, hogy nézze át, az sokat tudna neked segíteni... Sok sikert!:)
2010. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az időtöket, nagyon aranyosak vagytok és hasznos tippeket adtatok!

Igazából most a készülés elején vagyok, ez az első levelem amit írtam, már rég írtam levelet(tavaly érettségin). Amúgy szeretek levelet írni, csak megint bele kell zökkenni. Még sok sok gyakorlás vár rám, tudom, ezért is kérdeztem itt. :)

Nyelvkönyvet is fogok beszerezni és a magán tanáron is erősen gondolkozom.

Köszi a tippeket megint! :)

2010. nov. 4. 13:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

I have read an advertisement about your language school in one of language magasines which became interesting for me.


Ez a mondat rettenetes még magyarul is, de az angol verzió. Mondjuk az még elmegy, hogy egy hirdetést, bár szerintem ők hirdetik magukat. (your advertisement)a one of lang. magazines szintén miért nem simán a language magazin. A which így számomra nem egyértelmű, most a hirdetés, a magazin, vagy mi keltette fel érdeklődésedet (mondjuk ezt sem így mondanám)


Az English nagy kezdőbetű és mivel kétszer is rossz, nem tűnik véletlennek.

A többi is tele van apró hibákkal, amik összeségében soknak tűnnek. Egyébként tartalmilag is gyenge ez a levél.

Mert összeszedetlen. Valahogy másképp kéne tagolnod is.

2010. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az összes előttem szólóval. Néhány hibát kiemelek:

Az első mondatban valóban rossz a sorrend, elválnak egymástól összetartozó részek.

The reason why I am writing IS ... ez nagyon fontos, állítmány nélkül nincs mondat

I think it isn't helyett az angol azt mondja, hogy I don't think it is (minden más segédigével is)

English nagy E!

Az interneten is vannak levélminták a kötelező formai elemekkel, pl az ötpercangol-on is.

A nyelvtudásod megadásánál az kevés, hogy B körül, B1 vagy B2, így van értelme.

2010. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is!
2010. nov. 5. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!