Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen dolog lenne ilyen...

Milyen dolog lenne ilyen helyzetben öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés

Az életem teljesen kilátástalan. Húsz éves koromra ott tartok hogy egy torz, rosszul kialakult személyiségem van ami az embereknek elfogadhatatlan, így nincsenek is barátaim, ismerőseim se nagyon. Környezetem utál, itthon nem bírom már, márpedig elköltözni még jó sokáig nem lesz innen esélyem. Munkára se látok semmi esélyt, ezzel a torz személyiséggel és rondasággal ami nekem van, sehova nem fognak felvenni dolgozni. Meg nem is értek szinte semmihez. Munka nélkül pedig elég nehéz elköltözni. Egyre jobban romlik a lelki állapotom, az itthoni dolgok tesznek tönkre teljesen. A lelkemben kavarognak folyton az érzések amiket nem tudok kiönteni senkinek, nem érdeklek senkit. Pszichológusnál már voltam nem használt. Minden közösségbe amibe eddig bekerültem, megkaptam a vesztes nyomorék szerepet, akinek a lelkébe büntetlenül bele lehet taposni és szét lehet alázni. De ez is valószínűleg a rosszul kifejlődött személyiségem miatt van így, gyakran kaptam már ilyen megjegyzéseket hogy furcsa és idegesítő vagyok, meg esetleg túl komoly.

És elég sok dolog van amik miatt aggódok, ez is jól megnehezíti a helyzetemet.

Mindez nem elég indok az öngyilkosságra? Szerintem esélyem nincs nekem már egy normális életet leélni amikor egy ember se tud elfogadni. A lelkem meg már nagyon szörnyen érzi magát így a világban.


2015. dec. 18. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy teljesen alul értékeled magad nem ok arra...
2015. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
20 éves vagy. Előtted az egész élet. Rengeteg-rengeteg időd van az életedet olyan vágányra terelni, amilyet szeretnél. Ha nem értesz semmihez, akkor tanulj ki valami olyan szakmát, amivel szívesen foglalkoznál. Pl csinálj egy mixer tanfolyamot, dolgozz itthon egy párba pár hónapig, hogy legyen egy kis gyakorlatod, aztán pattanj meg külföldre. Van olyan lány ismerősöm, aki Phuket-en dolgozik egy bárban! Találj magadnak valamit, amivel szeretsz foglalkozni és van körülötte egy kis közösség, így barátokat is találhatsz, szocializálódsz és elfoglalod magadat.
2015. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Én Angliában dolgozom, itt vannak néhol olyan fejek, hogy néha felteszem a kérdést, hogy ember-e egyáltalán, és megélnek, nem is rosszul. Ez nem divatszakma, senki nem nézi, hogy nézel ki, hanem azt hogy mit tudsz, mennyi a teherbírásod. Szóval semmivel sem vagy elmaradva mögöttük. Persze, ha csak sírdogálsz magadban, akkor ne is várj semmi változást. Te vagy az, aki tehet az ellen, ami nem tetszik neked, nem más. Hát tegyél is, változtass, ne csak sírdogálj.
2015. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, én is gondolkodtam már ezen. De az öngyilkosság nem old meg semmit, csak kilépsz ebből a világból, de a problémák továbbra is veled maradnak, akárhova is mész. Itt kell ledolgozni, lefaragni, legyőzni a problémákat. A te bajod, hogy nincs egy biztos pont az életedben, kéne egy nulladik kilóméterkő, ahova mindig visszamehetsz, ha elveszted a fonalat.
2015. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én hasonló helyzetben vagyok. Én azt találtam ki, hogy ha már úgyis megteszem, ELŐTTE még egy csomó mindent kipróbálhatok, hátha valami segít. Apró lépésekben, bármi...tanácsot kérni emberektől, ha pszichológus nem jó, akkor spirituális emberektől, megpróbálni olyan dolgot találni, ami érdekel, stb. Ez is egy kreatív próbálkozás a részedről, hogy megkérdezted itt!

Ja, és még azt találtam ki, hogy hátha lehet a személyiségen is alakítani, ha már úgyis tökmindegy, akkor nem mindegy, hogy kipróbálok-e valamit? Annyi módszer van, hátha valamelyik segít.

Javaslom, hogy azért még nézz körül, próbálkozz. Ha nincs veszítenivalód, akkor bármit kipróbálhatsz. Megnézheted a neten, vagy bárhol, hogy mások hogy oldották meg azt a problémát, amivel te küzdesz, és

hasonlók. Én ezt teszem most.

A legjobbakat!

2015. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!