Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok a muszlim nők, akik az...

Azok a muszlim nők, akik az egész arcukat eltakarják, nekik hogy van útlevelük/személyigazolványuk?

Figyelt kérdés
Hogy tudják őket beazonosítani,ha pl külföldre utaznak és le kell ellenőrizni az útlevelet,személyazonosságot?
2016. jan. 1. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Jó kérdés, és nem tudom rá a választ, csak egy sztori ami ide kapcsolódik.


Nagy vita volt Jugoszlávia szétesése után Boszniában pont az útlevélkép és az egyéb igazolványképek kapcsán. Akkoriban már nyíltan (nyíltabban) lehetett valaki muszlim, mint a komcsi időkben.


Így az már meg volt engedve, hogy fejkendőben fényképezkedjenek a muszlim nők. Boszinában a csador meg a hidzsáb soha nem volt szokásban, csak a fejkendő, ami teljesen eltakarja a hajat. (Egyébként a korán nem is ír elő ennél szigorúbb öltözetet.)

[link]


A vita a fül miatt volt, mert a hatóság szerint a fül formája fontos azonosító jegy, így annak mindenképpen látszani kell. Viszont nem tudod a kendőből úgy kihagyni a füledet, hogy a haj is ki ne látsszon vele együtt, az viszont már vallásilag tilos.


Végül is nem tudom mi lett a történet vége. Kíváncsi vagyok én is a többi hozzászólóra.

2016. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Előző válaszban azt látom, hogy van egy kis képzavar. Meg a kérdezőnél is. A muszlim nők nagyon-nagyon kevés része (Eu-ban!) takarja le a teljes arcát. A többség csak a haját, nyakat, fület fedi el, így az arca tisztán látszódik.

Útlevél személyi stb egyéb okmányoknál ilyenkor felszólítanak hogy vedd le fotózásra, a muszlim mondani fogja hogy vallási okok miatt van fenn, nem szórakozásból, így fenn maradhat. Láttam már neten olyan fátylat, hogy csak a szeme volt kinn és ez útlevélen volt, hát, létezik ez, de nem hiszem, hogy itt kapod meg a megfelelő választ.

Egyébként a 'csador' pont hogy nem takarja el az arcot..

2016. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen a csador nem takarja el az arcot. Én a burkáról beszéltem,aki olyat hord ,az eltakarja:)

Egyébként a reptéren dolgozom,szóval láttam már muszlim nős útleveleket , és ott a képen is kendő volt rajtuk, és a valóságban is.Vagy valakin nem volt kendő már a valóságban,de ő már valamilyen más országban élt amúgy is.Ezért merült fel bennem,hogy mi van ,aki meg eleve nem csak haj eltakarós cuccot hord otthon,hanem arc eltakarósat.

2016. jan. 2. 12:11
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Általában ha pl rendőrség ellenőrzi őket, akkor rendőrnő ellenőriz, hacsak nincs valami sürgősségi eset, de egyébként általában ritkán kerülnek olyan helyzetbe, hogy ellenőrizni kelljen őket. Repülőtereken nem hordhatnak arcot eltakaró kendőt, de egyébként ott is vannak női biztonságiak, és a személyes iratokon a fotó is arcot takaró kendő nélkül készül :)

A burqa egyébként nem kötelező, csak a fejkendő.

2016. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én muszlima vagyok és niqaab-ot is viselek, azaz arcfátylat.

Nekem megengedték a kép készítésénél, hogy rajtam lehessen a jilbaab (dzsilbááb, azaz a fejtetőről induló bő ruha, amiben nem látszanak a végtagjaim sem) és a niqaab is rajtam lehetett, de az arcom bizonyos részeit mutatnom kellett.


Kijavítom az előttem kommentelőt, ugyanis lehet arcfátyolban repülőn utazni, illetve nem is olyan régen még erre mód volt (innen Pestről indulva).


Ugyanez az arcfátyolos kép van rólam a személyi igazolványban is.


Amúgy a városon belül még sosem igazoltattak a rendőrök.

2016. jan. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!