Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek, miért nem becsülik...

Az emberek, miért nem becsülik meg a munkájukat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a mai világban tényleg nehéz munkát kapni (főleg a vidéki helyeken) és amikor mégis akadna valami normális, tisztességes (bejelentett állás, nem nehéz fizikai munka, nem szükséges nagy szellemi képesség, rendes vezetőség, normális körülmények, jutalék) kockáztatják a munkájukat azzal, hogy lopnak! De miért? Nagyon sok helyről hallom ezt, de én nem értem, hogy miért van ez. én is dolgoztam sok helyen és nem vagyok egy tutyi-mutyi alak, de soha nem loptam semmit sem és nem is akarok. Egy ruha üzletben pl.: az alkalmazott (vagy, ha nem is lop, de használja a ruhákat és vissza rakja olyan állapotban, láttam ilyet nem is egy helyen), egy nagykereskedésben, mindenki, amit éppen mozditani lehet, a sofőrök, főleg a kamionosok a benzint adják el olcsóbban, egy étteremből az alapanyagokat viszik el stb.... Miért? Én tartom magam annyira normálisnak, hogyha már lehetőségem van dolgozni, akkor nem szúrom el ilyen hülyeségekkel. Vajon ezeknek az embereknek megéri? Persze, amikor rajta kapják őket, még a bizonyitékok ellenére is tagadják a dolgokat, csak akkor ismerik be mit is tettek, amikor a rendőrséget akarják ráhivni. Szinte könyörögnek, hogy vegyék fel őket, mert igy meg úgy bántak velük a másik munkahelyen, meg sirva mentek és jöttek el onnan minden nap és még a végén ki is rúgták őket. de akkor, ha normális helyre kerülnek, miért nem tudják becsülni azt? és próbálják hülyének nézni a vezetőséget, ami sztem szánalmas. Valaki elmagyarázná nekem?
2010. márc. 25. 10:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azért nem becsülik meg, mert nem az övéké a cég, ahol dolgoznak. Aztán nem tudják elkébzelni, hogy milyen rossz szegény munkaadónak, ha meglopják, és nincs annyi nyeresége, mint amenyi terméket legyártatott.

Meg aztán, az emberek többsége, többre vágyik, mint amilye van.

Szerintem, egy olyan munkahelyen, ahol nincs fegyelem, és a főnök is rendes,avval visszaélnek, és jobban nem becsülik meg a munkát. Úgy gondolják, hogy a munkahelyen annyira rendesek, hogy azt is elnézik nekik.

De egy szigoró munkahelyen örülnek, ha meghúzzák magukat.

2010. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mert a munkaadók sem becsülik meg a munkásokat
2010. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!