Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elég érdekes osztályom van....

Elég érdekes osztályom van. Nem létezik közösség és ezt szeretném kialakítani valamien "játékokkal" vagy programokkal kirándulással egy 14-5-6 évesekből álló borász, kertész osztálynak mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress valami sportot amit együtt lehet csinálni, vagy esetleg szervezzétek meg, hogy együtt menjetek bulizni, vagy még ott van az osztálykirándulás.
2010. márc. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nekünk úgy kovácsolódott össze a társaság, hogy a némettanárnőnk sokszor adott olyan feladatot, amelyet csoportban kellett megoldani. Kettesével, hármasával, többen. A csoportok úgy alakultak, hogy kártyát kellett húznunk, meg kellett keresni a párunkat és vele dolgoznunk. A feladatoknak ideje eltérő volt: 3 perces, 5 perces, vagy félóráig is együtt kellett dolgozni... Megismertük a másikat, és azokkal dolgoztunk, akiket kiadott a kártya. Tehát nem nagy esély volt, hogy a mellettem ülővel kerüljek össze. A lényeg: csoportbontás "viccesen", de nem állandóan.
2010. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!!:)

Utolsónak de miylen feladatokat ? eza kártyás dolog nagyn jó ;)

2010. márc. 27. 11:40
 4/12 anonim válasza:

Például közösen kaptunk egy fénymásolt lapot, azt ketten-hárman oldottuk meg együtt, hogy mindenki beleadta a tudását. Vagy egy témakörrel kapcsolatban kellett meginterjúzni pl. 5 embert, de ezek nem lehettek a szomszédok. (Ilyenkor olyan emberrel is szóba kellett állni, akivel egyébként annyira nem szoktunk.)

Én pl. korrepetálok két testvér fiút, nekik olyan feladatot szoktam adni németből, hogy a képeket pároztassák össze a német szóval, vagy félbevágott mondatokat kell összeilleszteniük.

Ami még jót tett, hogy az osz

2010. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jó ötletek...;)Köszönöm!!

aza baj az osztállyal hogy a nagy részét nem is érdekli hogy van e közösség vagy hansonló meg az ilyen feladatokat gyerekesnek tartanák...:S

2010. márc. 29. 10:55
 6/12 anonim válasza:

Igen, azt hiszem a feladatok egy része tényleg gyerekes lehet.

Nincs csoport építésben tapasztalatom, tehát lehet, hogy nem jó észrevétel a következő:

Talán nem direkt módon érdemes közösséget létrehozni, hanem közvetetten. Amikor még középiskolás voltam, nem igazán érdekelt, hogy van-e közösség vagy nincs, ez a szó valahogy meghaladta az értelmi képességemet. A tanárok mondták a klikkesedés problémát, de nem tettek ez ellen semmit. Szóval csak papoltak. Észrevétlenül, hangsúlytalanul cselekedni ennek érdekében, különben lehet, hogy ellenállás lesz a vége.

Említettem, nekem nincs ebben tapasztalatom.

Megkérdezhetem, hogy mit tanítasz nekik?

2010. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:) Én diák vagyok!

Csak igazából az egész osztályfőnöki munka rámnehezedik...kirándulást én szervezem ,farsangi műsort és a közösséget is amivel csak tudom próbálom kialakítani csak ebben nem akar résztvenni az osztály nagy része:S

2010. márc. 29. 17:41
 8/12 anonim válasza:
Előző vagyok még mindig. Nem semmi feladatot vállaltál be! :-) De ugyanakkor még mindig azt javaslom, hogy ne úgy add elő, ha kitaláltál valamit, hogy "most közösségformáló programban fogtok részt venni", hanem "azt a feladatot kell megoldanunk, hogy...". Mármint mi azt tanuljuk a suliban, ha meg akarunk változtatni valamit vagy valakit, akkor először el kell fogadnunk az illetőt úgy, ahogy van. Jelen esetben a nem létező közösséget. Mert úgy könnyebb változni, ha megértőek körülöttünk, és megértenek. Ha mindig a hibákra emlékeztetnek, akkor nem sok minden fog javulni. Mellesleg, ha nem nagy kérés, és kitaláltál valamit, írd meg ide, kíváncsi vagyok, hogy boldogulsz ezzel a nehéz feladattal.
2010. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:)Igazából legnagyobb probléma hogy nem "ismerjük "egymást és mindenkiben csak a rosszat látjuk vagy azt amit mutat az illető vagy amit mondanak róla!

Ezért arra gondoltam hogy rakhatnánk egymás hátára egy A/4es lapot (feltűzni) és az egész osztály végigmenne mindenkin és ráírjuk a másik hátára azt a tulajdonságot amit gondolunk róla.. így tudni fogjuk hogy mit gondolnak rólunk mások és mit csinálhattunk rosszul és esetleg máshogy állnánk a dolgokhoz!!

Ezzel az a probléma lenne szerintem , hogy 1: elhülyéskednék 2:ha valaki "sértőt" ír a másik hátára akkor annak az embernek akinek a hátára írunk elmondanák a barátai hogy ez meg ez mit írt rá és veszekedés lenne belőle hogy ezt mért gondolja így aki ráírta de erre meg az lenne még a jó megoldás ,hogy ha valamelyikünk nem értené hogy mért gondolják azt róla amit akkor kiáll az osztály elé és megkérdezi és elmondanánk hogy mi miért van!??



Vagy nem is tudom van egy osztály azon belül van kb 5csoport amikre ez felbomlik és elítélik sokan a másikat pedig nem is ismerik és nem is nagyon akarják.:S

2010. márc. 30. 18:45
 10/12 anonim válasza:

Jól látod a helyzetet, hogy nem is ismeritek egymást, és ez okozza a "közösségtelenséget". :-) Az a ragasztós nagyon jó ötlet!


Nekünk volt olyan játék, hogy "azt szeretem benned, hogy..." és egy puha labdát dobáltunk egymásnak, mindig ahhoz került a labda, akiről mondtuk a mondatot. Külsőségek is előfordultak, hogy "azt szeretem benned, hogy szép a hajad" vagy hogy klassz a felsőd, de arra kell törekedni, hogy ne csak felszínes dolgokat mondjunk a másiknak. pl. hogy segítőkész voltál, és segítettél a házi feladatomban satöbbi.


A te ragasztós feladatod nagyon ötletes, de lehet, hogy azt a kikötést kellene tenni, hogy csak pozitívat lehessen írni. Rosszat úgy is tud mindenki... Ezt a játékot mikor akarod velük eljátszatni?

2010. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!