Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha ennyire...

Mit tehetnék, ha ennyire elegem van a mai társadalomból?

Figyelt kérdés

Egyre inkább úgy érzem, hogy nem is tudom... Egy rossz korba születtem.

Nem szeretem ezt a modern, kütyüs, gépesített életet. Az embereket. Az alap gondolkodást.

Szívem szerint a középkorban lennék inkább (tudom, járvány, háborúk, éhezés, stb). Állattartás, munka a földön, hazafiság (manapság ez már ritkaságszámba megy, mitöbb, néha "gáz" - vagy, ha mégis létezik, nem olyan formában, hogy elmegyek csatázni, stb.).


Van valaki rajtam kívül, aki így érez?

Most nyilván rengeteg vicces ember fog írni poénosabbnál poénosabb kommenteket, de sebaj. (Y)


Bármi hozzáfűznivaló, netalántán hasznos ötlet?



2016. jan. 10. 22:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én csak kicsit mennék vissza.

Mondjuk megszületnék nyugaton az 50-es években, aztán végigzúzom a 60-as, 70-es, 80-as, 90-es, 2000-es éveket. A 2010-es évekre (ahol már elég negatív a jövőkép) pedig csak egy gazdag nyugati nyugdíjas lennék.


A legkorábbi ahol élnék az legfeljebb a Belle Epoche, persze az kizárólag csak jómódú, nagyvárosi körülmények között "jó móka".

2016. jan. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az ember azt nem szereti, amit nem ért. Régen is, ma is. Feltehetően nehezen igazodsz el a kütyükben, ezért úgy érzed, te valahogy kevesebbet érsz. Ez nem igaz! Ha van valami, amit szívesen csinálsz, amit jó csinálsz, már ez elegendő. Egyes kütyükhöz jó érteni, mert megkönnyíti az életet. Sőt, egyes kütyük egyenesen életmentők. de nem neked kell érteni hozzájuk, hacsak nem vagy orvos. Van egy csomó kütyü, ami teljesen fölösleges, azért gyártják, mert lég érdekes ahhoz, hogy sok buta ember rákattanjon. És az sok hasznot hoz. Sok buta ember van.

Ha a természethez, földműveléshez, állatokhoz van vonzódásod, tedd ezt. A magad örömére, vagy hogy megélj belőle. Ismerkedj meg azokkal a kütyükkel, amelyek ehhez nélkülözhetetlenek, a többit hagyd a fenébe. Mindketten (te és a kütyü) jól jártok vele.

2016. jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még valami. Felejtsd el, hogy másik korban jól éreznéd magad. Minél távolabbi egy kor, annál távolabbi a szemlélete, szokásai, szabályai is. Abb még jobban belebolondulnál. De nem érdemes olyan ábrándokba merülni, mi lenne, ha oda születtem volna.
2016. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 veterán vas ***** válasza:
61%

Középiskolásként duplán érzed a nyomást??? Ugyan-ugyan....

Nem akarlak elkeseríteni, de ha most 20 év alatt már ilyen megkeseredett vagy, akkor mit fogsz lépni, ha jönnek az igazán "felnőttes" gondok? Középiskolásként azon keseregsz, hogy tanulni KELL, pályát választani KELL, és hasonlók.

Mekkora lesz a sirám, ha a rezsit, adót, gyerekholmit, vagy éppen a napi ennivalót kell megvenned? Akkor beszélhetsz majd igazán nyomásról, amikor a családi, egészségi, munkahelyi problémákat kell megoldanod, vagy -ha nem tudod megoldani- elviselned. Mert olyan esetek is vannak. :(

Próbálj megbékélni a gondolattal, hogy ebben a korban élsz. Ez ellen nem tehetsz semmit. El kell fogadnod, és a saját eszközeiddel szebbé, és élhetőbbé kell tenned.

A saját érdekedben.

/reméljük fog menni/ ;)

2016. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, aki tanyán él, önellátó.

Na, az a kemény élet!

2016. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!