Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történne, ha egy olyan...

Mi történne, ha egy olyan világban élnénk, ahol mindenki pontosan azt mondja, amit gondol?

Figyelt kérdés
Még kis ferdítések, udvarias füllentések sem lennének. Működőképesek lennének-e így az emberi kapcsolatok, vagy azok fenntartásához feltétlenül szükségesek a "protokolláris" hazugságok? (Kezdve onnan, hogy pl. szóba se kellene állni olyannal, aki nem szimpatikus.) Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2010. márc. 30. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
világvége
2010. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Van egy olyan film, hogy "a hazugság feltalálása", ebben mindenki csak az igazat tudja mondani. Aztán egy ember rájön hogy lehet olyat is mondani ami nem igaz. Nagyon elgondolkodtató film, pedig vígjáték, nézd meg.

[link]

2010. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hantaboy is ilyen

tanulságos

2010. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Állítólag eljön ez az idő.Mivel most még elég sunyik vagyunk(tisztelet a kivételnek)elég nagy fejetlenség lenne,de gyorsan beleszoknánk az új rendszerbe szerintem!
2010. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elmondom:

K.rva szar lenne!

Ez gyakorlatilag a szabad akarattól való megfosztást jelentené.

2010. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na jó,12:36,de ha mindenki tisztességes lenne?!Nem lenne olyan,hogy titkolni-vagy szégyellnivaló.
2010. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szükség van hazugságra. No nem arra, ami a másik ember átverésére irányul, de szükséges az, hogy gondolatainkat elfedjük. Nekem például van olyan barátom, akit, amikor először láttam, nem igazán volt szimpatikus. Később, amikor közelebbről megismertem, megváltozott a véleményem.


Mi, emberek nem mindig a helyes dolgokra gondolunk.

2010. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12:41-es jól mondta :) ha őszintén elmondjuk amit gondolunk, és mondjuk ezzel megbántunk valakit, az sem jó. mert tévedhetünk, lehet, hogy mi meg vagyunk győződve, hogy igaz amit mondunk, és mégsem az...egyébként szerintem pont ezért nem működne. meg azért, mert kiveszne az udvariasság az emberekből, ami nélkül az emberi közösség többé nem társadalom, csak falka...
2010. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"mi meg vagyunk győződve, hogy igaz amit mondunk" De ha elmondanánk az igaznak hitt gondolatunkat a másikról és ő korrigálna minket hogy dehát az nem igaz, akkor nem mondanánk rá hogy depedig az igaz, mivel abból indulunk ki hogy senki sem hazudik ergo a másik fél sem:) Pl.:

Hmm... hát nem tudok rá, de remélem érthető:D

2010. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jah, -előző vagyok- de egyébként szerintem is kitörne a káosz a mai társadalomban ha egyszerre csak senki nem tudna többé hazudni. Hogy az előző kommentbeli gondolatszálat folytassam, lenne úgy hogy a másikembernek elmondjuk a negatív krikitánkat és nem tudná korrigálni aztán megsértődne, pedig összességében egész jól el vagyunk, segítünk egymásnak...
2010. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!