Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen ritka a "fajtám"?

Tényleg ilyen ritka a "fajtám"?

Figyelt kérdés

Pár példával elmagyaráznám.

4 fős haveri társaság, felszállunk a vonatra, nagy sporttáskákkal, csomagokkal. Tudjátok a "hagyományos" kék vonatokon vannak ilyen négy fős ülőhelyek (kettő-kettő egymással szemben, jó nagy hellyel a lábaknál). Nos az egyik ilyen helyen ült egy nő, tök egyedül. Többiek szomorúan konstatálták, hogy oké akkor külön ül a társaság. Én megkérdeztem a nőtől, hogy átadja-e nekünk a helyét. Módfelett kedvesen tettem ezt. Ő ilyen furcsa arckifejezésekkel illetett. Majd közölte, hogy "pfff ő is ugyanannyit fizetett a jegyért mint én, vagy a többiek". Eközben a szemembe sem nézett. Kérdeztem, hogy mégis mivel érdemeltem ki ezt a viselkedést, tekintve hogy normálisan egy korrekt és teljesen logikus kéréssel fordultam hozzá. Cümmögött és rosszallóan végigmért, majd nemlegesen bólogatott. A vége az lett, hogy összevesztem vele, hogy a fäszért kell parasztnak lenni. Lett helyünk :)


Egy másik vonatos esetnél pedig ahogy felszálltam fülsüketítő sípolás szólt az utastájékoztató rendszerből. Az utasok elég idegesnek tűntek :"D Megkérdeztem őket, hogy mióta szól ez az agyfelrobbantós sípolás? Kiderült, hogy fél órája (meglepő módon ők is "irritáló hangként hivatkoztak rá) Megkerestem a kalauzt és megkértem, hogy kezdjünk valamit a helyzettel. Csodálkozva mondta, hogy ő lekapcsolta a vonat egyik részén, senki nem szólt, hogy máshol is sípol még...

Az emberek képesek voltak inkább idegesen ülni és elviselni azt a hangot? Én voltam az első több, mint fél óra elteltével aki szólt.


A többség miért nem tudja érvényesíteni a saját érdekeit? A kisujjukat nem mozdítják. A haverok is inkább beletörődnek a logikátlan helyzetbe. Az utasokról nem is beszélve...

Mi van mindenkivel?


23/F



2016. febr. 21. 18:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az első eset felesleges és elég pofátlan vegzálás volt,a nőnek volt igaza. Azé a hely aki előbb foglalta el. Én nem álltam volna fel a helyében.


A második eset jogos,csak ugye az emberek hozzászoktak,hogy ha szólnak is,nem történik semmi ilyen esetben. Meg várnak a másikra hogy az majd szól. Vagy azt gondolják,hogy már rég tud róla a kalauz de nem tudja kikapcsolni. Tömegpszichológia.

2016. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"Az első eset felesleges és elég pofátlan vegzálás volt,a nőnek volt igaza. Azé a hely aki előbb foglalta el. Én nem álltam volna fel a helyében."


Egyik utazásom alkalmával olyan kocsit választottam ami kongott az ürességtől. Beültem hát egyedül egy négyesbe. Felszállt utánam egy család. Látom, hogy nézegetik a helyeket. Felkeltem és átadtam a négy főnek szóló helyet. Nekem érdekes módon nem derogált. Így kényelmesen elfértek, szemben egymással, sokkal jobb így kommunikálni nyilván. Nekem pedig módfelett mindegy volt, hogy egyedül egy kettes, vagy egy négyes helyen ülök.


Aki pedig a 200 kilós cigányt írta példának, annak elárulom, hogy mentem már oda mikor a kalauz kisasszonyt bäsztatta két cigány :) Szóval ez nem nyert.

2016. febr. 22. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!