Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » . Remélem jó helyen van a...

. Remélem jó helyen van a kérdés Németországgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Május vége-június elején költözünk ki Stuttgart mellé.A párom márciusban megy ki német céghez dolgozni,én a 18 éves fiammal meg a kicsi 3 hónapossal(akkor már 7-8) megyek utána.Érdekelne mit tudtok mondani a kinti lakásbérlésekről illetce hogy jobban járunk e ha a párom a kicsi után kint kéri a családit.Segélyt nem akarok,dolgozni megyünk nem láblógatni.Minden infót megköszönök.Dolgozik kint ismerős,de ő a cég szállásán lakik mert hatvan körüli és nem vitte ki a családját.


Köszi


2016. jan. 18. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi után 190€-t kaptok majd. A nagy után akkor kaptok, ha az Agentur für Arbeitnál bejelentkezik, mint munkakereső (arbeitssuchend), ez esetben 21 éves koráig jár, vagy ameddig nem talál munkát.


Te kaphatsz Elterngeldet, ha Magyarországon volt a szülés előtt munkaviszonyod, ennek a nettó 67%-át veszik figyelembe, de természetesen csak akkor, ha a megfelelő papírokat benyújtod OFFI-s német hivatalos fordítással. A minimum 300€, ha ennél többet kerestél (kb. 150 nettónál, aminek a 67%-a a 90-100.000, ami a min), akkor nyilván többet fogsz kapni .


A párod a gyermek után adókedvezményként is kérheti a Kindergeldet (Kinderfreibetrag), de erről inkább egy adótanácsadóval lenne érdemes beszélni, hogy az ő kereseténél melyik éri meg. Utánad viszont csak akkor kapna kedvezményt, ha összeházasodnátok (ha az egyik fél dolgozik a másik fél pedig nem, a dolgozó fél kedvezményesebb adókategóriába kerül. Ráadásul ha nem vagytok házasok csak ő és a gyerekei lesznek automatikusan biztosítottak, te nem, ami 150€ kiadást jelent havonta. Ha házasok lennétek, biztosítva lennél te is.


A többi:

1 keresetből akkor tudtok 4-en megélni, ha a párod minimum 3.000€ nettót hazavisz és találtok olcsó albérletet


Stuttgart mellett az ingatlanárak nem olyan drágák mint Münchenben azért, de nem is olcsók. Nem tudom, mekkora lakást kerestek, 4 főnek gondolom azért 3-4 szobásban gondolkodtok, mivel ennél kisebbet nem adnak ki családnak (sőt, 3 szobásnál is előfordul, hogy nem adják ki 4 főnek!). Ezekből a kisebbek 700-900 € körül vannak )55-70 m2), a nagyobbak 1000€ körül kezdődnek. Plusz 2-300 eurót érdemes a rezsire számítani, és 3-500 eurót az étkezésre, spórolósan.


Egyébként a párod önmaga nem tudja a gyermek után a Kindergeldet/Kinderfreibetragot igénybevenni, ha nem él egy háztartásban a gyermekkel. Magyarán ha ti itthon éltek, ő meg kint, nem kap lószart se - se kedvezményezett adókategóriát (se házasság, se gyerek miatt, se egyedüli kereső miatt), se cspt. Csak a tisztes bérét, amit az I-es adókategóriával fognak számolni, mintha egyedülálló lenne.

2016. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hű köszi a részletes választ.Házasok vagyunk.A nagy most érettségizik,kint munkát keres majd bár angolt tanult nem németet.Dolgoztam szülés előtt.Köszi mégegyszer:)
2016. jan. 18. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, csak azt írtad párod nem férjed, azért feltételeztem :)


Nem akarlak megbántani, de egy alapvető némettudás szükséges. Én 0 némettudással mentem ki, nem egyedül mondjuk, és kint tanultam meg. Fél éves kurzus után kaptam először munkát, akkor is csak gyárban - szerencsére jó nyelvtanuló vagyok, 1,5 év után felvettek irodai munkára a szakmámban végülis, addigra erős középfokon álltam (nem dicsekvésből, de ez nem túl gyakori azért, a nyelvtanfolyamok 2-3 év után jutnak el erre a szintre). Szóval azért írom, hogy ne legyenek illúziói, ha nem áll neki a németnek, egy ideig gubbaszthat a szalag mellett 3 műszakban a Randstadon vagy az Argon keresztül sajna...

2016. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!