Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki nem tud...

Szerintetek ha valaki nem tud úgy élni, hogy boldog legyen, akkor van egyáltalán bármi értelme élni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy olyan betegségben szenvedsz, ami miatt nem fogsz tudni boldogan élni. Vagy valami elromlott az életedben már korábban, és nincs semmi örömöd. Hiánymotiváltan élsz, tehát nem előre nézel és fogadod az új kihívásokat és élsz az új lehetőségekkel, hanem valamit próbálsz kétségbeesetten bepótolni, ami régen volt és talán nem is lehet.


Így érdemes élni? Mi értelme van az életet élni, ha nem jó? Vagy mi értelme van annak, ha valaki évtizedekig egyedül él öregkorában, és semmi más nem történik vele, mint hogy néha a rokonai megnézik, hogy rendben van-e, meg kicsit beszélgetnek vele, de amúgy fájdalmak között él? Mi értelme várni a halált, ha nem jó az élet? Miért nem lesznek többen öngyilkosok?


2016. márc. 24. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy ha az életedben több jó történik, mint rossz - vagy pedig reményed van rá, hogy ez így lesz majd - akkor érdemes élni.


Jó pedig sokféle lehet. Ilyen az is, ha pl. segíteni tudsz másnak valamiben.

2016. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért mondja mindenki, hogy segítsek másnak és az boldoggá tesz? Lehet, hogy pszichopata állat vagyok, de engem nem tesz boldoggá. Nem leszek boldogabb attól, ha adok enni egy hajléktalannak. Nem lesznek tőle közeli barátaim, nem lesz tőle barátnőm, nem leszek tőle sikeres, nem fogok általa belekerülni a flow-ba, Semmilyen problémámat nem fogja megoldani. Sőt, úgy érezném, hogy elvesz belőlem, mert csak elvesz az energiámból. Előbb magamat kéne rendbetennem ahhoz, hogy bárkinek segíthessek. Azt akarom, hogy férfibb legyek, hogy a saját irányításom alá kerüljön az életem, vonzódjanak hozzám a lányok és jó legyek valamiben. Ha lenne egy 10 éve meglévő baráti társaságom, akikkel minden pénteken el tudnék menni sörözni és minden nyáron elmennék táborozni, akikkel összekötne valamilyen közös dolog, mondjuk zenekar, tánccsoport, színjátszókör vagy hasonló, lennének közös élményeim és tudnék rájuk számítani és felnéznének rám és lenne hozzá egy barátnőm - ezek azok a dolgok, amikkel együtt úgy érezném, hogy értelmesen élek. De ezek közül egyik sem adatott meg, és felnőtt koromban ezeket már úgysem tudom bepótolni. Így viszont nem érzem, hogy lenne bármi értelme annak, hogy éljek, mert semmilyen munka vagy diploma nem tesz boldoggá, amíg nincs társaságom, aki elfogad és szeret. És ezen fikarcnyit se változtat, ha menekülteknek adok ruhát. Próbáltam egyébként. Komolyan mondom, semmit nem éreztem. Max annyit, hogy most tettem egy kis jót, közelebb kerültem a mennyországhoz, de ettlő még ***va boldogtalan az életem.
2016. márc. 25. 00:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor viszont egy orvoshoz nézz el, mert a depresszió gyógyítható. Csak ne gyógyszerrel kezdjél.
2016. márc. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Előbb magamat kéne rendbetennem ahhoz, hogy bárkinek segíthessek."


Ennyi. Leírtad a megoldást. Kezdj el magadon dolgozni. Abban a pillanatban, amikor elfogadtad magad, mások is el fognak fogadni. Hogy is szerethetnének mások, amikor te magad sem szereted magad?

Azt mondják, minden a fejben dől el, de mondani könnyű. Tudom, mert én is átmentem ezen. Nekem lélekgyógyász segített. Ha hiszel az ilyesmiben, keress fel egyet. Ha nem, akkor is kérj segítséget. Ez lehet pszichológus, de nekem pl. a háziorvosom többet segített anno, mint a kerületi 'hivatalból' és arra kiképzett depressziót gondozó szakember (nem tudom, pszichomókus volt-e vagy más a neve, de dilibogyók tömkelege, havonta egyszer több óra várakozás azért, hogy megkérdezze: "na, javult? hogy van?", és újabb bogyókat írjon fel -- arra jó volt, hogy belőle és a bogyókból gyorsan kigyógyuljak:)

Sok sikert!

S.

:)

2016. márc. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem kell görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy mindenáron boldog legyél. Engedd el a múltat, ami elmúlt az elmúlt, már úgysem tudsz rajta változtatni. Nem tudsz bepótolni semmit és nem is kell! Csak a jelennel foglalkozz, találd föl magadat. Ha pl. magányos vagy és szeretnél egy barátot/barátnőt, vegyél részt egy olyan programon, ami az ízlésednek megfelel: kocsma/koncert/kirándulás stb. azt majd csak összetalálkozol a neked megfelelő társsal. Az a lényeg, hogy ne görcsölj rá semmire. Majd csak alakul valahogy. Tudom nem könnyű, de szerintem nem is lehetetlen.

Amúgy ha gondolod írhatsz privátot :) 27N

2016. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Engedd el a múltat, ami elmúlt az elmúlt, már úgysem tudsz rajta változtatni. Nem tudsz bepótolni semmit és nem is kell!"



Nekem ezt ne mondd. Ha nem tudom bepótolni a múltat, akkor valóban nincs kedvem élni. Nem fogok úgy leélni még 50-60 évet, mint ahogy most élek. Ragaszkodom ahhoz, hogy bepótolhassam azt, ami igazán szép az életben - társaság, ökörködések, csajozás, rengeteg szex. Csak így látom értelmét élni.

2016. márc. 26. 22:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos tényleg nem tudsz bepótolni semmit, a múlton nem tudsz változtatni(fizikai lehetetlenség). Menj el egy olyan társaságba, ahova viszonylag sok ember jár. Ott próbálj neked szimpatikus emberekkel megismerkedni, majd kapcsolatokat/barátságokat felépíteni. De (hangsúlyozom) ne görcsölj rá, lesz ami lesz. Nem sikerül(?)(ez sajna benne van a pakliban) na és, elmész pl. egy másik szórakozóhelyre. Ha nem mozdulsz ki otthonról (feltételezem otthonülős vagy) az életben nem fog sikerülni. Nem fog hozzád senki csak úgy bekopogtatni, hogy "szia, jöttem barátkozni/pasizni, leéljük együtt a hátralevő életünket?", na ugye?! Fölszedsz egy-két embert, barátnőnek/barátnak valót és együtt ökörködhettek, szexelhettek, piálhattok, ami a csövön kifér. :) csak lazán, mint a kazán :). Próbálj egy picit lazábban és pozitívabban állni a dolgokhoz.

Egyébként megkérdezhetem hogy hány éves vagy és mi az érdeklődési köröd? :)

2016. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Magaddal hurcolsz egy régi sérelmet,vagy valamit ami beárnyékolja az életed.Egyébként mikor azt látod hogy emberek kocsmáznak meg nőznek,és nagyon heppik,ez mind csak kirakat,mert sokan pl. azért járnak ilyen helyekre,hogy addig se legyenek otthon,meg alkoholba fojtsák a bánatukat.Nemhiába 1 millió alkoholista él kishazánkban.Nagyon keveseknek adatik meg hogy minden oké legyen az életükben,de ez se számít,mert attól még nem lesz boldog valaki hogy anyagilag rendben van és család veszi körül.Családban is lehet magányos bárki.A boldogság valójában egyfajta elégedettség,van akinek kevés dolog is elég hozzá,van aki meg mindig keresi mi tenné boldoggá.Sajnos az idő pedig egyre jobban telik.
2016. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Enni, inni, szexelni, pont mint az állatok! Ennyi lenne az élet, amiért élni szeretnél?



Bravó, hány évesen jutottál ilyen "bölcsességre"?

2016. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Enni, inni, szexelni, pont mint az állatok! Ennyi lenne az élet, amiért élni szeretnél?"


Nézd, ha ilyen módon és hangsúllyal mondod, akkor minden röhejesen hangzik. Mondjuk, valaki azt mondja, hogy számára a legfontosabb a biztos anyagi jólét.


"Teletömni a zsebeidet pénzzel, fúj! Neked ennyiből áll az élet? Bravó!"



Ha meg azt mondom, hogy a művészeteknek élni, akkor meg mondhatnád ezt:



"Szóval neked annyiból áll az élet, hogy léhán festegetsz meg verseket elemzel! Bravó!"



Mellesleg, én nem azt állítottam, hogy ennyiből áll az élet. Azt állítom, hogy 23 évesen, úgy, hogy nem voltam még lánnyal, ez most az elsődleges prioritás számomra, és szarok rá, hogy erről ki mit gondol. Neked is ez lenne, ha 23 éves lennél. Voltál már 23 éves? Emlékszel, milyen volt? Nem 23 évesen vesztetted el, hanem már jóval korábban, mi? Mielőtt megtörtént, mi volt neked a legfontosabb? Te nyilván nem álmodoztál csajokról, mert te mintagyerek voltál. Nekem meg még nem jött össze, ez van. Tudom, nagy lúzer vagyok. El tudod képzelni, milyen régóta akarom és mennyit szenvedtem ezért? Aki szerint ez nem fontos a lelki egészség szempontjából, az képmutató és cinikus. Mióta beléptem a kamaszkorba, nem élveztem az életet. Csak csináltam, ami elő volt írva, tanultam, néha sportoltam, meg otthon voltam. Most szeretnék mindent bepótolni. Nem tudom, te hogy vagy vele, de szerintem nincs értelme úgy élni, hogy nem élvezzük az életet.



"Bravó, hány évesen jutottál ilyen "bölcsességre"?"



Nem tudom, de az biztos, hogy messze túl későn! Sokkal bölcsebbnek kellett volna lennem már kamaszkoromban is, nem a szüleimhez fordulni állandóan tanácsért meg próbálni őket másolni meg nekik megfelelni, hanem kicsit elvegyülni a korombeliekkel, "bandázni", közösségi életet élni, rosszalkodni, kialakítani a saját énképemet, függetlenül a szüleimétől, és akkor talán a csajok is jobban észrevettek volna. Mentségemre legyen mondva, az akkori osztályom csupa tahóból állt, akikhez én nem kívántam hasonlítani. Egyszerűen nem volt hova csapódni, magányos lettem, ez növelte az amúgy is meglévő hajlamomat a zárkózottságra és a szorongásra. Te, gondolom, természetesen már középiskolában a kosárlabdacsapat kapitánya voltál, és lógtak rajtad a nők, ahogy ez az übermenscheknél természetes. Te nyilván túlléptél már az ilyen földi hívságokon, hogy szex, neked ez már nem fontos, nem érted, miért csinálnak egyesek ilyen nagy ügyet ebből. Azért, barátom, mert nem mindenkinek jön ez könnyen. Van, aki vért hugyozik, mire el tudja fogadni magát és képes találni egy olyan lányt, akivel kölcsönös a szimpátia.

2016. márc. 29. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!