Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki nem tud...

Szerintetek ha valaki nem tud úgy élni, hogy boldog legyen, akkor van egyáltalán bármi értelme élni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy olyan betegségben szenvedsz, ami miatt nem fogsz tudni boldogan élni. Vagy valami elromlott az életedben már korábban, és nincs semmi örömöd. Hiánymotiváltan élsz, tehát nem előre nézel és fogadod az új kihívásokat és élsz az új lehetőségekkel, hanem valamit próbálsz kétségbeesetten bepótolni, ami régen volt és talán nem is lehet.


Így érdemes élni? Mi értelme van az életet élni, ha nem jó? Vagy mi értelme van annak, ha valaki évtizedekig egyedül él öregkorában, és semmi más nem történik vele, mint hogy néha a rokonai megnézik, hogy rendben van-e, meg kicsit beszélgetnek vele, de amúgy fájdalmak között él? Mi értelme várni a halált, ha nem jó az élet? Miért nem lesznek többen öngyilkosok?


2016. márc. 24. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

25 voltam, amikor elvesztettem, és akkor is csak azért, mert milyen égő már, hogy még mindig... (pedig akkoriban még valamivel nagyobb dolog volt a szüzesség, mint manapság:D), nem is hagyott pozitív nyomot bennem, olyannyira nem, hogy aztán teljesen magamra maradtam, mert "én nem kellek senkinek, csak amíg akar tőlem valamit... pénzt, segítséget", mert én semmire sem vagyok jó, mert csúnya vagyok, stb., és nem voltam még harminc, amikor igen erősen megkísértett az öngyilkosság gondolata is, mert minek így élni...

A csuda se tudja, hogy kerültem el az első személyiségfejlesztő tréningre... arra jó volt, hogy ne nyírjam ki magam. Hosszú utat megjártam azóta. Tartós nyomot az agykontroll hagyott bennem, s bár utána is voltak és vannak hullámvölgyeim, így ötven fölött elmondhatom, hogy szeretnek engem odafönt és boldog vagyok. Amit ember megkaphatott az élettől, azt megkaptam, és ezt végtelen hálával köszönöm. És nem, nem vagyok vallásos, sem szektás, csak megtapasztaltam dolgokat, és megtanultam örülni az életnek. Tiszta szívemből kívánom Néked is, hogy megtaláld az értelmet (mindegy az, hogy szex, pénz vagy akármi, ha az hiányzik, most az a fontos, akkor azt találd meg) az életedben. Sok sikert hozzája!

S.

:)

2016. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem bántani akartalak, hanem csak arra felhívni a figyelmedet, hogy azok az ösztönökért élni, melyek tulajdonképpen állati ösztönök bennünk, nem érdemes túl nagy hangsúlyt és energiát fektetni. Nem ezeken ál, vagy bukik a boldogságunk. Ezen ösztönök meg zabolázására érdemes energiát fektetni, de nem ezek kiélésére.


Nekem sem volt könnyű, de hidd el, hogy azok az emberek egyáltalán nem boldogok, akiknek sok csaja volt, vagy sokat bandáztak. A saját tapasztalatom szerint ezek valamilyen elvonón kötöttek ki jobb esetben, rosszabb esetben öngyilkosok lettek.


A boldogságot ne ott keresd, ahol meglelni véled most, mivel az ember csak nyaktól fölfelé ember, attól lefelé állat. Ne akarj nyaktól lefelé élni, és ebben megtalálni a boldogságodat, mert még az állatoknál is rosszabb életed lehet ez miatt.

2016. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Öreg nem akarlak bántani, de neked a felfogásoddal van a baj. Rettenetesen makacs vagy, kifogás kifogás hátán, neked vannak gondjaid nem nekünk, magadnak magyarázol itt, nem nekünk. Na figyelj; 23 éves vagy, még előtted az egész élet. Te nem nem tudsz változtatni, csak simán nem akarsz és kész(ezt mondogasd inkább, jobban járnál ha bevallanád magadnak). Tegyük fel a következőt: megismerkedsz egy csinos csajjal, egymásba szerettek. Azt fogod neki hajtogatni, hogy pl: napi 5 szex helyett legyen inkább naponta 10, mert neked be kell pótolni az elmaradt dugásadagodat, vagy mi?!(Ez elég vicces lesz, röhöghetsz egész nap, és akkor még a poénadagod is be lesz pótolva). Úgy ott fog hagyni abban a másodpercben, ha ugyanezt a hisztit levágod neki, hogy csak na, azt még te leszel megsértődve.

Értem, hogy téged sérelmek értek, de el kéne kezdeni KAPCSOLATOKAT ÉPÍTENI, majd ápolgatni, és akkor lesz barát, barátnő, addig nem. Ennyi.

2016. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A szüleidnek majd úgy 40 körül,kimondottan hálás leszel azért hogy foglalkoztak veled,taníttattak és nem kell három műszakban gályáznod 80 e. ft-ért.Megnézheted majd a bulizósakat is,rohadt nagy nullák lesznek,pár kivételével.Engedd el ezt a dolgot,hogy követeled a neked járó dolgokat,és meglátod abban a pillanatban be is fog köszönteni amikor nem is várod majd.Én is ilyen voltam,és sokkal boldogabb vagyok,mióta el tudom fogadni azt,hogy nem úgy történnek a dolgok ahogy azt én szeretném.Bárcsak 23 éves lehetnék újra.. :-)
2016. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ja és nyílj ki,menj el moziba,mozdulj ki,ne szorongj.Gondolj arra hogy minden embernek van gyenge pontja,kivétel nélkül.Nem vagy annyira elkésve ezzel a szex témával sem,vannak akik később esnek át rajta,ettől valaki az én szememben inkább értékesebb ember, mint lúzer.
2016. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!