Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják Hitlert az...

Miért gondolják Hitlert az emberek rossz embernek?

Figyelt kérdés
Én rokonszenvet érzek magam közt és közte. És tudni szeretném, hogy miért mondja rá mindenki kapásból hogy gonosz. Kifejtős válaszokat jobban preferálom.
2016. ápr. 7. 20:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
Neked van fogalmad arról, hogy mit tett?
2016. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Miért, mit tett?
2016. ápr. 7. 20:58
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem tudod, hogy mit tett, hogyan érezhetsz rokonszenvet iránta?
2016. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a tetteivel, és az azokkal járó gondolataival - olvastam a Mein Kampfot. De én most a te/ti véleményetekre, szemszögeitekre vagyok kíváncsi, hogy ti miért nem szeretitek.
2016. ápr. 7. 21:01
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Menj el a Holocaust házba és nézd meg miért nem szeretjük.
2016. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
61%

Azért az érdekes, hogy nem Te írod le, miért rokonszenvezel vele...


Egyébként nem lehet mást gondolni arról, akinek a tetteit szinte csak a gyűlölet motiválja. Tetteivel maradandó sebet ejtett az emberiség történelmén: azok után, hogy a Holokauszt megtörtént, már sosem bízhatunk többé teljesen a többség józanságában. Milliók haltak meg döntései során, a sajá(?) népe is elbukott miatta.

2016. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy én sem éreztem vele ellenszenvet. Nem vagyok rasszista, antiszemita, stb. Rokonszenvet sem érzek azért.

Én is most olvasom a Mein Kampfot. Érdekes látni Hitlert a saját leírásaban.

2016. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
16%
Oda kellett volna figyelni torti órán.
2016. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

1. Sok ember nem érti.

2. Azok vannak többen, akikkel ő (és sokan mások) nem "szimpatizálnak".

2016. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Hogy miért érzek vele szemben rokonszenvet?

Először is azért, mert egyik célja volt az Ausztriával való egyesülés. Ezt abszolút átérezhetőnek tartom a trianoni események során, mi is ki vagyunk azon akadva, hogy nem egyesülhetünk a régen magyar kézben tartott országokkal.

Másodszor azért, mert a zsidók ellen volt. Ez most nagyon durván hangzik, és én se úgy értem ahogy leírom, de titkon mindenki utálja őket. Múltkor például a hittan tanárunk mondta el róluk, hogy kapzsi nép. És most a következő állításomat meg lehet cáfolni azzal hogy a vallás és a származás nem ugyan az, viszont itt is az emberek - közben én is - legszívesebben lebombáznánk a migránsokat. Nincs rá kifejező, hivatalos ok (szerintem). Ő csak azt csinálta, amit mi is csinálnánk most egyes népcsoportokkal. Csak köztünk és közte az a különbség, hogy ő neki meg volt a lehetősége, hogy megtegye.

Mivel jelenleg nincs jó fogalmazó képességem, ezért ezzel ezt a kommentet be is fejezném, bocsánat a helyesírási hibákért, vagy a netalántán előforduló általánosításokért.

2016. ápr. 7. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!