Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják Hitlert az...

Miért gondolják Hitlert az emberek rossz embernek?

Figyelt kérdés
Én rokonszenvet érzek magam közt és közte. És tudni szeretném, hogy miért mondja rá mindenki kapásból hogy gonosz. Kifejtős válaszokat jobban preferálom.
2016. ápr. 7. 20:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a válaszolók nemigen kötekedtek, meglepően normális hozzászólások születtek.

Én sem kötekedésből mondanám (bár, ha akarod, veheted annak:), hogy így nyolcvanvalahány év távlatából nem nagy cucc rokonszenvezni vele (jól sejtem, hogy az ifjabb korosztályhoz tartozol?). Gyanítom, nincsenek lövészárok élményeid. Nem élted át, milyen lehet az éhhalál küszöbén létezni, vagy attól rettegni, hogy bármelyik pillanatban bomba hullhat rád. Valószínűleg nincs olyan közvetlen felmenőd, akit elhurcoltak, megkínoztak vagy meg is öltek a megszálló németek; kiraboltak, megerőszakoltak vagy meg is öltek a "felszabadító" szovjetek... és folytathatnám a sort. Úgy vélem, hogy a rokonszenvező vélemények akkor lennének igazán hitelesek, ha az illetők megjárták volna valamelyik koncentrációs tábort - fogolyként természetesen, nem kápóként vagy látogatóként. Ha egy ilyen tapasztalat után kifejtenétek, miért is rokonszenveztek Hitlerrel, nagy-nagy tisztelettel megemelném előttetek a kalapom, de így... könnyű úgy rokonszenvezni (vagy *ellenszenvezni*) egy tömeggyilkossal, hogy nincs vesztenivalóm.

:)

2016. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nem veszem kötekedésnek, szeretem az őszinteséget, hogyha érvelnek is mellette.

Mint mondtam, a Holokauszt, a koncentrációs táborok túlzások voltak, azzal nem is értek egyet. Viszont az alap indíttatását, gondolatait megértem. Mint már le is írtam, valószínűleg te is éreztél már ilyen érzelmeket más népek iránt, vagy egy emberért. Csak nála ez elfajult. Viszont nekem unszinpatikusabbak a koncentrációs táborok őrei - például az "auswitzi szukát" - mint például Hitler. Mert neki csak bólintania kellett, a nép meg tette amit akart. Ezt most nagyon szétszórtan írtam le, de nem vagyok fogalmazós elememben.

2016. ápr. 7. 21:57
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amit a 21-es ír. Az életkoromból adódóan nem jártam koncentrációs táborban. Az viszont egész biztos, hogy ahol én lakom volt német és szovjet megszállás is. A németek itt mindenkivel normálisak voltak, ok nélkül senkit sem bántottak. Nem vették el az élelmiszert, nem erőszakoltak meg nőket, stb. A szovjettekről ez nem volt elmondható. Ők lelőttek egy 17 éves fiút, mert egy lánnyal beszélgetett. Lesöpörték a padlást. 4 kicsi gyerek éhezett a családban, miután ők "felszabadították" Magyarországot a németektől. Dédnagyapámat megölték, dédnagyanyám nagyon hamar belebetegedett a 4 gyerek egyedül nevelésébe, főleg az éhezésbe és szintén meghalt. Padláslesöprésnél még a fejkendőjét is elvitték, a gyerekei 12 éves koruktól dolgoztak az iskola mellett azért, hogy ne haljanak éhen.

Múltkor volt egy dokumentumfilm, abban egy férfi mesélte el, hogy az anyja és az apja pedagógusként annyi fizetést kapott, hogy nem tudták eltartani sem magukat, sem a gyerekeiket, ezért intézetbe kellett rakniuk őket. Hetente kihozták a gyerekeiket és egész héten alig ettek, azért hogy hétvégére tudjanak ételt rakni a gyerekeik elé. Az anyja 35 kilósan halt meg, vagyis a boncolási jegyzőkönyv szerint éhen. Na ehhez képest a nácik "szentek" voltak. Nekem nincs miért utálnom Hitlert és a nácikat.

2016. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
40%

Az emberek igazából a tömegfélretájékoztatás áldozatai. Kimossa az agyukat a cionista média, én mondom ne nézzetek TV-t.

Az emberek úgy látják Hitlert, ahogy a zsidók akarják.

De nem csak Hitlert, az egész világot.

A judeo-keresztény vallásokkal pedig betanítják őket az engedelmességre.


És hogy miért mondom ezt.


Mert a judeo-keresztények az Ószövetséget az Újszövetség alapján értelmezik. Ráadásul a Septuagintát veszik alapul nem az eredeti héber Bibliát. Így aztán olyan marhaságokat tanítanak, hogy az félelmetes.



Míg a zsidók a talmud alapján értelmezik az Ószövetséget.

Az utóbbi eset veszélyes a nemzsidókra nézve, nyilvánvaló okok miatt.

2016. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan szörnyűséges dolgokat írtam, hogy lenullázást érdemlek? Érdekes. :)

Ezzel együtt fenntartom: könnyű Hitlerrel rokonszenvezni nyolcvanvalahány év távlatából.

2016. ápr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen vallásrol vagy népröl van szo, rossz szándéku emberek mindenhol vannak...Ha a zsidokat leöletnéd ezért, az nem azt jelentené hogy az egész emberiséget ki kéne irtani?Akkor tuti nem lesz gonoszság.
2016. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Azert elvesztette a haborut,ha nyert volna nem tekintenek gonosznak vagy legalabb is enyhebb megitelest kapna.
2016. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, azért mert rossz volt :D

Azért ameddig felért a csúcsra ez nyilván nem ült ki rá... De amikor jöttek a betegségei, amikor már 28 gyógyszert szedett be naponta stb. azért lehet látni, hogy nem volt okés az ember...

Nem volt semmi amit véghez vitt 33 ig, de aztán mikor megszerezte a hatalmat, látszott, hogy ő is csak egy megalomán ember, és a rosszabbik fajtából.

Ő egyszerűen egy gonosz ember volt és kész. Méghozzá a leggonoszabb fajtából, de én nem mondom, hogy Sztálin vagy sok más nyomorult diktátor jobb lett volna nála, ezek már csak az oldal választáson múlott.

2016. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
57%
Miért rossz ember? Ez most komolyan kérdés? Miért tartják az emberek rossz embernek? Na ide figyelj. Cirka 10 millió ember vesztette életét. Elítélte a zsidóságot, a cigányokat, a melegeket, a nyomorékokat. Haláltáborokba küldte őket, érted haláltáborokba. Megláttam volna, mit csinálnál ha az anyádat a saját szemed láttára hurcolják el vagy lövik fejbe, ha mondjuk a diktatúrával szembe száll. A parancsai, az eszme cseréje, amit képvisel a 20.század egyik legvéres kezűbb diktátora. Jobban élnél egy ilyen vezetővel? Egy diktátorral? A te hazaszerető Hitlered a saját népét is kordában tartotta. Terror volt az akkori Németország, tele besúgóval, lehallgatással stb. Miért gonosz?
2016. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Az erkölcs az, amit egy adott helyen és időben az emberek többség elfogad. Ha valaki gyilkol az miért rossz? Ha csak a tényeket nézzük: Mert az emberek többsége nem szereti. Ha szeretné, nem lenne semmi baj vele.
2016. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!